10 zaujímavých hororov z poslednej doby, ktoré si môžeš pozrieť na streamovacích platformách

Chceš sa báť? Tieto filmy by ti v tom mohli pomôcť.

Zdroj: Warner Bros. / moviestillsdb.com

V tomto článku vám odporučíme 10 zaujímavých hororov, ktoré si v súčasnosti môžete pozrieť na rôznych streamovacích službách. Keďže rok 2020 je v dôsledku celosvetovej pandémie na nové filmy (a teda aj horory) biedny, rozhodli sme sa trochu načrieť aj do minulého roka.

Zároveň sme dbali na to, aby boli dotyčné snímky legálne dostupné na streamovanie. Vo výsledku tak prinášame mix noviniek, ale aj zaujímavých žánroviek, ktoré možno prefrčali pod tvojím diváckym radarom. Pevne veríme, že si z našej ponuky vyberieš.

1. Neviditeľný

Pozoruhodný horor Neviditeľný natočil Leigh Whannell a ešte predtým, než sa kvôli koronavírusu zatvorili všetky kiná, si stihol odbiť premiéru aj na Slovensku. Hlavnou hrdinkou je Cecilia (Elisabeth Moss), ktorá utečie od svojho psychopatického priateľa Adriana (Oliver Jackson-Cohen).

Ten následne spácha samovraždu, ale Cecilii sa aj tak zdá, akoby ju niekto na každom kroku pozoroval. Neviditeľný sa spoľahol na dôkladne budovanú atmosféru, skvelú Elisabeth Moss v hlavnej úlohe a niekoľko nádherne mrazivých scén. Oplatí sa vidieť. Snímku nájdeš na Google Play.

2. Lov

Aj čiernu hororovú komédiu Lov od Craiga Zobela si si mohol vychutnať v našich kinách (síce s oneskorením, ale predsa). Skupina ľudí, ktorí sa navzájom nepoznajú, sa preberie uprostred lesa. Ich únoscovia ich navyše začnú jedného po druhom zabíjať. Prečo si ale za „lovnú zver“ vybrali práve ich a proti komu vlastne bojujú?

Lov je sympatická, nenáročná zábava. Síce nie je takou ostrou satirou, ako by tvorcovia chceli, ale niekoľkých vydarených vtipov na účet rasistov, konšpirátorov a na druhej strane ľavičiarov a liberálov sa, pravdaže, dočkáš. Film si môžeš pozrieť na Google Play.

3. The Babysitter: Killer Queen

V roku 2017 sa Netflix vytasil so zábavnou hororovou komédiou The Babysitter. Keďže išlo o značný úspech, tento rok nám tvorcovia naservírovali pokračovanie. Réžie sa opäť chopil McG a do hlavnej úlohy sa vrátil Judah Lewis ako Cole. Ten pred dvoma rokmi unikol z pazúrov satanistického kultu, ktorý viedla jeho kamarátka a opatrovateľka Bee (Samara Weaving).

Teraz nastupuje na strednú, ale démoni minulosti sa začnú ozývať čoraz nástojčivejšie. Dvojka síce na kvalitu prvého dielu nedosahuje, ale v zásade sa dá povedať, že jeho fanúšikovia by mali byť spokojní aj tentokrát. Čaká na nich slušný humor, štýlová réžia a scenáristická nápaditosť. Takže prečo nie? Film nájdeš na Netflixe.

4. Pod vodou

Slušnou jednohubkou sa ukázal byť aj sci-fi horor Pod vodou od Williama Eubanka. V ňom budeš mať možnosť sledovať skupinu výskumníkov, ktorí hlboko pod hladinou vykonávajú vrty do morského dna. Možno pri tom ale prebudia niečo, čo mali radšej nechať spať.

Pod vodou nie je filmom, ktorý by nejakým spôsobom radikálne prekvapil, ale na jeden večer je to vcelku slušná žánrovka. Tá hodinka a pol ubehne celkom svižne, herci sú super (Kristen Stewart či Vincent Cassel) a potvorky tiež neurazia. Film nájdeš napríklad na Google Play.

5. Maják

Režisér Robert Eggers, ktorý rozčeril hororové vody svojím brilantným debutom Čarodejnica, doručil svoj druhý film s názvom Maják a opäť to bola pecka. Tentokrát sa príbeh točí okolo dvojice pracovníkov majáka na izolovanom ostrove – Efraima (Robert Pattinson) a Thomasa (Willem Dafoe).

Samota, vzrastajúce vzájomné napätie a úzkosť si začne na psychike oboch mužov vyberať svoju daň. Maják je absolútne lahôdkovo nakrútený, má nádhernú čiernobielu kameru a Pattinson a Dafoe predvádzajú bez preháňania životné výkony. Túto úchvatnú atmosférickú pecku si môžeš pozrieť na iTunes.

6. I’m Thinking of Ending Things

Pokiaľ hľadáš nejaký náročnejší, priam artový kúsok, rozhodne by si nemal minúť originálny psychologický triler I’m Thinking of Ending Things od geniálneho Charlieho Kaufmana. Táto surreálna nočná mora rozpráva o mladej žene (Jessie Buckley), ktorá so svojím priateľom (Jesse Plemons) cestuje na návštevu k jeho rodičom.

Príjemná návšteva sa ale začne zlovestne meniť. Film je unikátnym mixom hororu, čiernej absurdnej komédie, filozofickej eseje vo filmovej podobe a emotívnej drámy. Rozhodne je to film, ktorý sa oplatí vidieť, ale ktorý určite nesadne každému. Nájdeš ho na Netflixe.

7. Doktor Spánok

Ak si v kinách minul horor Doktor Spánok od Mikea Flanagana, je na čase to napraviť! Špeciálne, ak miluješ kultové Osvietenie od Stanleyho Kubricka. Práve na tento film totiž Doktor Spánok príbehovo nadväzuje. Jeho hrdinom je už dospelý Danny Torrance (Ewan McGregor). Ten sa zoznámi s mladou Abrou (Kyliegh Curran), ktorá je tiež obdarená nadprirodzenými schopnosťami.

Obom ale nemilosrdne pôjde po krku krvilačný kult True Knot na čele s démonickou Rose the Hat (Rebecca Ferguson). Doktor Spánok Osvieteniu rozhodne hanbu nerobí. Stavia na prepracovanej atmosfére, výborných hercoch a zaujímavom rozširovaní ústrednej mytológie. Perfektné. Film nájdeš na Google Play.

8. Chata

Za mrazivým hororom Chata stojí režisérske duo Severin Fiala a Veronika Franz. Tí nám už v minulosti priniesli skvelý horor Dobrú noc, mami a aj ich druhý zárez je poriadne výživný. Príbeh sa točí okolo mladej Grace (Riley Keough), ktorá v minulosti len o vlások unikla samovražednej kresťanskej sekte. Teraz ale randí s Richardom (Richard Armitage), hoci jeho dve deti (Jaeden Martell a Lia McHugh) z nej nie sú príliš nadšené. Rodinka sa rozhodne utužiť väzby tak, že strávi Vianoce na chate uprostred zasnežených hôr. Výlet ale naberie desivé obrátky.

Chata poteší každého milovníka pomalých a atmosférických hororov. Riley Keough v hlavnej úlohe je famózna, rovnako nezaostávajú ani detskí herci. Poriadne temná a znepokojivá záležitosť. Pozrieť si ju môžeš napríklad na HBO GO.

9. Nevesta na zabitie

Solídnym kúskom bola svojho času aj vydarená hororová komédia Nevesta na zabitie od Matta Bettinelliho-Olpina a Tylera Gilletta. Hlavnou hrdinkou je mladá Grace (Samara Weaving), ktorá si berie za manžela zámožného Alexa Le Domasa (Mark O’Brien). Ako súčasť rodinnej tradície sa ale musí zúčastniť tradičnej hry na schovávačku. Netuší však, že jej pri tejto hre pôjde o život.

Nevesta na zabitie dokázala bodovať humorom, napätím a pravdaže aj sympatickou a skvelou Samarou Weaving v hlavnej úlohe. Oplatí sa vidieť. Film nájdeš napríklad na HBO GO.

10. Eli

No a na záver si dovolíme upriamiť tvoju pozornosť na zaujímavý horor Eli od Ciarána Foya. Hlavným hrdinom je 11-ročný Eli (Charlie Shotwell), ktorého rodičia (Kelly Reilly a Max Martini) privedú na kliniku, pretože trpí akousi záhadnou chorobou. V sanatóriu to ale začne pôsobiť nebezpečne.

Film je zaujímavý najmä tým, ako sympaticky a efektne dokáže diváka vodiť za nos. Rozhodne odporúčame nezisťovať si o ňom nič dopredu. Vyústenie je tak celkom nečakané. Na vlastné oči sa o tom môžeš presvedčiť na Netflixe.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
11
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slepý zlatý retriever dostal svojho vlastného vodiaceho psa

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME