Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 2.2.2023
sk
Erik, Erika
, Erich
cz
Nela
Zdroj: ©See-Saw Films / MovieStillsDB

10 zaujímavých seriálov z poslednej doby, ktoré nájdeš na Netflixe

Seriály, od ktorých sa nebudeš vedieť odtrhnúť.

6. Love, Death & Robots (3. séria)

O slovo sa nedávno prihlásila aj tretia séria animovanej sci-fi antológie Love, Death & Robots. V nej divákom ponúkla deväť originálnych poviedok. Odohrávajú sa v post-apokalyptickej budúcnosti, v mimozemských svetoch či uprostred zombie apokalypsy. Príbehom opäť nechýba nápaditosť, prepracovanosť a fantastická animácia. Výborná práca.

7. Better Call Saul (6. séria)

Na šiestu sériu kriminálnej drámy Better Call Saul si fanúšikovia museli počkať dva roky. Napokon sa ale právnik Jimmy McGill alias Saul Goodman (Bob Odenkirk) vrátil a opäť to stojí za to.

Zatiaľ máme k dispozícii sedem epizód z trinástich, ale asi už môžeme skonštatovať, že Better Call Saul dostál svojej povesti jedného z najlepších seriálov súčasnosti. Tvrdia to, napokon, aj kritici, ktorí šiestu sériu vychválili do nebies.

8. Worst Roommate Ever

Za zmienku stojí aj kvalitná dokumentárna miniséria Worst Roommate Ever. V nej sa tvorcovia zamerali na niekoľko mrazivých skutočných príbehov, v ktorých centre sa nachádzajú rôzni spolubývajúci. A ich úmysly sú niekedy poriadne temné.

Worst Roommate Ever je veľmi dobre natočený kúsok, ktorý si ťa podmaní mrazivou a miestami až hororovou atmosférou. Des je, pravdaže, umocnený aj tým, že sa tieto udalosti naozaj odohrali.

Mohlo by ťa zaujímať:

15 zaujímavých faktov (nielen) z pozadia tvorby populárnych animovaných rozprávok

9. Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

Ako už názov naznačuje, dokumentárna miniséria Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes sa zaoberá brutálnym sériovým vrahom Johnom W. Gacym. Ten má na svedomí viac ako 33 obetí, väčšinou mladých mužov a chlapcov.

Seriál zobrazuje snahu policajtov Gacyho vypátrať, poskytuje ale aj pohľad na jeho minulosť a zázemie. Samotný Gacy je tu zastúpený archívnymi audionahrávkami, ktoré vznikli po jeho zadržaní.

10. Jimmy Savile: A British Horror Story

Dvojdielna miniséria Jimmy Savile: A British Horror Story sa poriadne podrobne pozrela na osobnosť Jimmyho Savila. Ten bol vo Veľkej Británii celé dekády považovaný za hviezdu. Charizmatický excentrik si dokázal podmaniť milióny ľudí, po jeho smrti však vyšlo najavo, že bol jedným z najhorších sexuálnych násilníkov histórie. Obťažoval či znásilnil stovky obetí, vrátane detí. Veľmi mrazivý a silný dokument.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť