Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Už v minulom článku sme ti predstavili 10 slávnych hercov a herečiek, o ktorých si možno nevedel, že patria k LGBT komunite. Nie je to úplne ľahké, priznať svoju odlišnú sexuálnu orientáciu. Človek sa ešte aj dnes, žiaľ, môže vystaviť urážkam či výsmechu. Týchto 10 celebrít napriek tomu svoju orientáciu neskrýva a žijú spokojné a naplnené životy.

1. Sarah Paulson

Obľúbenú a úspešnú herečku Sarah Paulson môžeš poznať zo seriálov American Horror Story či Ratched, ale aj z filmov 12 rokov otrokom, Carol, Bird Box, Sklenený či Bež! Paulson v minulosti vyhlásila, že jej sexualita je fluidná (teda premenlivá).

Dlhý čas randila len s mužmi, napríklad s dramatikom Tracym Lettsom. V rokoch 2004 až 2009 bola vo vzťahu s herečkou Cherry Jones a momentálne je jej partnerkou herečka Holland Taylor.

Shutterstock

2. Ben Whishaw

Bena Whishawa sme mali možnosť vidieť vo viacerých kvalitných filmoch a seriáloch. Za všetky sa oplatí spomenúť napríklad drámu Bright Star, triler Parfém: Príbeh vraha či bondovky Skyfall a Spectre (uvidíme ho aj v Nie je čas zomrieť). Okrem toho prepožičal hlas aj medvedíkovi Paddingtonovi z rovnomenných filmov a objavil sa aj v úspešných seriáloch Fargo alebo A Very English Scandal.

Whishaw si súkromie stráži a dlho odmietal odpovedať na intímne otázky s tým, že prvoradé by malo byť jeho herectvo. V roku 2014 oficiálne priznal, že je gay. Od roku 2012 je vo vzťahu so skladateľom Markom Bradshawom, ktorého si neskôr vzal za manžela.

Shutterstock

3. Ezra Miller

Talentovaný Ezra Miller na seba upozornil napríklad v mrazivej trilerovej dráme Musíme si pohovoriť o Kevinovi, coming-of-age dramédii Ten, kto stojí v kúte či v strhujúcom nezávisláku The Stanford Prison Experiment. Výrazne sa ale predviedol aj vo fantasy sérii Fantastické zvery alebo v komiksovke Liga spravodlivosti.

Miller je ohľadom svojej sexuality otvorený od roku 2012. Poznamenal, že ho priťahujú muži aj ženy. Zároveň sa ale označuje za genderovo neutrálneho. V roku 2010 bol nejaký čas vo vzťahu s herečkou Zoë Kravitz.

Shutterstock

4. Luke Evans

Sympatický herec Luke Evans má na svojom konte viacero úspešných filmov. Zahral si napríklad vo filmoch Hobit: Smaugova pustatina a Hobit: Bitka piatich armád, High-Rise, Kráska a zviera či Professor Marston and the Wonder Women. O svojom súkromí príliš nehovorí, hoci v roku 2002 vyhlásil, že je gay.

Neskôr ale prenikli do novín správy o jeho vzťahu s módnou konzultantkou Holly Goodchild, čo malo za následok, že ho niektorí označili ako bisexuála. Sám Evans ale na tieto dohady väčšinou neodpovedá, pretože sa chce prezentovať hlavne svojimi hereckými kvalitami.

Shutterstock

5. Aubrey Plaza

Herečku a komičku Aubrey Plaza si môžeš pamätať napríklad z úspešných filmov, ako Scott Pilgrim proti celému svetu, Safety Not Guaranteed, Ingrid Goes West, Little Hours či Happiest Season. Plaza bola v minulosti vo vzťahu s hereckým kolegom Michaelom Cerom, od roku 2011 tvorí pár s režisérom Jeffom Baenom.

V roku 2016 potvrdila svoju bisexualitu, keď sa vyjadrila: „Nie je žiadnym tajomstvom, že ma balia aj ženy. Hej, veď ja ich balím tiež. Dokážem sa zamilovať do žien aj mužov. Nemôžem si pomôcť.“

Shutterstock

6. Anna Paquin

Anna Paquin zahviezdila v mnohých známych filmoch. Poznať ju môžeš zo série X-Men, kriminálky 25. hodina, hororu Vreskot 4 či z gangsterky The Irishman. Okrem toho si zahrala aj v seriáloch Roots, Alias Grace či True Blood. V roku 2010 prezradila, že je bisexuálka, a venuje sa tiež podpore LGBT komunity.

Špeciálny dôraz dáva práve na bisexualitu, ktorá často nie je braná ako skutočná sexuálna orientácia. Paquin si v roku 2010 vzala za muža svojho hereckého kolegu zo seriálu True Blood Stephena Moyera, s ktorým má dve deti.

Shutterstock

7. Kiersey Clemons

Herečka, producentka a speváčka Kiersey Clemons na seba upozornila napríklad filmami Hearts Beat Loud, Little B*tchs, Hráči so smrťou alebo Sweetheart. Zahrala si aj v seriáloch New Girl či Transparent. Čo sa týka jej sexuality, Clemons sa definuje ako queer.

To znamená, že jej orientácia nespadá do konvenčného heterosexuálneho správania. Ľudia, ktorí sa týmto pojmom definujú, odmietajú bežné označenia ako gay, lesba či bisexuál. Špekulovalo sa, že Clemons chodila s herečkou Dove Cameron, to ale nebolo oficiálne potvrdené.

Shutterstock

8. Neil Patrick Harris

S menom Neila Patricka Harrisa sa spája hlavne skvelý seriál Ako som spoznal vašu mamu, kde si tento herec zahral jednu z hlavných úloh. Okrem toho sme ho mohli vidieť aj v seriáloch A Series of Unfortunate Events, American Horror Story či Glee.

Z filmov stojí za zmienku kriminálka Stratené dievča alebo sci-fi komédia Zmenšovanie. Harrisa uvidíme aj v štvrtom Matrixe. Herec v roku 2006 uviedol, že je gay, a v roku 2014 si vzal sa manžela dlhoročného priateľa Davida Burtku. Spolu s ním vychováva syna a dcéru.

Shutterstock

9. Michelle Rodriguez

Michelle Rodriguez si urobila solídne meno najmä ako akčná hrdinka. Videli sme ju vo filmoch Resident Evil, sérii Rýchlo a zbesilo, Avatar, Machete, Alita: Bojový anjel či Vdovy. Za zmienku stojí aj jej účinkovanie v úspešnom seriáli Nezvestní. Michelle v roku 2001 randila s Vinom Dieselom, ale v roku 2013 potvrdila, že je bisexuálka. „Muži sú fascinujúci. Rovnako ako ženy,“ povedala. Istú dobu chodila aj s herečkou Kristannou Loken.

Shutterstock

10. Drew Barrymore

Herečka Drew Barrymore je filmovým fanúšikom dobre známa. Začínala v kultovom sci-fi E. T. – Mimozemšťan, vidieť sme ju ale mohli aj v akčnej komédii Charlieho anjeli, sci-fi Donnie Darko, romantickej komédii 50x a stále po prvý raz či v komédii Rollerky (ktorú aj režírovala). V roku 2003 v interview pre magazín New Woman potvrdila, že je bisexuálka, a dodala, že v puberte mala viacero priateliek. Drew Barrymore bola trikrát vydatá a má dve deti.

Shutterstock

Ak ťa tento článok zaujal, jeho 1. čas nájdeš tu


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť