Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej
Zdroj: ©BRON Studios / MovieStillsDB

10 známych hollywoodskych herečiek, ktoré majú veľmi netradičné vysokoškolské vzdelanie

Tieto herečky sú jasným dôkazom, že náročná práca nemusí stáť vzdelaniu v ceste.

Dnes je pomerne bežnou praxou, že človek pracuje v úplne inom odvetví, aké vyštudoval. Platí to aj pri celebritách. Nedávno sme tu mali článok s hollywoodskymi hercami, ktorí teda rozhodne neštudovali herectvo, a po jeho veľkom úspechu ti dnes prinášame jeho pokračovanie. Tentokrát sme si posvietili na herečky a garantujeme ti – niektoré ich tituly ťa naozaj dostanú.

1. Lisa Kudrow

Len ťažko si predstaviť, že by Phoebe zo seriálu Priatelia hral niekto iný, no presne to sa mohlo stať. Kudrow sa totiž vôbec nechcela stať herečkou. Ako dcéra lekára chcela pokračovať v jeho šľapajach, na vysokej škole Vassar College v New Yorku začala študovať biológiu a dúfala, že sa jej podarí uplatniť na poli výskumu. Nakoniec ju však zlákal úplne iný priemysel, a tak svoje štúdium ukončila získaním titulu bakalára.

Summit Entertainment / MovieStillsDB

2. Connie Britton

Štvornásobná nominantka na cenu Emmy je nielen skvelá herečka, ale aj speváčka a producentka. Rovnaký úspech ju stretol aj počas jej školských rokov. Britton študovala ázijské štúdiá so zameraním na čínštinu na Dartmouth College, ktorá patrí do združenia elitných univerzít Ivy League. Jedno leto dokonca strávila v Pekingu.

21 Laps Entertainment / MovieStillsDB

3. Miranda Cosgrove

Mladá americká herečka začala točiť reklamy už v siedmich rokoch, jej herecká kariéra sa však naplno rozbehla „až“ v štrnástich, keď sa jej podarilo ukoristiť hlavnú úlohu v jednej z najsledovanejších relácií na Nickelodeone – iCarly. Pri výbere vysokoškolského štúdia zvažovala Univerzitu v New Yorku, kvôli práci však nechcela opustiť LA. Nakoniec teda skončila na University of Southern California, z ktorej si odniesla titul zo psychológie.

Awesomeness Films / MovieStillsDB

4. Natalie Portman

„Radšej budem múdra ako len známa herečka,“ povedala Portman vo svojom slávnostnom prejave, keď sa dvanásť rokov po ukončení svojho štúdia opäť vrátila na Harvard. Tam študovala psychológiu. Oscarová herečka pôvodom z Izraela je dôkazom, že skĺbiť štúdium na prestížnej svetovej univerzite a kariéru v odvetví, kde sa uplatní ten, čo má ostrejšie lakte, nie je jednoduché, ale ani nemožné.

Marvel Studios / MovieStillsDB

Mohlo by ťa zaujímať:

10 známych hollywoodskych hercov, ktorí majú veľmi netradičné vysokoškolské vzdelanie

5. Eva Longoria

Platonická láska všetkých, ktorí kedy pozerali Zúfalé manželky, rozhodne nie je len pekná tvárička, a hoci sa k vysokoškolskému štúdiu dostala pomerne neskoro, titul je titul. Bodka. Vo veku 38 rokov si zo štátnej vysokej školy Northridge v Kalifornii odniesla diplom zo štúdií o mexických Američanoch, k tomuto odboru sa však dostala až časom. Pôvodne totiž študovala kineziológiu.

Fremulon / MovieStillsDB

6. Gemma Chan

Britská herečka a bývalá modelka má na konte tituly ako Šialene bohatí Aziati či Fantastické zvery, minulý rok sme ju mohli zase vidieť v dlhoočakávanej marvelovke Eternals. Jej snom však bolo stať sa právničkou. Študovala na Oxforde, dokonca získala stáž v prestížnej advokátskej kancelárii, napokon sa však aj na protest svojich rodičov rozhodla naplno venovať herectvu.

Rebelle Media / MovieStillsDB

7. Mayim Bialik

Že má Sheldonova frajerka doktorát z neurovedy, asi nikoho neprekvapí, ale to, že jej škola nešla práve od ruky, možno áno. Herečka z jedného z najúspešnejších sitcomov vôbec študovala na Kalifornskej univerzite v Los Angeles, prvé roky boli pre ňu vedecké predmety však hotová španielska dedina. Len vďaka vedľajším predmetom ako hebrejčina či židovské štúdiá prechádzala s odretými ušami.

Chuck Lorre Productions / MovieStillsDB

8. Bridgit Mendler

29-ročnú herečku, speváčku a skladateľku pôvodom z Washingtonu D.C. si mohol vidieť napríklad v tínedžerskom seriáli Good luck, Charlie. Mendler študovala antropológiu na University of Southern California, momentálne si robí doktorát v rovnakej oblasti na Massachusettskom technologickom inštitúte. Možno aj to je jeden z dôvodov, prečo si aktuálne dáva od herectva prestávku.

It’s a Laugh Productions / MovieStillsDB
Zuzana Kovačič Hanzelová, novinárka, obťažovanie, Bolt, šofér Boltu

Odporúčame prečítať:

Kovačič Hanzelová klame, tvrdí šofér, ktorý ju viezol. Jej reakcia prišla takmer okamžite

9. Angela Basset

Režisérka, producentka, aktivistka a v neposlednom rade, samozrejme, aj oscarová herečka má okrem kultových filmov ako Čierny panter či Green Lantern na konte aj titul z afrikanistiky. Študovala na Univerzite v Yale. V roku 2020 od prestížnej školy obdržala ocenenie Yale Undergraduate Lifetime Achievement Award (YULAA), vďaka čomu sa stala prvou černoškou, ktorej sa to kedy podarilo.

Bob Industries / MovieStillsDB

10. Rebel Wilson

„Veľa ľudí si pri pohľade na mňa pomyslí, že som hlúpa,“ priznala herečka niekoľko rokov dozadu vo večernej show Setha Meyersa, no pravda leží niekde celkom inde. Hoci jej filmové postavy nepatria k tým najbystrejším, v skutočnosti má Wilson bakalársky titul z práva. Rovnaký stupeň vzdelania má aj z divadelného umenia a oba tieto odbory študovala na University of South Wales v Spojenom kráľovstve.

BRON Studios / MovieStillsDB

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť