11 typov objatí a čo každé z nich znamená

Aby si vedel, čo si myslieť, keď ťa nabudúce niekto objíme

Objatie. Stretol sa s ním už hádam každý. No, vedel si, že jednotlivé typy objatí majú svoj význam? Lebo teraz už budeš a pri najbližšom objatí budeš mať čo analyzovať.

1. Objatie s nadvihnutím

Ženy ho milujú. Je to romantické, instagramovateľné a akoby vystrihnuté z amerického filmu o nehynúcej láske. Bohužiaľ, vždy treba myslieť na to, že nie každý chlap má toľko sily ako mačo z obrazovky a nie každá slečna je ľahká ako pierko. Tak pozor, aby ste sa obaja neskotili na zem.

Leisan Gabidullina

2. Objatie s výškovým rozdielom

Väčšinou sú ženy nižšie ako ich drsné polovičky, a teda sa toto objatie stáva stereotypom mnohých párov. Žena sa v ňom cíti bezpečne, keďže ju muž kompletne obalí svojimi rukami a dokonca počuje aj tlkot jeho srdca. No a muž… ten môže aspoň sledovať situáciu v pozadí, či sa na nich náhodou nerúti medveď alebo autobus mestskej hromadnej.

Leisan Gabidullina

3. Bočné objatie jednou rukou

Kamarátske objatie, väčšinou medzi dvomi ľuďmi, ktorí kráčajú vedľa seba a chcú sa navzájom podporiť či rozveseliť. Alebo nechcené objatie medzi dvomi namol opitými kamošmi, ktorí sa nesnažia o nič iné, než nepodľahnúť gravitačnej sile a udržať rovnováhu.

Leisan Gabidullina

4. Chlapské objatie

Vyznanie po troch litroch alkoholu alebo milé privítanie dobrých priateľov. Mužské objatia sa vo väčšine zaobídu bez očného kontaktu, sem-tam sú obohatené o potľapkanie po chrbte. Dotýkajú sa len vrchné polovice tela a žiadna klobásková párty sa tam dole nekoná. Čo sa jeho dĺžky týka… spomeň si na posteľný výkon tvojho ex a máš odpoveď.

Leisan Gabidullina

5. Skupinové objatie

Pomerne zriedkavý jav, pokiaľ neberieme do úvahy americké filmy. Ak totiž nájdeš v živote viac ako jednu osobu, ktorú máš rád a ešte jej aj dovolíš zdieľať tvoj osobný priestor, máš vyhraté.

Leisan Gabidullina

6. Objatie do tvaru písmena A

Objatie na štýl indiánskeho stanu prichádza na scénu, keď sa ľudia stretávajú po prvý raz a z nejakého dôvodu majú potrebu fyzického kontaktu. Naklonia sa k sebe len vrchné polovice tela, spodné ostávajú na mieste.

Takýmto spôsobom sa však objímajú aj ľudia po rozchode, ktorí s touto skutočnosťou ešte nie sú celkom stotožnení alebo naopak ľudia, ktorí sú do seba tajne zaľúbení. V týchto prípadoch však trvá o niečo dlhšie.

Leisan Gabidullina

7. Prítulné objatie

Milujte sa, množte sa. Áno, tak nejako sa to hovorí. No, množiť sa na ulici asi nebude to najšťastnejšie riešenie, preto si navzájom hrdličky venujú aspoň takéto prítulné objatie. Niekedy žena dodá šepotom zopár milých slov… a tak.

Leisan Gabidullina

8. Dlhé vrúcne objatie

Asi ten najromantickejší typ objatia, ktorý si medzi sebou vymieňajú dlhodobí partneri. Nejde pri ňom o žiadne erotično či vášeň, je to len čistá láska pretavená do objatia, ktoré akoby trvalo roky.

Leisan Gabidullina

9. Objatie zo zadu

Vo filme pre dospelých by obrázok nižšie nabral celkom nový rozmer, no my, našťastie, nie sme vo filme pre dospelých. A nemáme žiadne zvrhlé myšlienky. Takéto objatie vždy poteší, pokiaľ neprichádza od cudzieho týpka v tlačenici vo vlaku. Ak ťa chlap takto objíma, tak vieš, že ťa naozaj ľúbi (alebo ti chce len ochladiť brucho svojimi ľadovými hnátmi, ale buďme trochu optimistickí).

Leisan Gabidullina

10. Objatie pri tanci

Jedny ruky za krkom, druhé na páse a letmé pohupovanie do rytmu hudby. Ďalšie z objatí, ktoré sa hojne uplatňuje v kinematografii nemenovaného kontinentu. Partneri si hľadia do učí, vymieňajú úsmevy a tajne dúfajú, že neskočia tomu druhému na palec.

Leisan Gabidullina

11. Sebaobjatie

Každý si občas musí dopriať trošku sebalásky, no nie? Tak sa poobjímaj. Si predsa super človek!

Leisan Gabidullina

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: Leisan Gabidullina

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
8
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
53
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
7
Haha
Woow Woow
8
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ovládaš pravidlá etikety? S týmito sa staneš pravým gentlemanom

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME