12 filmových scén, ktoré boli výsledkom hereckej improvizácie

Nie vždy idú herci podľa scenára.

Zdroj: United Artists / MovieStillsDB

Že herci by mali hrať a úpravy scenára radšej prenechať odborníkom? Nuž, nie vždy to tak musí byť. V niektorých prípadoch herci preberú iniciatívu do vlastných rúk, zaimprovizujú a vzniknú z toho scény, ktoré filmom len pridajú na ikonickosti. Tak to bolo aj v týchto prípadoch. Prinášame ti dvanásť filmových scén, v ktorých sa herci nedržali scenára a dopadlo to najlepšie, ako mohlo.

1. Pretty Woman (1990)

Edward drží v ruke škatuľku s náhrdelníkom, Vivien načahuje prstom, už, už sa ho ide dotknúť a vtedy… CVAK. Edward škatuľku zaklapne a takmer jej privrie prsty. Takto to v scenári nebolo. Richard Gere to len tak vyskúšal a prirodzená reakcia Julie Roberts bola natoľko impozantná, že scéna vo filme napokon ostala.

Touchstone Pictures / MovieStillsDB

2. Napoleon Dynamit (2004)

Celá tanečná scéna na konci filmu bola improvizovaná. Jon Heder (predstaviteľ Napoleona) tancoval na tri rôzne pesničky, režisér z nich vystrihol najlepšie pohyby a polepil ich do jednej. Celkom slušné na to, že za úlohu ako takú dostal herec len tisíc dolárov, zatiaľ čo film zarobil desiatky miliónov.

Fox Searchlight Pictures / MovieStillsDB

3. Zombieland (2009)

Columbus a Tallahassee si štrngnú v aute, Tallahassee si odpije z fľaše a Columbus svoj drink nepozorovane vyšmarí von oknom. V pôvodnom scenári by sme zmienku o tomto kúsku hľadali len ťažko. Žiadna tam totiž nebola. Jesse Eisenberg si to vymyslel priamo na konkurze a bol to jeden z dôvodov, prečo úlohu napokon dostal.

Columbia Pictures / MovieStillsDB

4. Tropická búrka (2008)

Keď Jeff Portnoy z ničoho nič zakričí, že nenávidí filmy, je to len a len na triko Jacka Blacka. Herec v tej chvíli totiž nesledoval scenár a hlášku si sám vymyslel. Hneď nato sa ho Ben Stiller spýtal, prečo tak zrazu, a Black odpovedal: „Neviem. Možno preto, že niekedy naozaj nenávidím filmy.“ 

Dreamworks Pictures / MovieStillsDB

5. Truman Show (1998)

Scéna, v ktorej Truman kreslí na zrkadlo mydlom rôzne obrázky, bola zo strany Jima Carreyho čistá improvizácia. V inej verzii, ktorá sa napokon do filmu nedostala, si dokreslil dlhé kučeravé vlasy a šaty.

Paramount Pictures / MovieStillsDB

6. Piráti Karibiku: Truhlica mŕtveho muža (2006)

Jack Sparrow sa najprv kvalitne zrúbe, potom poznamená, že sa nádobe nič nestalo, a napokon si šťastne poskakujúc začne spievať „I’ve got a jar of dirt!“. Kým prvé dva body mali na svedomí scenáristi, s posledným prišiel Johnny Depp úplne sám. Zmätené pohľady všetkých naokolo boli teda také autentické, aké len mohli byť. Nikto z jeho hereckých kolegov to totiž nečakal.

Walt Disney Pictures / MovieStillsDB

7. Avengers: Pomstitelia (2012)

Tony Stark (postavu hrá, ako inak, Robert Downey Jr.) zakričí „ten chlap hrá Galagu!“ a absolútne nikto netuší, čo sa deje. Výrok bol výsledkom improvizácie, ktorá sa tvorcom náramne páčila. Na dôkaz teda dodatočne dotočili záber s mužom, ktorý hrá Galagu, a celú scénu vo filme nechali.

Marvel Studios / MovieStillsDB

8. Rain Man (1988)

Nie, to nebol zvuk pridaný v postprodukcii. Dustin Hoffman si v scéne s telefónnou búdkou reálne prdol a reakcia Toma Cruisa bola teda čistou improvizáciou. Nuž, herec musí hrať za akýchkoľvek podmienok.

United Artists / MovieStillsDB

9. Venom (2018)

Keď vidíš akvárium plné homárov, jednoducho si nemôžeš pomôcť. Teda minimálne Tom Hardy si nemohol, a keď ho uvidel na sete, povedal režisérovi, že ho chce zakomponovať do scény. To sa nakoniec aj stalo – vo filme môžeme vidieť, ako si doň hlavná postava sadne. V scenári to ale rozhodne nebolo.

Avi Arad Productions / MovieStillsDB

10. Rocky (1976)

Keď hlavná postava beží cez trhovisko, ľudia naokolo vyzerajú pomerne šokovane. To preto, že naozaj sú. Neboli to totiž komparzisti, ale náhodní okoloidúci, ktorí nemali ani poňatia, prečo po ceste beží chlap a prečo v tesnom závese za ním ide dodávka. Chlapík, čo mu hodil pomaranč, len využil príležitosť a improvizoval.

Chartoff-Winkler Productions

11. Otec v sukni (1993)

Natáčanie scény, v ktorej si pani Sellnerová príde obhliadnuť Danielov byt, nešlo práve podľa plánu. Poleva na tvári Robina Williamsa sa začala nečakane topiť. Namiesto toho, aby herec panikáril, sa to však rozhodol využiť vo svoj prospech. Zaimprovizoval a vyťažil z tejto nečakanej situácie maximum.

Twentieth Century Fox / MovieStillsDB

12. Vreskot (1996)

„You fuc*in‘ hit me with the phone, d*ck!“ kričí Matthew Lillard, jedna z hlavných postáv kultového amerického hororu. Bola to improvizácia. Skeetovi Ulrichovi sa totiž telefón vďaka umelej krvi prilepil na ruku náhodou a nemal v pláne ním svojho hereckého kolegu ovaliť po hlave. Nuž, stalo sa a nakoniec z toho vznikla celkom solídna scéna.

Dimension Films / MovieStillsDB

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
91
Haha
Woow Woow
8
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slováci vytvorili unikátny simulátor budovania socializmu. Chytľavej hre sa na Steame fakt darí


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME