Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 23.6.2024
sk
Sidónia
cz
Zdeňka
, Zdena, Zdenka
Zdroj: ©Paramount Pictures

12 detailov zo známych filmov, ktorými tvorcovia udreli klinec po hlavičke

Od animovaných rozprávok až po vojnové drámy.

Keď pozeráš film, zväčša sa snažíš sústrediť na dej a nevenuješ pozornosť každej drobnosti, ktorá sa mihne na pozadí. V určitých prípadoch je to dobre. Pozornosti tvorcov totiž často ujde nejaký detail, ktorý by ťa úplne vyhodil z navodenej atmosféry, pri týchto filmoch to však absolútne neplatí.

Dnes sme pre teba zozbierali niekoľko pozoruhodných filmových detailov, o ktoré sa podelili filmoví nadšenci na subreddite r/MovieDetails. Všimol si si ich pri pozeraní aj ty, alebo sú pre teba úplnou novinkou?

1. Na nože (2019)

Všetky mobily a hodiny ukazujú čas, v ktorom sa má daná scéna odohrávať. „Zakaždým, keď je na sete telefón alebo hodiny, niekto im venoval veľkú pozornosť a spýtal sa ma, koľko hodín má v danej scéne byť,“ prezradil režisér filmu Rian Johnson v interview pre Vanity Fair.

Lionsgate Films

2. Mission Impossible: Fallout (2018)

Predtým, ako Solomona Lana (Sean Harris) pohltí voda, diváci ho môžu vidieť hyperventilovať. Hyperventiláciou sa z krvi vylučuje veľká časť CO2, čo človeku umožní zadržať dych na dlhšiu dobu.

Paramount Pictures

3. Luca (2021)

Animované peniaze, ktoré môžeme v rozprávke vidieť, sú dobovo presné. Bankovka, ktorú použila Giula, bola vydaná v roku 1947 a používala sa až do roku 1961. Film sa má odohrávať v približne v 50. rokoch minulého storočia.

Pixar Animation Studios

Mohlo by ťa zaujímať:

Máš poslednú šancu. Vyhraj e-bike v hodnote 3 800 eur, s ktorým si užiješ každú jazdu

4. All Quiet on the Western Front (2022)

Pri vojakovi, ktorý strieľa, môžeme vidieť asistenta s kladivom, ktorý je pripravený pomôcť pre prípad, že by sa zbraň zasekla. To sa v zákopoch kvôli blatu a celkovo nehostinným podmienkam stávalo pomerne často.

Amusement Park Films

5. Potomkovia ľudí (2006)

Film vznikol v roku 2006, napriek tomu môžeme v niektorých scénach na pozadí vidieť mrakodrap Shard London Bridge (The Shard), ktorý bol dostavaný až v marci roku 2009. Tvorcovia pridali budovu v postprodukcii ešte predtým, ako sa v realite jej stavba vôbec začala. Dej filmu sa mal totiž odohrávať v roku 2027.

Universal Pictures

6. Truman Show (1998)

V scéne, ktorá sa odohráva v lese, môžeme vidieť, že stromy v pozadí sú zoradené do dokonalých radov, naznačujúc, že nejde o prirodzený les, ktorý by vyrástol len tak sám od seba. Okrem toho, ľudia, ktorí sa majú údajne vysporiadať s únikom v jadrovej elektrárni, majú na sebe ochranné oblečenie, aké sa nosí v zlievarni, nie to, ktoré chráni pred radiáciou.

Paramount Pictures

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.