12 absurdných zákonov, ktoré naozaj existujú

Neveril by si, že všetky neoznačené labute patria kráľovnej alebo že je niekde protizákonné vlastniť vibrátor? Tak to čítaj!

Pravidlá musia byť. Bez nich by spoločenský život väčšiny jednoducho nevedel fungovať. Treba však vedieť určiť správne hranice odkiaľ-pokiaľ. Ako to ale vyzerá, keď to „hlava pomazaná“ preženie? Prečítajte si o absurdných zákonoch, ktoré platia, žiaľ, dodnes.

1. V budove bristkého parlamentu je zakázané zomrieť. 

A dôvod? No ten je taký, že budova britského parlamentu je vlastne palác a každý, kto zomrie v paláci má právo na štátny pohreb. Avšak v skutočnosti je platnosť zákona kontroverzná. Od roku 1097 zomreli v tejto budove najmenej 4 muži. Dvaja boli popravení, jeden zastrelený a štvrtý zomrel na infarkt. Myslíte, že niektorý z nich mal štátny pohreb? Ani omylom.

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/telo-torzo-ručné-t-shirt-držať-116585/)

2. V budove parlamentu je taktiež zakázané nosiť rytierske brnenie

Tento zákon si presadil v roku 1313 kráľ Edward II., ktorý tým chcel docieliť zákaz nosenia zbraní v starobylej budove. A prečo? Pretože mal pocit, že nosenie zbraní vyvíja prílišný tlak na politických protivníkov a to sa mu zdalo neetické. A mal samozrejme, pravdu. Členovia britského parlamentu majú vedľa háčikov na svoje kabáty ešte dva háčiky, a to na svoje meče. Len keby náhodou, viete ako… Veľkým zástancom tohto zákona je aj sám kapitán Danko. Jeho zbraňou sú slová a politického oponenta odzbrojuje jedným verbálnym atakom za druhým. A my mu za to fandíme!

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/adult-blur-classic-close-up-339800/)

3. V Šanghaji je nezákonné nenavštíviť svojich rodičov

V roku 2016 vydala šanghajská vláda zákon, ktorý zaväzuje deti pravidelne navštevovať svojich rodičov, v prípade vážnych dôvodov posielať pravidelné pozdravy. Ak sa tak nestane, môžu byť obžalované a ak sa nepokúsia situáciu napraviť, je štát povinný znížiť deťom úverovú bonitu. Že si sa pohádal pred týždňom s mamou? Čo koho do toho, už aj hybaj na návštevu!

4. Vo Francúzsku je legálne vziať si mŕtveho

Zákon platí už od prvej svetovej vojny, kedy ženy dali svojim milým svoje verné “áno” ešte pred tým, ako padli vo vojne. Francúzska vláda tento počin oficiálne zlegalizovala v roku 1950 potom, čo bolo v ich štáte zabitých 400 ľudí. Avšak ak si chcete vziať niekoho mŕtveho dnes, musíte o to požiadať samotného prezidenta, ktorý potom vašu žiadosť posunie na ministerstvo spravodlivosti. Samotný obrad bude potom prispôsobený okolnostiam. Napríklad si môžete byť istí, že tam veta “Až kým nás smrť nerozdelí” určite neodznie.

5. Všetky neoznačené labute vo Veľkej Británií patria kráľovnej

Ha, tak toto sa mi naozaj páči. Tento zákon pochádza zo stredoveku, kedy boli všetky labute rezervované pre prípad, že by si kráľovná chcela robiť párty. Prvýkrát bolo takéto pravidlo spomenuté už v roku 1186, no oficiálne bolo zaradené do “Zákonov o labutiach” až v roku 1482, kedy sa vyhrážalo až väzením.
Tento zákon platí dodnes. Labute sú každý rok počítané na oficiálnej ceremónií “Swan Upping”. V roku 2009 sa aj samotná Alžbetka prišla pozrieť. “Moje, moje, všetko moje!”

giphy.com (http://gph.is/KqxqUF)

6. V Thajsku je zakázané vyjsť z domu bez spodnej bielizne

No áno, Nikoly. V Thajsku by vám toto neprešlo. Tam v tom majú jasne. Spodná bielizeň musí byť! Takisto musí mať vodič motorového vozidla na sebe oblečené tričko.
…no čo sa oblečenia týka, treba spomenúť i Juhoafrickú republiku. Ak máte menej ako 18 rokov a oblečené plavky, nemôžete sedieť pri sebe bližšie ako 30 centimetrov. Prevencia nadovšetko!

7. Vo Švajčiarsku po desiatej hodine večer nemôžete splachovať záchod

Áno, je to pravda. Trochu extrém, ale taký je zákon. Takže ak by ste sa náhodou chystali na výlet do Švajčiarska, odporúčam si vybaviť všetky potreby ešte pred nočným pokojom.

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/hnev-hnevá-zlý-izolované-18615/)

8. V Michigane nesmiete nadávať pred ženami a deťmi

Tak tomuto sa hovorí dbať na dobré mravy! Na Slovensku by toto asi neuspelo. Pokutovaných by bolo 80% chlapov pristihnutých pri nákupoch oblečenia so svojou manželkou.

giphy.com (http://gph.is/2i5F77C)

9. Zákaz odrezania si kaktusov. Trest 25 rokov. 

S pozdravom, Vaša Arizona. Neviem ako vy, no ja by som sa radšej zmierila so životom bez kaktusu ako sedieť za to 25 rokov v chládku. Veď ty si zavraždil kaktus, preboha!!!

10. V Singapure je zakázaná homosexualita

Ak ste orientovaný inak, nemáte na výber. Musíte sa odsťahovať zo štátu. A viete, čo je najlepšie? Pridružuje sa k tomu i zákon, ktorý zakazuje orálny sex, ak nie je iba súčasťou predohry. Ľahšia cesta k novému ajfónu je zruinovaná…

11. V Texase je zakázaný predaj vibrátorov

A to už od roku 1973! No pozor, nezákonný nie je len ich predaj, ale i držanie. Takže ak vám kamoška kúpila k narodkám darček, lebo ste už nejaký ten čas bez priateľa – smola. Si zločinec a zostáva ti len jediná možnosť…

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/uhorka-jedlo-zdravé-jesť-záhrada-2488875/)

12. V Saudskej Arábií nemôžu ženy šoférovať 

Tam ženy nemôžu takmer nič, no tento zákon je ešte celkom pochopiteľný. Ženy, priznajme si… Väčšina z nás nie je práve najlepším šoférom. A nechať sa rozvážať osobným šoférom tiež nie je ponuka na zahodenie, však?

Titulná fotka: pixabay.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
20
Grr
Fuuj Fuuj
26
Fuuj
Fňuk Fňuk
11
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
49
Uups
Haha Haha
97
Haha
Woow Woow
35
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
18 scén v Disney rozprávkach, ktoré nemajú žiadnu logiku

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME