10 zaujímavých vecí, ktoré sú príťažlivé v rôznych krajinách

Krivé zuby, dlhé krky, roztiahnuté pery či nadváha. Každá krajina má iné definície príťažlivosti


Ideály krásy sa po celom svete zreteľne líšia. Každý považuje za krásne niečo iné, no aj to, čo väčšina z nás považuje za fyzický defekt, môže byť pre niekoho okúzlujúce. Pripravili sme si pre vás výber tých najzaujímavejších vecí, ktoré ľudia z rôznych krajín sveta považujú za atraktívne. 

Krivé zuby
Japonsko


Zdroj : instagram.comflickr.com  

Línia rovných, dokonalých zubov je v západných krajinách definícia perfektného úsmevu a mnohí si nevedia ani predstaviť, že si ostatní môžu myslieť niečo iné. No v Japonsku to je úplne naopak, vrchol atraktívnosti sa tu nazýva „yaeba“, alebo teda krivé zuby. Podľa Japoncov sú ľudia s touto kvalitou roztomilejší. Z tohto dôvodu je v Japonsku veľký dopyt po zubároch!

Skarifikácia
Západná Afrika, Nová Guinea


Zdroj : wikipedia.com,  eastnews.ru 

Obyvatelia Novej Guinei a zopár ostatných krajín v Afrike si stále zdobia telá rôznymi vzorami a nespočetne veľkým množstvom „umeleckých“ jaziev. Jazvy sú mužom vyrábané zvyčajne počas zahajovacej ceremónie, zatiaľ čo pre ženy sú tieto „tetovania“ symbolom veľkej krásy. Samozrejme, že v rozvinutom svete je veľmi málo ľudí, ktorí považujú túto praktiku za atraktívnu.

Tvár v tvare srdca
Južná Kórea


Zdroj : eastnews.ru

V Južnej Kórei je nielenže plastická operácia rozšírená, no je považovaná za úplne normálnu. Vo veľkých mestách uvidíte všade reklamy vyzývajúce ľudí, aby si išli vylepšiť svoj vzhľad pod nôž. Vlastniť tu tvár formovanú do srdca je jeden z kľúčov ako vyzerať krásne. Veľa Kórejčanov je pripravených podstúpiť komplexné operácie, aby to dosiahli. Celá procedúra väčšinou zahŕňa lámanie kostí v sánke na tri časti, odstraňovanie hlavnej časti sánky a zlučovanie dvoch zvyšných častí dokopy pre vytvorenie ostrejšej brady. Tí, ktorí podstúpia takýto druh operácie môžu na dlhú dobu zabudnúť na tuhú stravu.

Nadváha
Mauritánia


Zdroj : Coffee/Pixabay

Mauritánčanky nemajú absolútne žiadnu šancu na upútanie mužského pohľadu ak nemajú faldy tuku okolo pásu. Aby si boli istí, že dievčatá dosiahnu vytúžených rozmerov, rodičia ich posielajú na špeciálne „farmy“, kde zjedia denne až do 16 000 kalórií (priemer je asi 1 500). Bohužiaľ, kvôli tejto tradícii veľa dievčat trpí žalúdočnými problémami.

Chirurgické zákroky na tvári
Irán


Zdroj : eastnews.ru 

Irán je hlavné centrum plastík nosu. Aj napriek vysokej cene procedúry sú muži a ženy pripravení zaplatiť hocičo za rovný nos, ktorý tu je nielen symbolom krásy, ale aj určitého postavenia v spoločnosti. Ale to je ďaleko od tej najčudnejšej veci, čo tu môžete vidieť. Sú ľudia, ktorí takúto operáciu ani nepodstúpili, no chodia so zalepeným nosom, aby si ostatní mysleli, že ju majú za sebou.

Bledá pokožka
Čína, Thajsko


Zdroj : freestockphotos.biz,  wikipedia.org,  eastnews.ru

V mnohých častiach Ázie je bledá pokožka považovaná za zlatý štandard krásy. Ak vkročíte do obchodu a chcete si kúpiť nejaký krém na tvár, je veľmi nepravdepodobné, že by ste našli nejaký bez nejakej ingrediencie na bielenie. Toto zahŕňa aj prípravky po holení pre mužov. Veľa Číňanov odmieta navštíviť pláž bez masky, chcú svoju pokožku chrániť pred účinkami slnka. Okrem toho, ženy si myslia, že ľudia na západe musia byť šialení, keď chodia do solárií.

Vysoké čelo
Kmeň Fulanov


Zdroj : eastnews.ru, wikipedia.org

Najdôležitejšia vec, ktorú musí žena kmeňa Fula mať je vysoké čelo. Pre tento dôvod si ženy odstraňujú vlasy z hlavy, aby vytvorili ilúziu, že také majú, aj keď nie všetky majú to šťastie, prefíkané! Podobný zvyk bol zaznamenaný v stredovekej Európe, kde si ženy taktiež odstraňovali asi polku vlasov z vrchu hlavy.

Dlhý krk
Mjanmarsko


Zdroj : depositphotos.com   

Tejto krajine sa hovorí aj „krajina žirafích žien“. Ženy tu nosia mosadzné kruhy okolo krku. Veria tomu, že čím dlhší má žena krk, tým krajšia je. Podľa legiend ich tieto kruhy majú ochraňovať pred tigrami, no v realite slúžia len na preukázanie toho, do akého kmeňa patria.

Roztiahnuté pery
Kmeň Mursi


Zdroj : wikipedia.org

Zatiaľ čo tu je moderné si rozťahovať uši, tak v Etiópskom kmeni Mursi sa ženy učia rozťahovať si spodné pery pomocou špeciálnych diskov. Čím väčší disk, tým vyššie postavenie v spoločnosti, tým väčšie veno pred sobášom. Samozrejme ženy nie sú jediné, ktoré také niečo robia, existujú dve teórie: tá prvá je, že títo ľudia veria, že zlí duchovia môžu vstúpiť do osoby cez ústa, no disk ich má zastaviť. Podľa druhej verzie to ľudia z klanu začali robiť, aby sa vyhli únosu žien a ich následnému použitiu ako otrokýň.

Spojené obočie
Tadžikistan


Zdroj : wikipedia.org

V niektorých oblastiach Tadžikistanu je spojené obočie považované za znak ženskej krásy. Ak príroda nenadelila dievčaťu túto žiaducu črtu, tak to stále môže napraviť čiernym mejkapom medzi obočím. Miestni ľudia sú presvedčení, že spojené obočie je predzvesť, že daná osoba bude mať šťastný život.

 

Tieto štandardy krásy a tradície sa nám môžu zdať vtipné, niektoré primitívne, no pozrime sa niekedy aj na tie naše a zamyslime sa, či si o nich ostatní nemôžu pomyslieť to isté. Robíme si diery do uší, chodíme v nekomfortných podpätkoch, aby naše nohy vyzerali dlhšie, niektorí majú na hlave odpadkové vrece a to je len zlomok všetkého.

Zdroj: brightside.me

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
8
Grr
Fuuj Fuuj
35
Fuuj
Fňuk Fňuk
56
Fňuk
Jeej Jeej
8
Jeej
Uups Uups
16
Uups
Haha Haha
59
Haha
Woow Woow
55
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

10 zaujímavých vecí, ktoré sú príťažlivé v rôznych krajinách

Prihlásiť sa

Prihláste sa prosím pomocou svojho prihlasovacieho mena a hesla. Prihlasovacie údaje na stránky emefka.sk a memehub.sk sú rovnaké.
Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

reset password

Späť na
Prihlásiť sa
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image