Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.3.2023
sk
Soňa
cz
Soňa
, Sonja, Sonia

Ten, kto nezažil, aký je život s mačkou, nemá právo rozprávať o tom, aké mačky sú. Lebo aj napriek tomu, čo všetko sa o nich hovorí, aké sú to krvilačné beštie, sú to milé stvorenia. Nielen, keď sú malými mačiatkami.

Záleží to však na tom, ako mačku vychovávaš. Avšak, aj keď ju vychováš najlepšie ako sa dá, svoje mačacie muchy budú mať všetky. Minimálne aspoň zopár z nich.

Nič nie je tak na kraji, aby sa to nedalo zhodiť

Toto je asi najtypickejšia vlastnosť mačiek. Nikto zatiaľ neprišiel na to, prečo to robia (ako väčšinu vecí), no robia to skoro všetky mačky. Akonáhle je niečo na boku v strede stola, mačka sa postará o to, aby to na stole už vôbec nebolo. Či ide o tvoju obľúbenú sošku z dovolenky či pohár, im je to jedno.

Všetko čo je sypké, môže byť záchod

Či je to tvoj najnovší kvetináč s rastlinkou od frajera alebo pieskovisko pred domom. Dajú sa tam zahrabať všetky dôkazy, a to je dôležité.

pinterest.com

Najlepší peliešok je kartónová škatuľa

Ak sa chystáš mať mačku, tak ťa dopredu upozorňujem, že kupovať jej akýkoľvek brloh nemá význam. Pravdepodobnosť, že sa naň vykašle je asi taká vysoká ako to, že bude tento rok na Slovensku ešte leto. Najzaujímavejšou pre ňu bude tá krabica, v ktorej peliešok donesieš.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/pet-box-mygifs-EP9BWZE7sMec)

Nikdy sa už nebudeš baliť sám

Mačky sú najprítulnejšie práve vtedy, keď sa musíš baliť. Ako prvú vec, ktorú máš v kufri alebo batohu, je zaručene mačka.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/cat-perfectloops-bag-9KeOUp3sIqL6w)

Tvoj spánok nie je taký posvätný, ako si si myslel

To, že je práve pol štvrtej ráno, tvoju mačku absolútne nezaujíma. Ona je hladná alebo sa chce hrať, alebo sa jednoducho len nudí. Jej je to jedno. Je to nočný tvor.

Ani najdrahšia hračka neprekoná tvoje ponožky a kúsok papiera

Tu platí rovnaké pravidlo ako s pelieškom. Mohol by si sa aj pretrhnúť, ale väčšina týchto vecí na tvoje kotě nezaberie. Šnúrka z tenisky je lepšia, ako tá z obchodu na paličke, za tri eurá.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/cheezburger-plane-cat-G6KGmrxAGSXZu)

Vianoce sú sviatok, keď sa oslavuje existencia mačiek

Nie, nie sú to sviatky pokoja. Sú to sviatky ochrany každého pečiva, šalátu a dokonalej večere v podobe ryby s rybou. Okrem toho mačkám ešte umiestníme rovno do miestnosti strom, na ktorý povešiame veľa ligotavých hračiek. A guličky! Tie sú naše obľúbené. V jeden večer dokonca pod ten stromček naukladáme veeeľa papiera, ktorý môžu trhať a váľať sa v ňom. Ak by nás nemali radi, prečo by to inak robili?

giphy.com (https://giphy.com/gifs/cheezburger-christmas-cat-Q91oqg6RRLDI4)

Vtáčik alebo myš je ich prejav vďaky, ty sedlák

Chúďatká, tak oni sa snažia, aby ti doniesli čerstvý úlovok, ešte aj dýcha a ty po nich kričíš. Nie že by ste mali radosť z toho, že vám lieta po byte vtáčik. Veď vaša mačička sa teší.

Prišli sme sem skúšať, kde má ľudská trpezlivosť hranice

Mačky nie sú mačky, to sú mimozemšťania, ktorí nás prišli sem dole pozorovať. A jedným z hlavných cieľov výskumu je trpezlivosť. Skúšajú ju napríklad tým, že sa vypýtajú v priebehu dvadsiatich minút von, no keď im otvoríš, pozerajú na teba ako na debila. Keď už sa konečne usadíš s jedlom na kolenách, začnú na teba vrieskať, lebo ony chcú ísť von. Teraz už naozaj. Možno.

Najlepšie miesto na ležanie je notebook

Zákon schválnosti existuje. Určite ho vymýšľali podľa mačiek. Keď máš chuť hladkať tvoju mačku, ona práve chuť nemá a dá ti to patrične svojimi drápikmi najavo. Tvoja mačička ťa ľúbi najviac vtedy, keď si potrebuješ robiť domáce úlohy alebo chceš pracovať na notebooku. Najlepšie miesto na prechádzku je práve vtedy na ňom.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/cat-animated-CPBYt44s14Zvq)

Cikať sa im chce najviac vtedy, keď im čistíš toaletu

Samozrejme, vždy musia byť pri tom a dozerať na to, či im ich záchodík čistíš dôkladne. Počas toho si však najčastejšie uvedomia, že im treba súrne cikať a tebe neostáva nič iné, iba počkať, kým si milosť pán / pani uľaví.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/cat-reaction-2ieLV4Qy2SScg)

Titulná fotka: SonOfRageAndLuv – unsplash.com 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje