Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 4.12.2022
sk
Barbora
, Barbara
cz
Barbora
, Barbara, Bára

Harry Potter je skrátka Daniel Radcliffe. Dnes si už v hlavnej úlohe ságy o mladom čarodejníkovi nevieme predstaviť žiadneho iného herca. Neplatí to len pre postavu Harryho, ale aj Hermiony, Dumbledora či Snapea. Casting sa skrátka v prípade ságy o Harrym Potterovi podaril na jednotku s hviezdičkou a nič by sme na ňom nemenili.

Možno ale nevieš, že ešte pred samotným nakrúcaním sa tvorcovia pohrávali aj s ďalšími zaujímavými hercami a herečkami, ktoré mohli naše obľúbené postavy stvárniť. Vedel by si si ich tam predstaviť?

1. Henry Cavill – Cedric Diggory

Rolou Cedrica Diggoryho sa do väčšieho povedomia dostal herec Robert Pattinson. Možno ale nevieš, že o rolu mal záujem aj Henry Cavill, známy zo Zaklínača. Ako ale vieme, napokon ju nedostal. Cavill poznamenal, že pravdepodobne to bolo preto, lebo tvorcovia chceli obsadiť o niečo mladšieho herca.

Profimedia (https://www.profimedia.sk/editorial?blob=mag.UUs~sp.henry%20cavill&mp_sed=488841489&rpp=420)

2. Robin Williams – Hagrid

Dobráckeho Hagrida, hájnika Rokfortských lesov, lúk a hájov, si vo filmoch zahral Robbie Coltrane. O rolu sa však zaujímal aj známy a obľúbený herec a komik Robin Williams. Ten mal veľký záujem si Hagrida zahrať, ale tvorcovia chceli obsadiť len britských hercov. Myslíme, že na úlohu by sa hodil, ale asi je lepšie, že ju napokon stvárnil Coltrane.

Wikimedia Common (https://en.wikipedia.org/wiki/File:Robin_Williams_Happy_Feet_premiere.jpg)

3. Bill Nighy – Lucius Malfoy

Slizkého Luciusa Malfoya, otca Draca Malfoya, si vo filmoch zahral výborný Jason Isaacs. Tvorcovia ale počítali s tým, že by si túto postavu mohol strihnúť aj herec Bill Nighy. Ten sa napokon objavil ako minister Rufus Scrimgeour. Okrem Nighyho bola úloha Luciusa Malfloya ponúknutá aj Richardovi E. Grantovi.

Profimedia (https://www.profimedia.sk/editorial?blob=mag.UUs~sp.Bill%20Nighy&mp_sed=545211900)

4. David Thewlis – Profesor Quirrel

Profesora Quirrella si prvom filme zahral Ian Hart. Tvorcovia sa ale pohrávali aj s myšlienkou, že by ho mohol stvárniť David Thewlis. Napokon sa tak síce nestalo, ale Thewlis neodišiel naprázdno, keďže v ságe stvárnil profesora Lupina.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/los-angeles-jan-11-david-thewlis-792867613)

5. Tom Felton – Harry Potter

Tom Felton si v ságe o Harrym Potterovi zahral Draca Malfloya, ktorý Harryho a jeho kamarátov nemal príliš v láske. Felton ale prezradil, že pôvodne prišiel na konkurz s tým, že by si chcel zahrať práve hlavnú rolu – Harryho Pottera. Zároveň mal záujem aj o úlohu Rona Weasleyho (Rupert Grint).

Napokon to ale všetko dopadlo inak a Felton bol obsadený do úlohy Draca. Ako sa herec vyjadril, je rád, že dostal práve túto rolu. Vyhlásil, že na Harryho a Rona sa nehodí nikto lepšie než Daniel Radcliffe a Rupert Grint.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/los-angeles-jul-28-tom-felton-168400895)

6. Ian McKellen – Albus Dumbledore

Iana McKellena máme mnohí zafixovaného ako múdreho čarodejníka Gandalfa z fantasy trilógií Pán prsteňov a Hobit. Nechýbalo ale veľa a McKellen si mohol do filmografie pripísať ďalšiu významnú fantasy ságu. Tvorcovia Harryho Pottera totiž uvažovali, že by herec mohol stvárniť Albusa Dumbledora, riaditeľa Rokfortu. Táto možnosť sa naskytla, keď pôvodný predstaviteľ Dumbledora Richard Harris v roku 2002 zomrel.

Ian McKellen sa napokon rozhodol odmietnuť. Údajne za to mohol práve Richard Harris, ktorý kedysi tvrdil, že McKellen sa na postavu Dumbledora nehodí. Predstaviteľovi Gandalfa tak neprišlo správne po Harrisovej smrti vziať jeho rolu s vedomím, že Harris by ho v nej nechcel.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/berlin-germany-february-08-ian-mckellen-251440099)

7. Saoirse Ronan – Luna Lovegood

Postavu roztomilej a excentrickej Luny Lovegood dokonalo stvárnila Evanna Lynch. Záujem o túto rolu ale mala aj talentovaná Saoirse Ronan, ktorá vyhlásila, že si vždy túžila zahrať v sérii Harry Potter. Napokon ale úlohu nedostala, keďže bola príliš mladá. Herečka tvrdila, že bola z rozhodnutia tvorcov sklamaná.

Ale nemusí príliš trúchliť. Dnes má na konte štyri nominácie na Oscara (vo veku 27 rokov!) a patrí k najlepším mladým herečkám súčasnosti.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/los-angeles-mar-3-saoirse-ronan-1037789047)

8. Eddie Redmayne – Tom Riddle

Eddie Redmayne sa svojho času pokúšal získať rolu záporáka Toma Riddla vo filme Harry Potter a tajomná komnata. Podľa vlastných slov vtedy herec tvorcov zrejme príliš nezaujal, keďže sa mu už neozvali. Rola tak pripadla Christianovi Coulsonovi. Redmayne bol ale po skončení ságy obsadený do úlohy Newta Scamandera v spin-offe a prequeli k Harrymu Potterovi s názvom Fantastické zvery a ich výskyt a v jeho pokračovaniach.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/eddie-redmayne-2018-cinemacon-warner-bros-1078155056)

9. Tim Roth – Severus Snape

Profesora Snapea, jednu z najdôležitejších postáv celej ságy, brilantne stvárnil Alan Rickman. Rola ale bola pôvodne ponúknutá Timovi Rothovi. Ten ale napokon odmietol, pretože dal prednosť (z jeho pohľadu) zaujímavejším filmovým úlohám. V role Snapea by iste nebol zlý, ale Rickman je skrátka Rickman.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/cannes-france-may-22-2015-tim-736281214)

10. Hatty Jones – Hermiona Granger

Herečka Hatty Jones má vo svojej filmografii len jeden film, a to rodinnú komédiu Madeline. Drobné úlohy si zahrala aj v dvoch seriáloch. Ešte predtým, než padla prvá klapka pri nakrúcaní Harryho Pottera, však Hatty prišla na konkurz na úlohu Hermiony.

Napokon rolu nedostala, keďže tvorcovia usúdili, že je na rolu príliš stará. Hermionu napokon stvárnila výborná Emma Watson.

TriStar Pictures

Ak máš rád Harryho Pottera, tak by si nemal premeškať náš nedávny kvíz


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť