Štvrtok 27.1.2022
sk
Bohuš
cz
Ingrid

12-ročná Američanka získala vysokoškolský titul. V štúdiu plánuje pokračovať

Mladá Sawsan vedu miluje a vedomosti si plánuje ďalej rozširovať.


Keď sme mali dvanásť rokov, užívali sme si bezstarostné detstvo, sledovali obľúbené seriály či drvili videohry. A čo si budeme hovoriť, učiť sa nám v škole príliš nechcelo. Ako ale píše portál ABC News, taká Sawsan Ahmed je úplne iný prípad. Vo svojich dvanástich rokoch má totiž v rukách titul z vysokej školy Broward College!

Mladá Američanka sa tak stala najmladšou osobou, ktorá kedy danú vysokú školu absolvovala. Maturitu Sawsan zvládla už vo svojich deviatich rokoch, keď mala desať, začala na vysokej škole študovať v odbore biológia. Okrem nej sa ale venuje aj chémii či programovaniu.

Študenti sa na ňu obracali s otázkami

Ako Sawsan spomínala, začiatok na vysokej škole sa jej študenti naokolo snažili čo najviac spríjemniť. „Všetci mi pomáhali, volali ma ‚drahá‘, ‚milá‘ a tak podobne. Ale na konci semestra sa ostatní študenti obracali na mňa, aby som im pomohla s ich otázkami,“ uviedla. Profesori si ju nevedeli vynachváliť. Ide podľa nich o mimoriadne nadané dievča, ktoré miluje vedu a každý deň pracovalo na sto percent.

Sawsan plánuje pokračovať v štúdiu na Floridskej univerzite, tentokrát v štúdiu programovania. Jej snom je stať sa odborníčkou v oblasti medicíny, podobne ako jej otec, ktorý je lekárom. Na rozdiel od neho ale nechce byť praktickou lekárkou, ale venovať sa výskumu.

#BCProudGrad Sawsan Ahmed graduated from #BC with an associate degree and a 4.0 GPA. In the spring, the 12-year-old will…

Posted by Broward College on Tuesday, January 4, 2022

„Ľudia ako môj otec môžu zachrániť jeden život v jednom momente, ale ja by som mohla vyvinúť technológiu, ktorá by mohla medicíne prispieť tým, že zachráni mnoho životov naraz.“ Okrem pilného štúdia má Sawsan rada aj hudbu (hrá na niekoľkých hudobných nástrojoch) a voľný čas venuje tiež kresleniu, sledovaniu disneyoviek či hraniu videohier.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť