6. Slovo thongs v austrálskej angličtine označuje šľapky, flip-flopy. Ale v americkej angličtine slovo thongs označuje tango nohavičky.
7. Slovo kengura, resp. podobne znejúci výraz, používa takmer celý svet. Meno tohto austrálskeho vačkovca je aj po slovensky spisovne kengura. Výraz klokan je používaný oficiálne len v češtine a chorvátčine.
8. Pri kengurách ešte chvíľu ostaneme. Toto slovo pochádza z jazyka kmeňa Guugu Yimithirr. Podľa jednej legendy sa sir Joseph Banks, ktorý sa plavil do Austrálie na lodi Jamesa Cooka, v roku 1770 pýtal miestnych pôvodných obyvateľov na meno tohto zvláštneho zvieraťa. Tí mu odpovedali „kanguru“. To však nebolo ich pomenovanie pre toto zviera. Odpovedali mu, že mu nerozumejú.
9. Na severovýchodnom pobreží Austrálie sa nachádza mestečko, ktoré sa volá 1770. Áno, názov mesta je číslica. Hoci v oficiálnych dokumentoch nájdeme mesto zapísané ako Seventeen Seventy, miestni si meno svojho mesta aj tak píšu v čísliciach.
10. Ženské meno Kylie, ktorým sa môže pýšiť napríklad aj austrálska speváčka Kylie Minogue, pochádza z jazyka aborigénov noongar. V tomto jazyku toto slovo pôvodne pomenováva lovecký nástroj podobný bumerangu. Kylie je však širší, dokáže preletieť väčšie vzdialenosti a nevracia sa späť k majiteľovi.