Nedeľa 24.10.2021
sk
Kvetoslava
cz
Nina

Podľa najnovších prieskumov je až 60 percent mladých ľudí slobodných. Deje sa to aj napriek širokej dostupnosti sociálnych sietí a možnosti anonymného písania si.

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, prečo je to tak? Prečo sa váš nádejný vzťah nedostane ani k tretiemu rande? Odpoveď možno nájdete v týchto 11 typoch partnerov, ktorých je lepšie obchádzať. 

1. Mamin chlapec

Predstavte si, že vás vaša nová známosť pozve k sebe domov a hneď pri príchode vám oznámi, aby ste boli potichu, lebo jeho mama už spí. Vtedy by ste si najradšej otrieskali hlavu o stenu a začínate prehodnocovať ideu, či celé toto rande bolo vlastne dobrý nápad.

Nuž, aspoň sa na vlastnej koži presvedčíte, že stále existujú prísavky, ktoré uprednostnia pohodlie mama hotelu pred vlastným súkromím. A to aj napriek tomu, že školu skončili už pekne dávno… ale načo by sa osamostatnil, keď mu maminka operie, navarí, uprace a sem-tam hodí do peňaženky zopár drobných, aby sa mal jej synáčik dobre, nie?

2. Fanúšik

Pozvala si ho na nedeľný obed k svojim rodičom, ale on ti povedal, že nepríde, lebo dnes hrá jeho najobľúbenejší tím dôležitý zápas? Tak presne od takéhoto chlapa treba utekať kade ľahšie. A ty to aj tušíš…

Keď si bola u neho doma, boli to samé trofeje, plagáty, lopty, hokejky a kadejaké iné priestorovo náročné kraviny. Veď tebe by neostalo miesto ani na zubnú kefku a všetci dobre vieme, že ženské existenčné minimum pozostáva z komplexnejšej zostavy, ako zubná kefka a nič.

3. Sochár

Táto osoba vás berie ako prázdne plátno. Plátno, ktoré možno dozdobiť podľa vlastných predstáv a ideálne ho ešte aj porovnávať s ostatnými. Mal by si schudnúť, mal by si mať viac vlasov, mal by si viac cvičiť, mal by sa si lepšie obliekať.

Urob hento, urob tamto, s týmto by si vyzeral lepšie… sochár s obľubou hustí a hustí, no platí to len na jeho okolie. Naňho samého ani za svet. V tomto prípade sa treba držať starého, rokmi ošľahaného, klišé – ak nie ste sami sebou, nemá to zmysel.

4. Vtipkár

Všade som bol, všetko som videl a všetko viem teda aj na vtip obrátiť. Ako Ježiš s vínom, len toto je o trochu menej efektívne a želané. Táto osoba vám potrebuje neustále rozprávať o humorných zážitkoch zo svojho života, no ani pánboh nevie, či sa naozaj stali. Takže, ak nabudúce budete premýšľať, či s ním ísť na rande, choďte radšej na dobrú stand-up šou. Z tej budete menej sklamaní.

5. Nie som slobodný

„Dali sme si s priateľkou pauzu, ale som rád, že si tu.“ A potom ti celý čas rozpráva o tej svojej dokonalej ex. Rôzne zážitky, ktoré ťa absolútne nezaujímajú, miesta, na ktorých boli spolu, songy, ktoré spolu počúvali… blá, blá, blá. Nuž, aj v tomto prípade platí, že ak nie si jeho prioritou teraz, asi ani nikdy nebudeš.

6. Míňač

Zavolá ťa do najdrahšej reštaurácie, objedná fajnové víno a kaviár a ty sa na pár krátkych chvíľ cítiš ako princezná. Na prvé rande veľmi slušné a chlapec urobil dobrý dojem. Rozprávková bublinka praskne v momente, keď si dva týždne nato chce požičať dvacku.

Ale takéto sú aj ženy. Svoj život trávia míňaním otcových peňazí na drahé kabelky, oblečenie, a samozrejme, aj na najnovšiu verziu iPhone.

7. Frfloš

Studená večera, nevyhodené mlieko z chladničky, ktoré je už celé tri minúty po záruke či chuchvalčeky prachu v hotelovej izbe… hotová katastrofa! Takýto typ osoby si vždy nájde dôvod, aby urobil poriadnu scénu. Neuvedomuje si však fakt, že všetkým naokolo znepríjemňuje deň a kazí náladu.

8. Závislák na mobile

Rozprávate svojej polovičke, aký ste mali deň, a potom si všimnete, že vás ani nepočúva. Prečo asi? Pretože celý čas pozerá do mobilu. Musí to predsa vidieť ako prvá, olajkovať ako prvá a ani v komentovaní nesmie zaostať.

Pri pozeraní filmov si píše s kamoškou. Pozvete ju na večeru a cica najprv jedlo fotí, potom ho 10 minút upravuje a v závere cápe na Instagram. Lebo aký má význam jesť, keď sa o tom nikto nedozvie? Ak váš partner doslova žije sociálnymi sieťami, možno bude lepšie, ak si novú lásku nájde práve tam.

9. Minimalista

Používa Nokiu 3310, pretože stále funguje. Nosí ošúchané rifle a sveter z roku pána, pretože bol v sekáči vo výhodnej akcii. A načo by svoje staré oblečenie vyhadzoval, keď je stále použiteľné? Nuž, niektorí ľudia majú na to iný názor a asi by s ním do spoločnosti ani nešli. Láska síce hory prenáša, ale hanba je proste hanba.

10. Beznádejný prípad

Tento typ človeka sa chce oženiť tak rýchlo, že potenciálnych kandidátov vystraší hneď v úvode. Koľko chceš mať detí? Chceš bývať na dedine alebo v meste? Kedy ťa môžem predstaviť rodičom? To všetko sú fasa otázky, len trochu nevhodné, čo sa prvého rande týka. Pozor na to, že niekedy majú rýchle začiatky aj rýchle konce.

11. Aktivista

Byť vo vzťahu určite neznamená, že váš partner musí mať rovnaký názor ako máte vy. Niekto má rád mäso, niekto chce večer pri filme chrúmať nastrúhané jablko s mrkvou. Tak to je a treba sa s tým zmieriť. Čo je pre niekoho samozrejmosť, pre druhého byť nemusí, ale na to predsa vymysleli pojem kompromis. A nie hádka či rozchod.

Zdroj: brightside.me 
Zdroj obrázkov a titulnej fotky: Yekaterina Ragozina


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť