11 rozdielov medzi mužmi a ženami, nad ktorými ste doposiaľ vôbec nepremýšľali

Napríklad to, ktoré pohlavie kladie viac stupídnych otázok…

Okrem toho, že muži sú z Marsu a ženy z Venuše, je tu ešte milión ďalších rozdielov, ktoré tieto dve pohlavia oddeľujú.

1. Obliekanie

Možno ste si to na sebe a na svojej nežnejšej polovičke nikdy nevšimli, no je veľmi pravdepodobné, že sa obliekate opačne. Ona zväčša začína odvrchu – najprv nejaký top, až potom pokračuje výberom sukne či nohavíc. U mužov je to presne naopak. Celá procedúra začína nohavicami a ponožkami, tričko ide na záver.

https://ru.depositphotos.com/157790336/stock-photo-interracial-couple-spending-time-together.html?utm_source=Adme&utm_medium=freesub&utm_campaign=RU-brand

2. Ženy nerady riskujú

Paradoxne práve tie stvorenia, ktoré si odvážne obujú vražedné lodičky a dúfajú, že v nich v zdraví prežijú večer, sú tie, ktoré riskujú menej. Ženy sú od prírody starostlivejšie, majú strach o svojich blízkych a nerady sa vystavujú nebezpečenstvu. Muži, na druhú stranu, sú v tomto väčšinou úplní blázni a pod heslom „žijeme len raz“ sa pustia aj do tej najväčšej voloviny.

http://www.bbc.com/capital/story/20150521-career-risks-worth-taking

3. Strava

Strava u mužov a u žien sa výrazne líši, no pravdepodobne nie tak, akoby ste boli čakali. Jednu podstatnú časť ženského jedálnička totiž tvorí položka, ktorú by ste tam naozaj nehľadali. Rúž na pery. Vedci zistili, že priemerná žena za svoj život popapá až jeden kilogram tejto dekoratívnej kozmetiky. To je celkom veľké číslo, keď si ešte raz pripomenieme, o čom je reč.

https://www.rd.com/health/beauty/lipstick-mistakes/

4. Varenie

Už ako malým dievčatkám nám rodičia vtĺkali do hlavy, že ženy sa musia vedieť v kuchyni dobre obracať, pretože láska ide predsa cez žalúdok. Nejako sme si to teda osvojili a je pravda, že niektoré ženy sa v kuchtení pre svoje milované polovičky naozaj vyžívajú.

Má to však aj jeden psychologický dôvod, ktorého si nie sú vedomé. Dobre živený muž je muž, ktorému začne rásť bruško. Jeho partnerka ho kvôli vydutému pupku nebude mať rada o nič menej, no pre okolité ženy už nebude viac takým lákadlom ako predtým.

http://lovelifetbd.com/cooking-for-him-and-how-it-affects-your-new-relationship/

5. Zvláštne otázky

Ak sa bavíme o kladení zvláštnych otázok, ženy majú jednoznačné prvenstvo. Chlapi sa väčšinou nezvyknú vypytovať na nezvyčajné veci (pokiaľ nerátame farbu nohavičiek alebo veľkosť bradavky, lebo aj také typy sú). Zato ženy rýpu do vecí, o ktorých po prvé nechcú nič vedieť a po druhé sa ich ani nijako netýkajú.

Niekedy sú to hlúposti ako „aký by si bol dinosaurus, keby si mohol“ inokedy sú jej otázky cielené a očividne chce niečo zistiť. Takže keď začne vyzvedať ohľadom tvojich prihlasovacích údajoch, vieš, že je niečo zle.

https://buzzghana.com/random-questions-ask-girl/

6. Chodenie po schodoch

Muž nikdy v živote nepochopí, aké problematické je chodenie po schodoch, keď má žena opätky. Namiesto toho, aby jej podal pomocnú ruku a bol jej oporou v prípade, že sa v plnej svojej kráse skotí na zem ako vrece zemiakov, ju netrpezlivo popoháňa. Niekedy mu to dokonca príde ešte aj smiešne – veď kráča opatrne ako slon v porceláne.

https://www.videoblocks.com/video/close-up-of-female-legs-in-high-heels-walking-on-the-stairs-hbiwjqvzfjbb073a4

7. Podávanie rúk

Keď si dvaja muži na pozdrav podajú ruky, vyzerá to celkom inak, ako keď je zainteresovaná žena. Dvaja muži si podajú ruky, pevne ich stisnú a navzájom nimi potrasú. Ak si však podáva ruku muž so ženou, žena len jemne vloží svoju do jeho, no nepotrasie ňou.

Namiesto toho ostane celkom bez pohybu. Ktovie, čím to je? Možno tým, že pre ženy nie je toto práve najpoužívanejšie gesto na privítanie, u mužov je ale veľmi bežné.

https://unsplash.com/search/photos/handshake

8. Alkohol a ženy neradno miešať

Ženy sa opijú ľahšie ako muži – to už je starý známy fakt. Málokto však vie, prečo je tomu vlastne tak. Ženské telo obsahuje menej enzýmov, ktoré bojujú s alkoholom a zničia ho skôr, ako dorazí do krvi. To znamená, že aj malé množstvo alkoholu dokáže vašu nežnú polovičku dostať na kolená. Ženy však nemusia zúfať – vesmír im to predsa vykompenzoval odolnosťou voči chrípke.

newshub.co.nz (https://www.newshub.co.nz/home/health/2016/10/women-now-drink-just-as-much-as-men—study.html)

9. Ženy vidia viac farieb

Toto je už tiež pomerne známe, aj napriek tomu sa však nájdu ženy, ktoré sprdnú frajera za to, že nevidí rozdiel medzi dvomi rôznymi odtieňmi červeného laku na nechty. Robia to však celkom neprávom, keďže muž by sa mohol snažiť, ako by len chcel, žena bude mať vo vnímaní farieb vždy navrch. Je to jednoducho geneticky dané.

brightside.me

10. Vyvinutejšie čuchové bunky

Ženy majú omnoho citlivejší nos ako muži. Po niekoľkoročnom zdieľaní domácnosti s mužom som aj pochopila prečo. Keby žene po príchode domov nohy páchli tak, že sa koberec vydúva a okenné tabule praskajú, tiež by to tie čuchové bunky radšej vzdali a odumreli. Lenže to sa nedeje, a tak sa ženy môžu aj naďalej pýšiť skvelým čuchom.

https://jooinn.com/girl-smelling-flower.html

11. Ženské telo sa mení častejšie

Ženské telo je naozaj veľmi špecifické a narozdiel od toho mužského, sa počas jej života mení hneď niekoľkokrát. Prvé zmeny prichádzajú v období puberty, v dospelosti pokračujú a pripravujú sa na príchod dieťaťa. Chlapi vyzerajú počas celého života rovnako a pokiaľ sa o to sami nepričinia, ich telesné proporcie sa nijako nezmenia.

brightside.me

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: brightside.me

Reagujte!
Grr Grr
4
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
28
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Turista kritizuje Vietnam za ich divné sprchy. Teraz sa z neho smejú nielen domáci

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME