Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée
Zdroj: ©Heel & Toe Films / MovieStillsDB

10 známych hollywoodskych hercov, ktorí majú veľmi netradičné vysokoškolské vzdelanie

Kto by bol povedal, že doktor House v skutočnosti nie je doktor.

Veľa ľudí nepracuje v oblasti, ktorú vyštudovali, takže nie je žiadnym prekvapením, že sa ich zopár nájde aj medzi áčkovými celebritami. Dnes ti ich zopár predstavíme. Vybrali sme pre teba desiatku hollywoodskych hercov, ktorí majú tituly zo skutočne netradičných vysokoškolských disciplín. Ktorý z nich ťa šokoval najviac?

1. Cole Sprouse

Americký herec, ktorého sme ešte dávno pred zrodom ikonického seriálu Zack a Cody mohli vidieť v Priateľoch ako Rossovho syna, študoval na súkromnej výskumnej univerzite New York University. Vyštudovanú má archeológiu s konkrétnym zameraním na geografické informačné systémy a satelitné projekcie.

Berlanti Productions / MovieStillsDB

2. Rowan Atkinson

67-ročný herec dokázal baviť niekoľko generácií bez toho, aby naformuloval jedinú súvislú vetu, a pre väčšinu fanúšikov to bude navždy Mr. Bean. No nenechajte sa zmiasť postavou kultového idiota – Rowan Atkinson je v skutočnosti vzdelaný človek. Štúdium elektrického inžinierstva odštartoval na Newcastle University, druhý stupeň však dokončil na Oxforde.

Universal Pictures / MovieStillsDB

3. Gerard Butler

Škótskeho herca, ktorý má dnes na konte tituly ako Pád bieleho domu či 300, asi predstavovať netreba. No asi by to bolo inak, keby sa vydal kariérnou cestou, ktorú mal pôvodne v pláne. Ako priznal vo večernej show Stephena Colberta, Butler chcel byť vlastne advokátom. Päť rokov študoval právo, absolvoval dvojročnú prax ako koncipient a neskôr sa mu podarilo ukoristiť džob v jednej z najväčších advokátskych kancelárií doma v Škótsku.

Millennium Films / MovieStillsDB

Mohlo by ťa zaujímať:

Známe Slovenky sa s nami podelili o svoje platonické lásky. Títo muži si získali ich srdcia

4. Dwayne Johnson

Akčné filmy, komédie či drámy – The Rock je v Hollywoode naozaj varený-pečený. Len zriedka však príde reč aj na jeho vzdelanie. Ako nadaný futbalista sa po skončení strednej dostal na Univerzitu v Miami, z ktorej si v roku 1995 odniesol bakalársky diplom za kriminológiu a fyziológiu.

CBS Films / MovieStillsDb

5. Freddie Highmore

Vybalansovať prácu a štúdium vysokej školy je ťažké, aj keď práve nenatáčaš druhú sériu seriálu Bates Motel, no potom ešte dvojnásobne. Malý Charlie z Továrne na čokoládu vyrástol a rozhodol sa okrem hereckých schopností popracovať aj na svojom vzdelaní. Na univerzite Cambridge University’s Emmanuel College teda vyštudoval španielčinu a arabčinu a podľa jeho publicistky by mu vynikajúci prospech mohol nejeden závidieť.

Goldcrest Pictures / MovieStillsDB

6. Will Ferrell

Športové informácie. Nech už to je čokoľvek, presne to študoval americký herec a komik na University of Southern California, no už vtedy ho tento odbor práve dvakrát nebral. Prezliekal sa za údržbára, len aby sa mohol nepozorovane dostať na fakultu literatúry a trénovať svoje prvé stand-up výstupy pred živým publikom.

Columbia Pictures / MovieStillsDB

Mohlo by ťa zaujímať:

Spoznávaš ich? Takto vyzerali známe ženské celebrity v 90. rokoch

7. Hugh Laurie

Ťažko tomu uveriť, ale doktor House v skutočnosti nie je doktor, nikdy neštudoval medicínu a rozhodne nevedie najlepší diagnostický tím v krajine. Čo sa týka štúdia, bolo to s ním vlastne celkom kostrbaté. Na vysokej škole Selwyn College v Cambridgi sa venoval antropológii a archeológii, no výber fakulty nemal s jeho osobnými preferenciami nič spoločné. Rozhodol sa pre ňu, lebo bola najľahšia.

Heel & Toe Films / MovieStillsDB

8. Benjamin McKenzie

Americký herec, ktorého si naposledy videl v seriáli Gotham, chodil rovnako ako predchádzajúce dve generácie mužov v jeho rodine na Univerzitu vo Virgínii. A čo študoval? Ekonómiu a zahraničné styky. To asi nie je práve oblasť, ktorú by si si v spojitosti so seriálovým komisárom predstavoval, no ako sám McKenzie povedal, za svoje roky štúdia je vďačný.

Primrose Hill Productions / MovieStillsDB

9. Dolph Lundgren

Švédsky herec a režisér má IQ 160 a dohovorí sa v piatich svetových jazykoch. Jeho študijné pozadie teda asi mnohých neprekvapí. Za svojich školských čias Lundgren exceloval v matematike, fyzike a chémii, tak sa touto cestou rozhodol uberať aj po maturite. Na štokholmskej vysokej škole Royal Institute of Technology študoval chemické inžinierstvo, dokonca sa mu podarilo získať štipendium na doktorandské štúdium v Massachusettskom technologickom inštitúte.

Lionsgate / MovieStillsDB

Mohlo by ťa zaujímať:

S mejkapom verzus bez. 15 celebrít, ktoré sa ukázali svetu aj bez „pozlátky“

10. David Duchovny

Ešte predtým, ako sa začal agent Mulder rýpať v paranormálnych javoch v seriáli Akty X, musel chodiť do školy. A išlo mu to celkom dobre. Stredoškolské roky ukončil ako valediktorián a zástupca študentského zboru a hneď potom pokračoval v štúdiu na Univerzite v Princetone so zameraním na anglickú literatúru. Vzhľadom na to, že má na konte niekoľko knižných publikácií, svoj titul nepochybne dobre zužitkoval.

King Baby / MovieStillsDB

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť