Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav
Zdroj: ©Shutterstock

10 zločincov a posledné jedlá, ktoré si vyžiadali pred trestom smrti

Posledná večera pred popravou.

Pred vykonaním trestu smrti je obyčajne odsúdencom dovolené vybrať si jedlo podľa vlastného výberu. Niektorí si naozaj vyžiadajú poriadnu porciu najrôznejších pokrmov, iní majú zase skutočne bizarné požiadavky. Nižšie nájdeš 10 kriminálnikov a posledné pochutiny, ktoré si dopriali na tomto svete.

1. Donald Jay Beardslee

Status: Sériový vrah Donald Jay Beardslee má na svedomí tri zavraždené ženy. Jednu z nich zabil niekoľko rokov po tom, čo sa dostal z väzenia na podmienku. On sám neuviedol žiadny motív ani vysvetlenie svojho konania. Popravený bol v roku 2005.

Posledné jedlo: Špeciálne posledné jedlo odmietol, takže dostal klasické väzenské menu: makaróny s čili, šalát a kúsok koláča.

Spôsob popravy: Smrtiaca injekcia.

California Department of Corrections and Rehabilitation, California, United States / Wikipedia

2. Jesse Bishop

Status: Jesseho Bishopa odsúdili za ozbrojenú lúpež v kasíne v Las Vegas, po ktorej ostal mŕtvy jeden muž. Bishop nebol pre políciu žiadnym nováčikom, už predtým mal vážne opletačky so zákonom a niekoľko rokov strávil vo väzení. Za vraždu však už dostal trest smrti. Na popravisko ho odviedli v roku 1979.

Posledné jedlo: Filet mignon s miešaným šalátom a dresingom, pečené zemiaky s kyslou smotanou, špargľa a dezert.

Spôsob popravy: Plynová komora.

The Mob Museum (Nevada Department of Corrections / Wikipedia

3. Ricky Ray Rector

Status: Ricky Ray Rector bol odsúdený za vraždu policajta Roberta Martina v americkom Arkansase. Rector z miesta činu ušiel a tri dni bol na úteku. Napokon sa sám prihlásil na polícii, kde ale postrelil ďalšieho policajta. Pokúsil sa aj o samovraždu, ale neúspešne. Súd ho napokon odsúdil na smrť. Rozsudok bol vykonaný v roku 1992.

Posledné jedlo: Stejk, vyprážané kura, nápoj Kool-Aid s čerešňovou príchuťou a pekanový koláč. Koláč nezjedol, a keď ho odvádzali na popravisko, povedal strážnikovi, že si ho „necháva na neskôr“.

Spôsob popravy: Smrtiaca injekcia.

Wikipedia
7 typov spolužiakov počas prvého školského dňa

Mohlo by ťa zaujímať:

7 typov spolužiakov počas prvého školského dňa. Ktorý z nich si ty?

4. Allen Lee Davis

Status: Allen Lee Davis zavraždil troch ľudí. Medzi jeho obeťami bola tehotná Nancy Weiler a jej dve malé dcérky. V čase vrážd bol v podmienke za ozbrojenú lúpež. Popravu vykonali v roku 1999.

Posledné jedlo: Chvost z homára s vyprážanými zemiakmi, pol kila vyprážaných kreviet, 170 gramov vyprážaných mušlí, polovica cesnakového chleba a koreňové pivo A&W.

Spôsob popravy: Elektrické kreslo.

Florida Department of Corrections / Wikipedia

5. James Edward Smith

Status: James Edward Smith sa pred súdom zodpovedal z vraždy Larryho Dona Rohusa. Toho zastrelil pri pokuse vykradnúť poisťovňu v americkom Houstone. Popravený bol v roku 1990.

Posledné jedlo: Ako svoje posledné jedlo si vyžiadal trochu hliny. Jeho žiadosť bola zamietnutá, keďže hlina sa nepovažuje za jedlo. Smith ju vraj chcel využiť na vykonanie woodoo rituálu. Napokon dostal jogurt.

Spôsob popravy: Smrtiaca injekcia.

Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.