Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Konečne po desaťročiach nedobrovoľnej slobody a samoty niekoho stretneš, zaiskrí to medzi vami, rozumie ti ako nikto iný. Už sa tešíš na pravidelný prídel masáží chrbta, spoločné zaspávanie a výlety, na ktorých sa zaručene pohádate… a potom zistíš, že býva na opačnej strane sveta.

1. Si konštantne smutný aj šťastný zároveň

Máš na koho myslieť, keď v noci zaspávaš – ale je to to jediné, čo môžeš robiť. Pravdepodobné je, že svojho milovaného alebo milovanú uvidíš niekoľko nasledujúcich mesiacov len na displeji telefónu, kde si si nastavil spoločnú fotku ako šetrič. Nie to ešte, aby bol medzi vami nejaký fyzický kontakt. A teraz vždy, keď ti zasvieti mobil, najprv spravíš „aaawwwww“ a vzápätí máš chuť pustiť si Phila Collinsa a vyplakať si oči do vankúša. Ľudia sa ťa pýtajú, či si vo vzťahu šťastný – a ty nevieš, ako odpovedať, lebo vzťahy na diaľku sú absolútne skvelé a zároveň tá najväčšia pi*ovina na svete a iba pomaly strácaš zdravý rozum.

2. Všetci spochybňujú tvoj vzťah

„A to ho akože reálne poznáš?“ Nie, ja totižto rada chodím s cudzími ľuďmi, vždy ťa majú čím prekvapiť. „Nechýba ti?“ Kdeže, však ja ho ani nemám rada, úplné hovado je to.
Zo všetkých sú zrazu certifikovaní psychológovia a cítia potrebu sa vyjadriť. Je jedno, že ty si sa nepýtal na ich názor. Majú pocit, že váš vzťah nie je reálny, že nemá budúcnosť a že ten druhý ťa zaručene podvádza. Zvláštne potom je, keď sa všetci v „bežných“ vzťahoch okolo teba rozchádzajú, ale ty si stále šťastne zadaný.

3. Ľudia sa tvária, že vedia, ako sa cítiš

Akonáhle im povieš, že si vo vzťahu na diaľku, objaví sa im na tvári trpiteľský výraz a graciózne prednesú, že oni tiež. Lebo oni bývajú v Bratislave a ich polovička v Brne. Nebodaj až v Prahe. Fakt, vidia sa iba cez víkendy a všetky prázdniny! Vlastne ešte horšie ako vy to majú, lebo sa musia lúčiť častejšie.

https://media.giphy.com/media/BJzsIHaYQYVC8/giphy.gif

4. Stal sa z teba (najlepší) plánovač výletov

Máš prehľad o najlacnejších letenkách a autobusových spojoch. Jedným pohľadom do vašich kalendárov vieš nájsť ten najlepší dátum na návštevu. Plánuješ aktivity a pozeráš si turistické a kultúrne atrakcie. Častokrát však do plánov zasiahne život jedného z vás a zrazu musíte návštevu zrušiť. Alebo ste obidvaja leniví vaše plány zrealizovať. A občas sa jednoducho objavia akciové letenky s ktorými si nepočítal a zrazu odlietaš z Krakova, prestupuješ v Amsterdame, a napokon spíš niekde pod lavičkou na letisku v Londýne, lebo ďalší spoj ti ide až o osem hodín.

5. Nemáš s kým chodiť von

Väčšinou keď s niekým chodíš, tráviš s ním čo najviac času. Ideálne aj každý deň. Ale radšej každý druhý, lebo sa snažíš pôsobiť mentálne stabilne, silno a nezávisle. Lenže aj keď máš teraz v živote niekoho nového, nemôžeš mu len tak večer zavolať, že „hej, nudím sa, poď do kina“, lebo vás delí niekoľkohodinový let. Takže ti na to musia väčšinu času stačiť iba tvoji nudní kamoši (jasné, že nie sú nudní, ale ich nemôžeš niekde za kinom oprieť o stenu, však sa chápeme).

6. Veľa času zabiješ písaním a telefonovaním

Hneď ako otvoríš oči, už ti na displeji telefónu svieti „dobré ráno <3“ esemeska a keď ideš večer spať, posledné čo vidíš, je esemeska na dobrú noc. Mobil teraz stelesňuje tvoj vzťah a berieš ho so sebou úplne všade. Keď niekto vidí váš chat, pýta sa, či ste sa pohádali, lebo si píšete áštvorkové serenády a na každú otázku „a ty sa máš ako?“ odpisujete v priemere hodinu.

https://media.giphy.com/media/3og0IMVPaqrnGfBnZm/source.gif

7. Časové pásma

Ak si sa nenaučil na základke ako fungujú, počas vzťahu na diaľku sa ich hravo naučíš. Hneď ako ti drahá polovička bude volať o tretej ráno, lebo ona má práve obedovú prestávku.

8. Si otrávený, keď ten druhý neodpisuje

Toto platí asi v každom vzťahu. V jednej sekunde je online a zrazu zmizne na tri hodiny. Prečíta si tvoju správu, ale neodpovie. Alebo sa jednoducho neozýva celý deň. Ale ty si predsa racionálny človek, ktorý by si v živote nedomýšľal to, čo robí tvoja polovička. Určite je v škole alebo v práci a má toho veľa. Nepíše si s inými ľuďmi. Neprídeš jej otravný. Určite práve nie je na rande s nejakým intelektuálom, čo má pekáč aj na bruchu, aj v rukách, lebo je teraz cool piecť. Určite nie.

9. Skypovanie

„Haló, počuješ ma?“ „Ugh, zas mi sekáš.“ „Počkaj, čo si hovoril posledných päť sekúnd? Nepočula som.“ Koľkokrát vás skype vypne, ale vy ste odhodlaní pokračovať, toľkokrát ste párom. Tiež je to taký malý flashback do časov, kedy si si takto volal s kamošmi a hral hry cez internet. Až na to, že teraz by si ideálne namiesto hrania Warcraftu radšej mal skype sex. Škoda, že je to také trápne, keď má jeden z vás vedľa v izbe spolubývajúcich a druhý rodičov.

10. Tajne sa ti to občas páči

Keď ste konečne spolu, je to ten najlepší pocit na svete. Počas prvých dní odignorujete všetko ostatné vo svojom živote a najradšej by ste ani nevyliezli zo spoločnej postele. Po pár týždňoch si však začneš uvedomovať, že v konečnom dôsledku je pár vecí lepších, keď tu ten druhý nie je. Kým je preč, môžeš zahodiť žiletku, lebo ťa aj tak neuvidí nikto dôležitý. Nikto ti nekradne jedlo z taniera. Môžeš v posteli robiť hviezdice bez toho, aby si niekomu vrážal lakťom do tváre. A môžeš si beztrestne kysnúť doma a rochniť v posteli vždy, keď máš na to chuť.

https://media.giphy.com/media/11C7upXVlHhMsM/giphy.gif

Titulná fotka: collegehumor.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Lucia

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť