Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.12.2022
sk
Edmund
cz
Iva

O najmladšom diktátorovi sveta je verejne známych skutočne málo informácií. O svojom súkromnom živote toho veľa nenahovorí a v jeho oficiálnej biografii by ste našli naozaj divné veci. Rozhodli sme sa pre vás zhromaždiť 11 faktov o najnepredvídateľnejšom politikovi dnešnej doby.

1. Nikto nevie, aký je pravý dátum jeho narodenia

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Wien_-_Donald-Trump-_und_Kim-Jong-un-Graffiti_von_Lush_Sux.JPG

Svetové média uvádzajú, že Kim Čong-un sa narodil buď 8. januára alebo 6. júla v roku 1982 alebo 1983. A možno aj 1984. Nikto to nevie s presnosťou. Hovorí sa, že vodca chce vyzerať staršie a skúsenejšie, preto sa ako jeho oficiálny dátum narodenia uvádza rok 1982. Juhokórejskí pamätníci však tvrdia, že sa narodil až o 2 roky neskôr.

2. Jeho obočie je čoraz kratšie

https://pixabay.com/sk/severn%C3%A1-k%C3%B3rea-kim-%C4%8Dong-un-2972195/

Na fotografiách z rôznych rokov jasne vidieť, že s jeho obočím sa dejú naozaj čudné veci – je čím ďalej, tým kratšie a kratšie. Predpokladá sa, že tak Kim robí naschvál, aby sa viac podobal na svojho otca, Kim Čong-ila.

3. Jeho detstvo je záhadou

https://giphy.com/gifs/korean-tL1fudoJwDKne

Tento človek v žiadnom prípade nezverejňuje svoje fotky z detstva. V roku 2014 uzrela svetlo sveta však fotografia severokórejského vodcu z jeho detských čias. No žeby bola pravá, nevie odprisahať skutočne nikto…

4. Kim vyberá speváčky do miestnej popovej skupiny

Aj v Severnej Kórei existuje popová hudba, no je na míle vzdialená od tej, akú poznáme my. V hudobných videoklipoch musia speváci najmä ukázať, ako dobre sa žije severokórejskému ľudu. Jedna z najznámejších dievčenských skupín je skupina „Moranbong“ a hovorí sa, že práve vodca vyberá dievčatá, ktoré v nej budú účinkovať.

5. Má hneď niekoľko oficiálnych titulov

https://pixabay.com/sk/komunizmus-komunista-hacking-kim-1294256/

Samozrejme, je to najmä „Vodca Kórejskej ľudovodemokratickej republiky“ no tiež známy ako:

„Nový začiatok“
„Maršal Severnej Kórey“
„Vynikajúci súdruh“

Tento človek má okrem iného vysokoškolský titul z univerzity Kim Il-sung University, a tiež titul z ekonomickej fakulty na súkromnej univerzite University HELP, v Malajzii.

6. Navštevoval školu vo Švajčiarsku, avšak pod iným menom

murphyy132 / reddit.com (https://www.reddit.com/user/murphyy132/)

V jednej veľmi prestížnej škole neďaleko Bernu, vo Švajčiarsku bol v rokoch 1998-2000 študent zo Severnej Kórey. Pri zápise bolo uvedené, že ide o člena veľvyslanectva, ktorého pravé meno nebolo nikdy zverejnené. Pri pohľade na fotky je síce veľmi ťažké povedať, či skutočne ide o severokórejského vodcu, no jeho spolužiaci si sú na 100% istí, že ide o Kim Čong-una. Spomínajú naňho ako na vtipného človeka, ktorý sa zaujímal o športy viac ako o politiku. A nebol až taký dobrý študent.

7. Miluje basketbal a kamaráti sa s Dennisom Rodmanom

https://giphy.com/gifs/9jumpin-wow-nice-well-done-xT77XWum9yH7zNkFW0

Jeho bývalí spolužiaci tiež tvrdia, že si zvykol kreslievať basketbalovú hviezdu Michaela Jordana. A je naozaj pravdou, že Kim basketbal miluje. V roku 2013 sa stretol s Dennisom Rodmanom a ukázal mu svoj súkromný ostrov. Aj napriek obrovskému rozdielu, sa títo dvaja stali priateľmi. Dennis o ňom raz povedal: „Možno je to psychopat, ale ja som si to ešte nevšimol“.

8. Usmieva a smeje sa takmer na každej fotke

https://www.flickr.com/photos/[email protected]/32900447604/

Mnohým ľuďom príde zvláštne, že vodca takej vážnej krajiny sa často usmieva, no aj to má samozrejme svoj dôvod. Kim Čong-un tým celému svetu, a najmä obyvateľom Severnej Kórey, demonštruje, že je vlastne, ehm… zosobnením radosti!

9. Má hipsterský účes

https://pxhere.com/en/photo/124713

V skutočnosti ide o veľmi jednoduchý vojenský strih, ktorý sme mali možnosť vidieť napríklad aj na takom Bradovi Pittovi vo filme Fury alebo na miliónoch hipsterov po celom svete. Strih diktátora však vyzerá divne, pretože si ho češe na nesprávnu stranu, čo vyzerá v kombinácii s tvarom jeho hlavy veľmi komicky. Hovorí sa, že kaderníkom nedôveruje, a preto si vlasy strihá sám.

10. Nepotrebuje chodiť na veľkú

https://www.flickr.com/photos/ssoosay/6308417843

Aspoň v to verí celý severokórejský ľud. Rovnako to bolo aj v prípade jeho otca, Kim Čong-ila (o čom sa môžete viac dozvedieť v jeho oficiálnej biografii).

11. Ak by Kim Čong-un schudol, vyzeral by takto

https://www.reddit.com/r/pics/comments/72vqga/skinny_kim_jong_un_would_make_the_situation_with/

Túto fotografiu zverejnil používateľ redditu alfosn len pre zaujímavosť, ako by vodca vyzeral, keby zhodil nejaké to kilečko. Užívatelia sa však zhodli, že Kim vyzerá po úbytku niekoľkých kilogramov ešte hrôzostrašnejšie ako jeho aktuálna, večne sa smejúca, verzia.

Ktorá z týchto zaujímavostí vás prekvapila najviac? 🙂

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: flickr.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť