Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.3.2024
sk
Bohumil, Bohumila
cz
Kamil
Zdroj: ©See-Saw Films / MovieStillsDB

10 zaujímavých seriálov z poslednej doby, ktoré nájdeš na Netflixe

Seriály, od ktorých sa nebudeš vedieť odtrhnúť.

Kvalitným seriálom sa v súčasnosti darí viac než kedykoľvek v minulosti. Vzniká ich tak veľa, že je jednoduché sa v nich stratiť. Malým kompasom pre teba snáď bude tento článok. V ňom sme dali dohromady 10 pozoruhodných seriálov či minisérií, ktoré nájdeš v ponuke Netflixu.

Zamerali sme sa pritom na tituly, ktoré nám streamovací gigant ponúkol v nedávnych týždňoch či mesiacoch.

Sympatický coming-of-age seriál Heartstopper rozpráva príbeh spolužiakov Charlieho (Joe Locke) a Nicka (Kit Connor). Jedného dňa sa spriatelia, ale časom zisťujú, že k sebe zrejme cítia aj niečo viac. Budú mať odvahu nasledovať svoje city?

1. Heartstopper

Seriál stavil na príjemnú atmosféru, funkčné animované vsuvky a postavy, ktoré si človek zamiluje. Jediným nedostatkom je možno až príliš klasický scenár, ale všetky ostatné pozitíva určitú neprekvapivosť príbehu vyvažujú. Odporúčame.

YouTube video

2. The Lincoln Lawyer

Kriminálny seriál The Lincoln Lawyer vznikol podľa románov Michaela Connellyho, ktoré už boli v minulosti sfilmované (teda jeden z nich) s Matthewom McConaugheym v hlavnej úlohe. Tentokrát si postavu nekonvenčného právnika Michaela Hallera strihol Manuel Garcia-Rulfo, ktorý bude musieť riešiť rôzne zamotané prípady, ale aj vzťahy s kolegami či bývalou partnerkou.

Porovnávaniu s rovnomenným filmom sa asi málokto vyhne, ale seriálový The Lincoln Lawyer bez problémov obstojí aj sám osebe. Milovníci právnických drám si pri ňom určite prídu na svoje.

YouTube video

3. Inventing Anna

Slušná miniséria Inventing Anna vychádza zo skutočného príbehu Anny Delvey (Julia Garner), ktorá okolo seba dokázala vybudovať auru bohatej dedičky a dostať sa tak do najvyšších newyorských kruhov. Svoje majetné známosti ale bezohľadne okrádala.

Miniséria stojí hlavne na výbornom výkone Julie Garner, ale výborne sa predviedli aj Anna Chlumsky, Arian Moayed či Katie Lowes. Pokiaľ máš teda rád podivné skutočné príbehy, ktorým sa miestami ťažko verí, rozhodne Inventing Anna vyskúšaj.

YouTube video

Mohlo by ťa zaujímať:

10 famóznych akčných scén, pri ktorých nám v kinách padla sánka na zem (2. časť)

4. Stranger Things (4. séria)

Nedávno na Netflix dorazila aj dlhoočakávaná štvrtá séria kultového seriálu Stranger Things. Príbeh sa odohráva nejakých šesť mesiacov po udalostiach tretej série. Naši hrdinovia sa rozdelili, Mike (Finn Wolfhard), Lucas (Caleb McLaughlin), Dustin (Gaten Matarazzo) a Max (Sadie Sink) ostali v Hawkinse, zatiaľ čo sa Joyce (Winona Ryder), Eleven (Millie Bobby Brown), Will (Noah Schnapp) a Jonathan (Charlie Heaton) presídlili do Kalifornie.

Hopper (David Harbour) je v sovietskom zajatí a robí všetko pre to, aby sa dostal späť domov. Prebúdza sa však tajomné zlo a zanecháva za sebou mŕtvych. Nedávno sme ti k Stranger Things priniesli aj recenziu, a hoci nás ešte dve epizódy čakajú (premiéru si odbijú 1. júla), možno povedať, že bratia Dufferovci znova doručili zábavnú, napínavú a tentokrát aj hororovejšiu sériu. Nohy jej však zbytočne podráža prepálená stopáž.

YouTube video

Mohlo by ťa zaujímať:

Videli sme prvú časť štvrtej série Stranger Things. Dočkali sme sa epickej pecky, alebo skôr sklamania?

5. Human Resources

Animovaná komédia pre dospelých Human Resources je spin-offom obľúbeného animáku Big Mouth. Hlavnými postavami sú rôzne potvory, ktoré reprezentujú rôzne ľudské pocity a emócie. Ich vzájomná spolupráca má ale ďaleko k idylke.

Human Resources pozbieral mimoriadne spokojné recenzie a bol už aj obnovený na druhú sériu. Pokiaľ sa ti páčil seriál Big Mouth, je veľká pravdepodobnosť, že budeš spokojný aj s Human Resources. Opäť tu totiž nájdeš ten originálny a špecifický humor.

YouTube video

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.