11 prekvapivých vecí, vďaka ktorým sa môžeš v iných krajinách dostať za mreže

Ak rád cestuješ, tak pozorne čítaj.

Ak rád cestuješ, tak pozorne čítaj. Nechceš sa predsa dostať do problémov a skončiť vo väzení za takéto maličkosti.

Zbieranie mušlí, kŕmenie rýb a hracie karty v Thajsku

Zbieranie mušlí je veľmi populárnou turistickou záležitosťou. Pekné mušle poslúžia ako suvenír či darček pre príbuzných a ako bonus sú finančne nenáročné, keďže sa povaľujú na pláži a sú celkom zadarmo. V Thajsku by ste si to však mali odpustiť. Vzťahuje sa to nielen na mušle, ktoré nazbierate na pláži, no aj na tie, ktoré kúpite v miestnych obchodíkoch.

https://www.lifehacker.com.au/2017/08/is-it-legal-to-collect-seashells-in-australia

Svoje o tom vie ruská turistka, ktorá čelila pokute 2,000 dolárov za kúpu takéhoto suveníru. Ak by ju nezaplatila, musela by stráviť rok za mrežami. Rovnaký trest vás čaká aj za kŕmenie rýb či hracie karty. Od roku 1935 je v tejto krajine zakázané držať viac ako 120 hracích kariet, čiže viac ako dva balíky. Ak vás s nimi prichytia, budete obvinení z hrania hazardných hier a takéto obvinenie končí väzením.

https://bramante-it.com/beach-playing-cards

Nadávky v Austrálii

Aj tým najslušnejším z nás sem-tam ujde nejaký ten vulgarizmus, najmä ak sa jedná o kontakt malíčka na nohe s hranou stola. Zatiaľčo u nás si za niečo podobné vyslúžite len pohoršené pohľady staršej generácie, v Austrálii by ste na tom boli o niečo horšie. V niektorých štátoch, napríklad Queensland alebo Viktória, je nadávanie prísne zakázané a môžete zaň stráviť vo väzení až šesť mesiacov.

https://www.wbur.org/npr/156623763/swearing-a-long-and-history

Používanie cudzieho internetového pripojenia v Singapure

Niet väčšej radosti, ako keď potrebuješ súrne použiť internet a zrazu sa v tvojej blízkosti objaví nezaheslovaná wifi. Singapur však túto radosť pochoval svojim zákonom. Podľa neho je používanie cudzieho wifi pripojenia bez povolenia vlastníka hackerský útok a za ten je trest odňatia slobody až vo výške troch rokov.

https://www.schiphol.nl/en/at-schiphol/services/wifi-at-schiphol

Lieky a chodenie bez občianskeho preukazu v Japonsku

Občiansky preukaz by mal patriť k povinnej výzbroji na akejkoľvek prechádzke po Japonsku. Je úplne jedno, či idete len do obchodu dva metre od hotela… ak vás zastaví policajt a vy sa nemáte ako preukázať, môžete skončiť vo väzení až na 23 dní.

https://www.nbcnews.com/slideshow/mass-killing-disabled-home-shocks-japan-n617131

Pozor si tiež treba dávať na lieky. V Japonsku je zoznam zakázaných látok dlhý ako týždeň pred výplatou a patria tam aj také, ktoré sú u nás v Európe bežnou súčasťou liekov proti chrípke či nachladnutiu. Opatrnosti teda nikdy nie je dosť a pokiaľ sa chcete vyhnúť problémom na letisku, pred výletom do krajiny vychádzajúceho slnka si tento zoznam poriadne preštudujte.

http://jpninfo.com/27777

Makové koláče v Dubaji

Letisková kontrola pri vstupe a výstupe z Arabských emirátov je svetoznáma svojou prísnosťou. Poslať do väzenia vás pri nej môžu naozaj za čokoľvek. Presvedčil sa o tom na vlastnej koži turista zo Švajčiarska, ktorého muži zákona obvinili z pašovania drog. V preklade mu na košeli našli tri makové zrniečka, ktoré sú v arabských krajinách považované za ópium. Spadli mu tam pri jedení koláča ešte na letisku Londýn-Heathrow a môže sa im poďakovať za štvorročné väzenie.

https://aniagotuje.pl/przepis/makowiec-zawijany

Dabovanie v Saudskej Arábii

Saudská Arábia je známa svojimi prísnymi zákonmi, ktoré pokrývajú hádam všetky aspekty života. Nevyhlo sa tomu ani tancovanie a jeden z aktuálne najznámejších pohybov – dabovanie. Tamojšie autority veria, že tento pohyb pripomína vedľajšie účinky niektorých rekreačných drog, a preto ľuďom zakázali, aby ho robili. Jeden saudský spevák sa rozhodol tento zákon ignorovať a kruto nato doplatil. Svoju chybu oľutoval v momente, ako ho polícia zatkla.

https://www.tes.com/news/dabbing-here-stay-so-heres-everything-you-need-know-about-it

Pľuvanie a jedlo pre bezdomovcov v Spojených štátoch

V niektorých mestách na Floride je prísne zakázané dávať jedlo bezdomovcom. Autority spojených štátov to s týmto zákazom myslia natoľko vážne, že dokonca poslali na dva mesiace za mreže kňaza. Takýto pobyt si vyslúžil tým, že navaril jedlo a snažil sa ním nasýtiť hladných bezdomovcov. Na takúto charitatívnu činnosť totiž treba špeciálne povolenie.

https://orangecountytribune.com/2017/08/16/homelessness-report-is-made-to-council/

Ďalší zvláštny floridský zákon sa týka pľuvania. Od roku 1944 je na tomto území prísne zakázané odpľuť si na verejnosti a mužom zákona je úplne jedno, že máš dutiny spuchnuté ako futbalová lopta a jediné, o čo sa snažíš, je nezadrhnúť sa vlastným hlienom. Jeden mladý Američan o tomto zákone nič nevedel, schuti si na ulici odpľul a putoval rovno za mreže. Tam bol až do doby, kým príslušné orgány celý prípad podrobne neprešetrili.

https://www.imagenesmy.com/imagenes/alpaca-spitting-95.html

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: lifehacker.com.au

Reagujte!
Grr Grr
16
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Typy ľudí, ktorých rozhodne stretneš na každých vianočných trhoch

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME