Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

12 problémov, ktoré pozná každá žena s dlhými nechtami

Zem sa točiť neprestane, ale...


Tento článok by sme pokojne mohli premenovať na zoznam problémov prvého sveta, ale čert to ber. Pravdou je, že nech už sú akokoľvek banálne, stále vedia poriadne vytočiť. O čom je reč? O nepríjemných situáciách, v ktorých sa ženy často ocitajú kvôli svojim dlhým nechtom. Sú krásne? Samozrejme. A sú niekedy totálne, ale že totálne nepraktické? Pomlčíme… v záujme všetkých pomlčíme.

1. Kvantum stupídnych otázok

„Ako si s tým vôbec utieraš zadok?“ pýta sa chalanisko, ktorý by si mal radšej položiť otázku, ako je možné, že v 21. storočí niektorým ľuďom ešte stále chýba takt. No ako asi? Presne tak isto, ako ťa to mama učila dvadsať rokov dozadu, lebo „Mamííí, už som!“ jej začalo liezť decentne krkom. Zoberieš papier a ideš… veď nemajú pol metra.

2. Šúpanie zemiakov

Poznáš ten vtip o žene, čo hovorí kamarátke, že poslala muža do obchodu pre zemiaky a zrazilo ho auto? „A čo budeš teraz robiť?“ pýta sa jej kamarátka. „Ja neviem. Asi ryžu.“ Nuž, tak aj ty ješ ryžu. Možno ti muža nezrazilo auto (dúfame, že nie), ale kvôli tvojim nechtom sa škrabka na zemiaky zmenila na nástroj stredovekého mučenia a za tú bolesť tá poondiata hľuza nestojí.

ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Splachovanie záchoda

Zem sa točiť neprestane, ale aj tak ideš vyskočiť z kože vždy, keď sa to stane. S tými splachovačmi sú v kuse nejaké problémy. Keď si bola decko, viseli z nádržky hore nad záchodom a nech si skákala, koľko si chcela, ani za ten svet si nedočiahla. Teraz už nemáš meter aj s topánkami a aj tak máš problém.

4. Aplikácia pleťového krému

Nevieš nabrať žiadny krém. Respektíve, nabrať ho vieš, ale je ti to prd platné, lebo ti polka z neho ostane za nechtami. Naozaj nie je nič krajšie ako žiť v mylnej domnienke, že ti za nechtom ostala šľahačka z koláča, a krutou cestou zistiť, že to vôbec nebola šľahačka. Bol to pleťový krém a chutil ako… no, chutil ako pleťový krém.

ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Zlomený necht

Typická scéna hádam z každého akčného filmu, ktorý kedy natočili. Chalan schytal guľku, potom ďalšiu, potom sa v horiacom aute zrútil do priepasti a aj napriek tomu, že už musí mať hruď ako ementál, ešte stále zvláda nakopať niekomu zadok. Prečo? Pretože hollywoodske trháky popierajú základnú logiku… a preto, že sa mu nezlomil necht. To by nerozchodil.

6. Zlomený necht na palci

Dnešná generácia prakticky vyrástla s mobilom v ruke a písať vie aj poslepiačky. Keď zrazu namiesto slov vypúšťaš do éteru nesúvislú masu náhodných písmen, sú len tri možnosti. Prepisuješ prejav bývalého kapitána, si na mol ožratá alebo sa ti zlomil necht na palci. Kapitán Hook je zrazu obratnejší ako ty.

ArtCave Maniac / EMEFKA

7. Vypichnuté oko

Z času na čas, len tak preventívne, aby si skontrolovala, či je prah bolesti stále tam, kde bol dva týždne dozadu, si skoro vypichneš oko. Prečo nie? Chceš sa poškrabať alebo sa zaháňaš po akejsi mikroskopickej muške a zrazu si vlastným hnátom div že nevylúpneš celú buľvu ako takú. No môže byť niekto také drevo?

8. Otváranie plechoviek

Otváranie plechoviek je vopred prehratý boj. Keď nie je poruke nožík, lyžička alebo dobrá duša, ktorá by to otvorila za teba, tak jednoducho nepiješ. Bodka. Radšej budeš smädná, ako by si mala prísť o polku paprče, nie?

ArtCave Maniac / EMEFKA

9. Spadnuté mince

Nie si taká bohatá, aby si mohla doslova rozhadzovať peniaze, hoc sú to len desaťcentovky, ale niekedy jednoducho musíš. Nie preto, že by ťa jedna spadnutá minca delila od boja s hladným aligátorom… len nemáš chuť na spoločenskú samovraždu. Niekedy sa zobudíš plná odhodlania, inokedy nie si ochotná naháňať posr*tých pár centov po celom obchode, lebo ich s nechtami nevieš normálne zodvihnúť. Čo narobíš, to je život.

10. Zavádzanie tampónu

Treba to rozpitvávať? Vstupná chodba sa v tomto období práve neleskne čistotou a pleťový krém rozhodne nie je to jediné, čo sa ti môže zachytiť pod nechtami. Tak. A je to vonku.

ArtCave Maniac / EMEFKA

11. Zapínanie šperkov

Náramky, náhrdelníky, predmety akéhokoľvek druhu s tým idiotským zapínaním, na ktoré si nemala nervy, ani keď si ešte žiadne nechty nemala. Tá malá páčka sa proste odmieta poddať. Ak bývaš sama, si odpísaná… nie je šanca, že vstaneš ráno o polhodinu skôr, len aby si mohla pred zrkadlom trénovať ručnú spartakiádu a dychové cvičenia, aby ťa od jedu nerozdrapilo. Nie. Je. Šanca.

12. „Poškrabkáš ma?“

„Zlatkoooo?“ prikmotrí sa k tebe na sedačku a už z tónu jeho hlasu ti je jasné, koľká bije. Nechce sa milovať. Intímne spolužitie má čosi do seba, ale chalan veľmi rýchlo pochopil, že s tými čarovnými ručičkami vieš robiť aj niečo lepšie. Hlavu skláňa smerom k tvojmu lonu, oči mu žiaria rozkošou a teba zaujíma len jediné. Kedy konečne niekto na chrbte poškrabká teba?

ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť