Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 5.3.2024
sk
Fridrich
cz
Kazimír
Zdroj: ©Shutterstock

12 knižných noviniek, ktoré sa v novembri objavia na pultoch kníhkupectiev

Výber kníh, ktoré si tento mesiac zaslúžia tvoju pozornosť.

Či už patríš k milovníkom kníh, alebo nie, určite budeš súhlasiť s tvrdením, že prechod medzi jeseňou a zimou patrí práve knižným príbehom. Zamestnanci, ktorí sú zodpovední za vytváranie edičného plánu vo vydavateľstvách, si to musia myslieť tiež, inak by sa na pultoch kníhkupectiev tento mesiac neobjavilo také množstvo sľubne vyzerajúcich knižných noviniek.

V prípade, že si dostal chuť na pohodový večer strávený na gauči s knihou, môžeš sa inšpirovať naším výberom a siahnuť po niektorom z týchto zaujímavých titulov:

1. Veronica Roth – Vyvolení

Milovníci fantasy žánru poznajú bestsellerovú autorku Veronicu Roth hlavne vďaka sérii Divergencia, ktorá svojho času patrila medzi najobľúbenejšie série mnohých čitateľov. Tento mesiac sa môžeš tešiť na autorkinu dlhoočakávanú novinku – knihu Vyvolení.

Keď svet zachránili prvý raz, stali sa hrdinami. Druhý pokus ich však môže stáť život. Pred desiatimi rokmi si proroctvo vyvolilo piatich obyčajných tínedžerov, aby porazili mocného nositeľa skazy a chaosuTemného, ktorý zrovnával mestá so zemou a tisíce ľudí pripravoval o život. Vyvolení, ako tínedžerom všetci hovorili, obetovali všetko pre to, aby ho zničili. Po páde Temného sa svet pomaly vracia do normálu. Pre každého, okrem nich.

Veď čo majú robiť najslávnejší ľudia na planéte, ktorí sa celú mladosť učili iba o nadprirodzenom boji s ničivou silou a svoj životný cieľ už dávno naplnili? Zo všetkých piatich sa najťažšie adaptuje Sloane. Každý z toho viní posttraumatickú stresovú poruchu a jej výbušnú povahu, no nik netuší, aké tajomstvá pred nimi ukrýva. Tajomstvá, ktoré ju väznia v minulosti a postupne vzďaľujú od jediných štyroch ľudí na svete, ktorí jej rozumejú.

Knihu Vyvolení si môžeš objednať tu.
Slovart

2. Lucinda Riley – Stratená sestra

Autorku Lucindu Riley môžeš poznať vďaka ságe Sedem sestier, v ktorej bravúrne rozvíja dej plný zápletiek. Tento mesiac sa medzi novinkami ocitla posledná časť tejto série, kniha Stratená sestra.

Kto a kde je siedma záhadná sestra? Na rozdiel od šiestich predchádzajúcich kníh je v Stratenej sestre zakódovaná záhada – poznáme len mytologické meno siedmej sestry, no jej skutočná identita je nám neznáma. Nevieme, ako vyzerá, a nevieme ani to, v ktorej krajine žije.

Pátranie nás zavedie k dvom mladým ženám, z ktorých každá môže byť stratenou sestrou, a navštívime aj niekoľko krajín: Nový Zéland, Írsko, Kanadu, Anglicko aj Francúzsko. No čo ak stratená sestra nechce byť nájdená?

Knihu Stratená sestra si môžeš objednať tu.
Tatran

3. Barbora Astor – Tak trochu môj

Spisovateľské začiatky sú ťažké, o tom niet pochýb. Preto nás zakaždým poteší, keď objavíme medzi novinkami aj šikovného autora – nováčika. Takou je aj talentovaná Barbora Astor, ktorej príbeh Tak trochu môj si môžeš prečítať už aj v knižnej podobe.

Patrím medzi tých, ktorým život plynie bez nečakaných výkyvov, a hoci nie je odrazom mojich snov, nesťažujem sa. Vďaka práci v hoteli dokážem bratovi zaplatiť školné na univerzite, i keď som sa preto vzdala vlastných študijných plánov a povestných vysokoškolských večierkov. Namiesto toho sa po práci vraciam do prázdneho bytu, kde si dni občas krátim pečením.

Mohlo by ťa zaujímať:

Emotívne, provokatívne a strhujúce čítanie? Toto všetko nájdeš v novinke Druhá tvár od Ashley Audrain

Všetko sa zmení, keď mi do života vpadne on. Hayden Stark, jeden z piatich členov známej chlapčenskej kapely. Bohatý, slávny a nesmierne príťažlivý. Celý svet mu leží pri nohách. Naše stretnutie v šere hotelovej izby bol vlastne omyl. Ale čo ak sa omyly stávajú preto, aby sme zistili, čo nám skutočne chýba? Z iskierky sa rozhorí oheň, a hoci sa tomu bránim, Hayden si ma postupne získava.

City k nemu ma pohlcujú intenzitou, akú som doteraz nepoznala. Lenže neúprosný svet šoubiznisu nepraje našej láske a s Haydenom čelíme mnohým prekážkam. Dokážem nájsť silu aj vtedy, keď osud kruto zasiahne a ja musím každý deň bojovať za to, aby zostal aspoň tak trochu môj?

Venupress

4. Arne Dahl – Sloboda

Oceňovaný autor, kritik a editor Arne Dahl je považovaný za velikána škandinávskej krimi literatúry. Jeho príbehy s charakteristickým napínavým dejom, psychologickou hĺbkou, majstrovsky prerozprávané a okorenené drsným humorom si jednoducho zamiluješ! Po úspešných dielach Lovec, Korisť a Pasca sa tento mesiac môžeš tešiť na pokračovanie série – novinku Sloboda, ktorú nebudeš vedieť pustiť z rúk.

Spočiatku sa zdá, že Sam Berger získal všetko. Odpustenie bývalej manželky, svoje dve deti z prvého manželstva, novú lásku aj spoločné dieťa. Lenže život je občas vrtkavý a Sam veľmi rýchlo prichádza na to, že to, čo má v hrsti, si musí vedieť aj udržať. Pri honbe za vlastným šťastím sa Sam zapletie do ďalšieho napínavého prípadu.

Tentoraz je v hre ruská mafia a únos bývalej prostitútky Nadje. Sam má presne 74 hodín na to, aby ju našiel skôr, než ju popravia. S vyšetrovaním mu znova pomáha Molly Blomová, ktorá však vie viac, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Prečo je Nadja taká dôležitá a čo ju spája s Molly? A kto je záhadný Plukovník?

Knihu Sloboda si môžeš objednať tu.
Grada

5. Bernard Minier – Lov

Nášho obľúbeného francúzskeho spisovateľa Bernarda Miniera pravdepodobne poznáš vďaka sérii, kde je hlavnou postavou vyšetrovateľ Martin Servaz. Minierove knihy síce kvôli svojej hrúbke môžu na prvý dojem budiť strach, ale ak sa do nich začítaš, zistíš, že každá jedna strana mrazivých opisov má svoje opodstatnenie.

V siedmej časti bestsellerovej série – novinke Lov – Servaz bojuje nielen o svoju česť, ale napokon aj o holý život.

V opare mesačného splnu sa z lesa náhle vynorí jeleň. Zviera má ľudské oči. Ale to, na čo poľujú v temných lesoch Ariege, nie je divá zver… a nejde ani o prvú poľovačku. No je to prvá obeť, ktorá neplánovane skončila pod kolesami auta a vyniesla na svetlo sveta sériu hrôzostrašných vrážd, o ktorých dosiaľ nikto ani len netušil.

Lindeni

Mohlo by ťa zaujímať:

Knižná fantasy novinka Víno a čary ťa očarí aj šokuje

6. Sarah J. Maas – Na dvore zo strieborných plameňov

Celosvetovo známu a obľúbenú spisovateľku fantasy diel Trón zo skla a Na dvore z tŕňov a ruží Sarah J. Maas ti asi predstavovať nemusíme. Čo by však tiež nemalo ujsť tvojej pozornosti? Jej knižná novinka Na dvore zo strieborných plameňov!

Hrdá Nesta Archeronová sa vždy ľahko nahnevala a ťažko odpúšťala. Po tom, čo ju násilím ponorili do Kotla a proti jej vôli premenili na férku, si len s námahou hľadá svoje miesto v tom cudzom, pre ňu novom svete, plnom nebezpečenstiev. A čo je horšie, stále nedokáže zabudnúť na útrapy vojny s Hybernom a vyrovnať sa so stratami.

Viac než ktokoľvek iný ju dokáže rozzúriť Cassian, skúsený bojovník, ktorého pozícia na Nočnom dvore ho stále drží v Nestinej blízkosti. Hnev však nie je to jediné, čo v jeho spoločnosti cíti. Iskrenie medzi nimi je nepopierateľné a plamene sa naplno rozhoria, keď ich okolnosti donútia tráviť spolu čoraz viac času. Na kontinente zatiaľ zradné kráľovné ľudí uzavreli nové, nebezpečné spojenectvo, ktorým ohrozili krehký mier vo všetkých ríšach.

Aby ich Nesta a Cassian dokázali zastaviť, budú musieť čeliť hrôzam zo svojej minulosti. A tak vo svete, ktorý sa ešte nespamätal z vojny a už ním znovu zmieta neistota, obaja zvádzajú boj so svojimi vnútornými démonmi aj s nepriateľmi zvonku a súčasne hľadajú prijatie – a záchranu – v náručí toho druhého.

Knihu Na dvore zo strieborných plameňov si môžeš objednať tu.
Slovart

7. Vincent Kliesch, Sebastian Fitzek – Frekvencia smrti

O tom, že je spolupráca medzi Sebastianom Fitzekom a jeho kamarátom Vincentom Klieschom doslova dokonalá, si sa mohol presvedčiť už počas čítania knihy Auris. My sme boli s výsledkom ich spolupráce maximálne spokojní, o čom sme sa podrobnejšie rozpísali v tejto recenzii, a aj preto sa na novinku Frekvencia smrti tešíme už nejaký ten piatok.

„Pomôžte mi, prosím! Moja dcéra zmizla. Všade je krv…!“ V pozadí počuť, ako volajúcej padá mobil, rozbíja sa sklo, ozve sa bolestný výkrik a zvuky zápasu, no telefonát zdesenej ženy na tiesňovú linku Berlínskeho hasičského zboru sa náhle preruší. Ak niekto dokáže z takého krátkeho zvukového fragmentu získať závažné informácie, ktoré by pomohli zachrániť ľudský život, potom len forenzný fonetik Matthias Hegel. Súd však rozhodol, že nemôže opustiť domáce väzenie. Preto potrebuje spojenca, ktorý mu pomôže vyšetriť prípad…

Hegelovi sa podarí zapojiť do pátrania autorku kriminálnych podcastov Julu Ansorgeovú, ktorá mu už pomohla zbaviť sa obvinenia z vraždy manželky. On má zas v talóne informácie o jej zmiznutom a možno aj mŕtvom bratovi Moritzovi. Telefonát zúfalej matky, ktorej uniesli dieťa, Julu dojme natoľko, že nevníma smrteľné nebezpečenstvo, ktoré jej hrozí zo strany únoscov, a Hegelovu ponuku prijme.

Knihu Frekvencia smrti si môžeš objednať tu.
Tatran

8. Viktória Dominová – To najhoršie v nás

Mladú slovenskú autorku Viktóriu Dominovú môžeš poznať nielen vďaka jej postapokalyptickej trilógii Nepriatelia Urdisu alebo vďaka trileru S úctou, priateľ, ale aj ako šéfredaktorku projektu Podporujme slovenských autorov. Jej novinka To najhoršie v nás sa ocitla na pultoch kníhkupectiev iba pred pár dňami, ale už teraz má na konte viacero pozitívnych ohlasov, ktoré vyzdvihujú autorkin štýl a pútavosť deja.

Učiteľka Soňa a psychológ Ivan. Obaja si so sebou nesú bolestivé sklamania z minulosti a svoje srdcia uzatvorili pred láskou. Keď sa však jedného dňa neplánovane stretnú, preskočí medzi nimi nečakaná iskra, ktorej sa ani jeden z nich nebráni. Nad ich vzťahom sa ale od začiatku vznáša tieň závisti a intríg.

Ivan sa navyše v práci stretáva s klientom, ktorý k nemu nie je úprimný a dlho ukrýva svoju pravú tvár. Ivanovi blízki čoskoro čelia smrteľnému nebezpečenstvu a sám sa ocitá v pasci, z ktorej niet úniku. Klienta, žiaľ, nezväzujú žiadne pravidlá. Dokázal by sa uchýliť aj k vražde?

Naše vojsko

9. Rachel Hawkins – Manželka na poschodí

Bohatý manžel, mladá milenka a neodbytné otázky o zmiznutej manželke… Tiež máš pocit, že by z toho mohla vzniknúť celkom dobrá zápletka? Zistíš, ak siahneš po novinke Manželka na poschodí od autorky Rachel Hawkins.

Jane sa len nedávno presťahovala do Birminghamu v Alabame, kde si zarába prechádzkami so psami v Thornfield Estates – uzavretej komunite plnej luxusných domov, naleštených SUV a znudených žien v domácnosti. Život sa jej obráti hore nohami, keď stretne Eddieho Rochestera, najzáhadnejšieho obyvateľa Thornfield Estates, ktorého manželka Bea prednedávnom zmizla z člna spolu so svojou najlepšou priateľkou.

Jane si nemôže pomôcť, no v Eddiem vidí príležitosť polepšiť si – nielenže je bohatý a pekný, ale tiež jej môže ponúknuť ochranu, po ktorej vždy túžila. Dokáže sa však niekedy vyrovnať úspešnej a ambicióznej Bei? Navyše, čím viac Jane vie, tým viac ju znepokojuje Bein osud a úloha, akú v ňom zohral Eddie. Ktorá pani Rochesterová sa napokon dočká šťastného konca?

Knihu Manželka na poschodí si môžeš objednať tu.
Grada

10. Simona Kutišová, Silvia Demovičová – Bez teba

Podobne ako Fitzek a Kliesch, aj Simona Kutišová a Silvia Demovičová ťa presvedčia, že sú na rovnakej vlne a výsledok ich spolupráce stojí za prečítanie. Po príbehu Iba s tebou obsadili tento mesiac pulty kníhkupectiev s druhým dielom romantickej dilógie – knihou Bez teba.

Ona po rokoch konečne verí, že má právo na lásku. Je zaľúbená a rozhodnutá urobiť čokoľvek, aby ho získala naspäť. On po úraze hlavy stratil pamäť, nespoznáva ju a nemá chuť tráviť s ňou čas, pretože v jeho živote teraz nie je miesto na lásku.

Dominik je pripútaný na lôžko a odkázaný na pomoc druhých. Nepustí k sebe nikoho okrem rodiny. Čím viac sa Nika snaží priblížiť sa k nemu, tým viac ju odháňa. Navyše, Niku čaká ťažký rok v škole – čelí následkom toho, čo spôsobilo nešťastné video, ktoré vypustila jej bývalá kamarátka Sára, aby sa jej pomstila. Hľadá útechu u sestry, spriaznenej duše, pretože nemá nikoho iného.

Mohlo by ťa zaujímať:

Vychutnaj si maličkosti s voňavou knižnou novinkou Pekáreň s vôňou škorice

No čo ak zistí, že práve sestra by jej mohla ublížiť zo všetkých najviac? Aby na chvíľu zabudla na svoje problémy, púšťa sa do čoraz nebezpečnejších vecí, ktoré majú u sledovateľov na internete veľký úspech. Nájde si Nika opäť cestu k Dominikovi? Poradí si so Sárinými intrigami? A prežije jej vzťah s Adelou nepríjemnú pravdu?

Venupress

11. Tina Frennstedt – Odložené prípady: Cesta 9

O tom, že má Tina Frennstedt, jedna z najuznávanejších švédskych krimi reportérok, aj spisovateľský talent, sme sa presvedčili už vlani, keď sme recenzovali jej prvotinu Odložené prípady: Nezvestná. Tento mesiac vychádza voľné pokračovanie série – novinka Odložené prípady: Cesta 9, ktorá je ideálnym spoločníkom na sychravé novembrové večery.

Kontroverznú umelkyňu – výtvarníčku nájdu mŕtvu pri majáku v Národnom parku ráno na Veľký piatok. Neďaleko jej tela polícia objaví zvláštny nezvyčajný druh hliny. Ukáže sa, že ten istý druh hliny sa našiel aj pri tele brutálne dobodaného mladého klaviristu pred pätnástimi rokmi.
Hlavná detektívka oddelenia odložených prípadov Tess Hjalmarssonová nevie nájsť ďalšiu súvislosť medzi oboma prípadmi a hrozí, že ak prípad nevyrieši, ich oddelenie zrušia…

Lindeni

12. Baja Dolce – Placebo

Obľúbená spisovateľka Baja Dolce, ktorú môžeš poznať či už vďaka romanticko-erotickej sérii Placebo, láskyplnému románu Horkosladké esencie alebo drsnému a šteklivému dark-romance príbehu Habibi, má tento mesiac pre svojich čitateľov špeciálne prekvapenie: vďaka vydavateľstvu Venupress môžeš mať doma trilógiu Placebo v jednej celistvej knihe s nádherným spracovaním.

Po traumatických udalostiach, ktoré Ema prežila v pestúnskej rodine, ju prenasledujú nočné mory. Jej túžba začať znovu je však silnejšia. S vidinou nového začiatku sa preto odsťahuje do iného mesta, kde si nájde prácu, získa priateľov a otvorí dvere do vysnívaného života bez paranojí. Už sa nemusí večne obzerať cez rameno. Vyhliadky na lepšiu budúcnosť má na dosah. Lenže vtedy jej do života vstúpi on. Podmanivý, cieľavedomý Christopher, ktorý sám ukrýva nejedno tajomstvo.

Ema sa pri ňom cíti zraniteľná a jej pokojná rutina sa naštrbí. Pochopí, že ak chce žiť plnohodnotný život, musí zabojovať proti svojim démonom. Dokážu sa Ema a Christopher navzájom vyliečiť a vymaniť jeden druhého z tmavých hlbín minulosti? Alebo to bude len klamlivý a krátkodobý placebo efekt?

V trilógii Placebo nie je nič tak, ako to vyzerá na prvý pohľad. Ponorte sa do príbehu, v ktorom strach pomáha rásť, bolesť dodáva odvahu, slzy očisťujú, nenávisť mení, predsudky spájajú a láska lieči.

Venupress

Nech sa už rozhodneš pre hociktorý zo spomenutých príbehov, dúfame, že sa ti bude páčiť, a prajeme príjemné čítanie.

Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu


Viktória Veresová
Som introvertná duša, ktorá si povinnosť rozprávať sa s cudzími ľuďmi v práci kompenzuje dokonalým pokojom na gauči v spoločnosti napínavých knižných príbehov, o ktorých aj píšem pre EMEFKA. Na prvý pohľad som síce možno "trochu nudná a odmeraná", ale v skutočnosti vraj tak "správne trafená" knihomoľka, ktorá sa bez kávy nepohne ani na krok, miluje trilery, dokumenty o sériových vrahoch, sarkazmus a podnetné rozhovory s ľuďmi, pri ktorých si nemusí dávať pozor na to, čo povie.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.