10 zaujímavostí zo zákulisia Terminátor: Temný osud, ktoré ťa dokonale naladia na premiéru

Terminátor sa vracia. Budeš pri tom?

Zdroj: CinemArt SK

Do našich kín vstupuje sci-fi thriller Terminátor: Temný osud, s ktorým sa spájajú naozaj veľké očakávania. V prvom rade ho mnohí vnímajú ako možnosť vzkriesiť polomŕtvu značku, oslabenú mizernými sequelmi. Okrem toho na nej pracuje aj James Cameron, režisér prvých dvoch geniálnych dielov.

Nalaď sa s nami na premiéru a vychutnaj si 10 zaujímavostí o filme, o jeho nakrúcaní a o tom, kto všetko za ním vlastne stojí. V kinách si Terminátor: Temný osud užijeme od 31. októbra 2019.

1. Podľa Jamesa Camerona pôjde o pokračovanie, ktoré nám vyrazí dych

Duchovný otec Terminátora James Cameron rozhlásil, že práve Temný osud je filmom, na ktorý fanúšikovia čakali od premiéry Terminátora 2. Podľa jeho slov pôjdu tvorcovia v šľapajách prvých dvoch dielov, čo sa týka atmosféry, príbehu aj prístupu. To je rozhodne dobrá správa, keďže posledné pokračovania za veľa nestáli. Návrat ku koreňom tak môže len prospieť.

2. Film bude R-ko

Terminátor: Temný osud bude mať prístupnosť R, čo je tiež viac než potešujúca správa. Cameron síce vyhlásil, že niektoré scény sa snažili „zjemniť“, aby film mohol mať prístupnosť PG-13, ale napokon povedal, že to nemá cenu. Pohodového príbehu pre rodiny sa teda rozhodne nedočkáme.

CinemArt SK

3. Film je prvým dielom plánovanej trilógie

James Cameron, režisér Tim Miller a ich tím počítajú s tým, že by tento diel mohol byť štartovacou plochou pre novú trilógiu. V hlavách už údajne majú nápady, kam by sa príbeh mohol uberať, ale všetko bude, samozrejme, záležať od toho, ako bude prijatý Temný osud a ako sa mu bude dariť po finančnej stránke.

4. Pôvodne sa mali objaviť aj ďalšie známe postavy z prvých dvoch dielov

Už vieme, že v Temnom osude sa opäť objaví Linda Hamilton (Sarah Connor), Arnold Schwarzenegger (T-800) a Edward Furlong (John Connor). Pôvodne sa Cameron pokúšal ukecať aj Michaela Biehna, ktorý v prvom diele stvárnil Kyla Reesa. Dokonca sa hovorilo o možnom návrate Roberta Patricka, ktorý v druhom Terminátorovi stvárnil zabijáckeho T-1000. Napokon však týchto dvoch pánov neuvidíme.

CinemArt SK

5. Linda Hamilton s účasťou na snímke váhala

Aby toho nebolo málo, ani Linda Hamilton si nebola dvakrát istá tým, či sa chce do roly kultovej Sarah Connor vrátiť. Síce sa stále venuje herectvu, ale už dávno žije mimo žiary reflektorov a podľa jej slov jej sláva vôbec nechýba. Napokon sa však nechala presvedčiť a podpísala zmluvu ešte predtým, ako sa vôbec dokončil scenár.

6. Po Terminátor a Terminátor: Deň zúčtovania ide o prvý diel, na ktorom priamo participuje James Cameron

James Cameron režíroval prvé dva diely Terminátora, odvtedy bol však v prípade ďalších pokračovaní uvádzaný ako autor postáv a pôvodného konceptu. Na Temnom osude sa podieľal ako producent a kreatívny konzultant.

CinemArt SK

7. Na scenári pracovali talentovaní tvorcovia

Na scenári makali hneď štyria schopní autori. Josh Friedman má s Terminátorom svoje skúsenosti, keďže predtým pôsobil ako scenárista pri seriáli Terminátor: Príbeh Sáry Connorovej. David S. Goyer má zase za sebou hity ako Muž z ocele, Blade či Batman začína.

Billy Ray sa môže pochváliť scenáristickou prácou na snímkach Kapitán Phillips, Na odstrel či Overlord. Justin Rhodes toho za sebou síce toľko nemá, ale do budúcna sa s ním počíta pri komiksovke Green Lantern Corps.

8. Prvá klapka padla v máji 2018

Pôvodne sa film mal začať nakrúcať už v marci 2018, ale produkcia musela byť kvôli menším komplikáciám posunutá o dva mesiace. Nakrúcanie teda odštartovalo v máji 2018.

CinemArt SK

9. Prvé reakcie hovoria o kvalitnom a zábavnom akčnom filme

Na internet už presiakli aj prvé reakcie ľudí, ktorí mali možnosť Temný osud vidieť. Zhodujú sa, že ide o výborne natočený akčný film so skvelou Lindou Hamilton, ale aj Mackenzie Davis. Nie je údajne núdza o skvelé akčné scény a snímka ani na moment nenudí. Podľa všetkého ide o najlepší zárez v terminátorskej sérii od Dňa zúčtovania.

10. Terminátor: Temný osud bude ignorovať všetky diely, ktoré vznikli po Terminátor: Deň zúčtovania

Prvé tri diely Terminátora rozprávali jasný a zrozumiteľný príbeh, ale následné časti Salvation a Genisys sa už totálne zamotali v časových paradoxoch a pravdepodobne sa v nich nevyznali ani ich samotní tvorcovia.

Preto si Cameron a Miller zrejme povedali, že nadväzovať na tento zmätok nemá zmysel a rozhodli sa ignorovať všetko, čo vzniklo po druhom diele (hoci trojka ešte nebola zlá). Temný osud tak bude priamo nadväzovať na Deň zúčtovania.

Zdroj: imdb.com, CinemArt SK

Tento obsah vznikol v spolupráci so CinemArt

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Pracuješ v kancelárii a celé dni presedíš za počítačom? Potom možno dopadneš takto

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME