10 známych hercov v detských úlohách, v ktorých by si ich ani nespoznal

Vtedy sa o ich svetovom úspechu ešte ani nechyrovalo…

Zdroj: Warner Bros. / MovieStillsDB

Väčšinu hercov registrujeme až od ich prelomovej úlohy, a hoci si ich obľúbime, k ich starším snímkam sa už väčšinou nevrátime. Práve tak nám unikajú úsmevné vedľajšie roly z ich začiatkov, kde mali možnosť predstaviť sa nám v úplne inom svetle. Dnes sme sa to rozhodli napraviť. Zozbierali sme desať svetoznámych hercov a našli ich debutové filmy, o ktorých fanúšikovia ani len netušia.

1. Ashley Benson

Dávno predtým, ako sa začalo nekonečné pátranie po A, ktoré sa natiahlo na sedem sérií a trvalo solídnych desať rokov, sa táto sympatická blondínka objavila v americkej telenovele Days of Our Lives. Vtedy 15-ročná Ashley Benson si zahrala Abby Deveraux, najstaršiu dcéru Jacka a Jennifer. Paradoxne, telenovela sa začala natáčať ešte skôr, ako sa herečka narodila (v roku 1965), a mala úctyhodných 14-tisíc epizód.

NBC, ABC Family / MovieStillsDB

2. Naya Rivera

Jej herecká kariéra skončila tak skoro, ako začala. Americká herečka a speváčka Naya Rivera zomrela 8. júla minulého roku, pravdepodobne na utopenie, a tak si ju väčšina z nás bude už navždy pamätať ako Santanu z muzikálového seriálu Glee. Začiatok jej filmografie sa však datuje až do roku 1991, keď bola ešte len ako 4-ročná súčasťou 15-dielneho seriálu The Royal Family. 

Eddie Murphy Productions, Brad Falchuk Teley-Vision / MovieStillsDB

3. Elisabeth Moss

Vďaka dystopickému seriálu Príbeh služobníčky je v súčasnosti tvár americkej herečky Elisabeth Moss jednou z najžiadanejších v Hollywoode. Momentálne má na konte niekoľko sľubných snímok a dva Zlaté glóbusy, jej začiatky však také hviezdne rozhodne neboli. Z veľkej časti však preto, že bola konkurencii ledva po kolená. Herecký debut si odbila v minisérii Lucky Chances (1990) ako osemročná.

Lions Gate, Universal Pictures / MovieStillsDB

4. Ethan Hawke

Hlavná mužská postava jedného z najpopulárnejších hororov všetkých čias Sinister (2012) mala tiež k filmom blízko odjakživa. Ethan Hawke je dnes úspešný herec, spisovateľ a režisér, v pätnástke sa však musel uspokojiť s úlohou Bena vo filme Bádatelia (1985). Film nezožal veľký úspech a po prvom týždni prakticky upadol do zabudnutia.

Paramount Pictures, Summit Entertainment / MovieStillsDB

5. Alyson Hannigan

Ešte predtým, ako sa z nej stala jedna z ikonických tvárí Prcičiek a Lily zo seriálu Ako som spoznal vašu mamu, sme mohli malú Alyson Hannigan vidieť ako Jessie Mills vo filme Krásna mimozemšťanka. Sci-fi komédia z produkcie Richarda Benjamina sleduje príbeh mimozemskej ženy, ktorá prišla na Zem po tom, čo bola jej domovská planéta zničená, a vedca, ktorý sa po smrti manželky sám stará o dcéru. Film bol po finančnej stránke totálny prepadák, ale o tom potom.

Weintraub Entertainment Group, 20th Century Fox / MovieStillsDB

6. Tom Felton

Aj jeho najslávnejšia úloha Draca Malfoya v sérii Harry Potter by sa dala považovať za detskú, keďže počas natáčania Kameňa mudrcov mal Tom Felton stále len 14 rokov. No hoci to bol nepochybne prelomový bod jeho kariéry, jeho úplná prvotina to zase nebola. Mladý Brit hral spočiatku v reklamách a úvodom do sveta filmu mu bola menšia rola v romantickej dráme Anna a kráľ (1999). Felton stvárnil Anninho (Jodie Foster) syna.

Fox 2000 Pictures, Warner Bros. / MovieStillsDB

7. Mae Whitman

Celým menom Mae Margaret Whitman sa narodila aj vyrastala v Los Angeles, preto nie je veľkým prekvapením, že do sveta herectva zabŕdla už v ranom veku. Najprv účinkovala len v reklamách, ako 6-ročná ulovila rolu v dráme When a Man Loves a Woman (1994) a o dva roky neskôr sa dokonca objavila v kultovom sitkome Priatelia, hoci len na jednu epizódu. Hrala dievčenskú skautku, ktorá si kvôli Rossovi zlomila nohu.

Bright/Kauffman/Crane Productions, Minnesota Logging Company / MovieStillsDB

8. Jennifer Love Hewitt

Kto by nepoznal Stratené duše, že? Slovenské televízie ich reprízovali tak často, že ich už aj príležitostný divák pozná naspamäť a tvár Jennifer Love Hewitt si vie vybaviť aj o polnoci. No spoznal by si ju v tejto úlohe? Okrem toho, že sa americká herečka a speváčka v detstve niekoľkokrát vyskytla ako Robin v Disneyho Kids Incorporated (1990), sa o tri roky neskôr objavila aj ako jedna z vedľajších postáv komédie Sestra v akcii 2: Opäť v habite. 

Touchstone Pictures, Sander/Moses Productions / MovieStillsDB

9. Christian Bale

Oscarového herca a rodáka z Walesu preslávila hlavná úloha v horore Americké psycho (2000), fanúšikovia superhrdinoviek ho majú zase zafixovaného ako Batmana. Christian Bale sa však herectvu venuje už od detstva. Na strieborných plátnach debutoval v roku 1987 vojnovou drámou Ríša slnka. Herec mal vtedy len 13 rokov.

Amblin Entertainment, Warner Bros. / MovieStillsDB

10. Katherine Heigl

Katherine Heigl má v portfóliu niekoľko kultových komédií ako Nabúchaná (2007) či Chceš ma, chcem ťa (2009), hereckú kariéru však odštartovala drámou. Ako 16-ročná si zahrala Nicole vo filme Môj otec hrdina po boku Gérarda Depardieua. Ten, len tak mimochodom, vystúpil 20. septembra 1998 na stretnutí HZDS v Košiciach a v spoločnosti V. Mečiara pozdravil prítomných. Svet je malý.

Touchstone Pictures, Hypnotic / MovieStillsDB
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
26
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Fotky, ktoré sú dôkazom toho, že zlé dni sa nevyhýbajú ani zvieratkám


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME