Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 4.12.2022
sk
Barbora
, Barbara
cz
Barbora
, Barbara, Bára

Futbal, hokej, volejbal či hádzaná. Tieto a ďalšie populárne a známe športy poznáme úplne všetci. O čom by bol však život, keby sme si nevymysleli aj také, pri ktorých je oveľa väčšia sranda? Prinášame vám zoznam 12 športov, ktoré sa stáli zdrojom neuveriteľnej zábavy.

1. Kotúľanie syra

http://pictures.reuters.com/C.aspx?VP3=SearchResult&VBID=2C0FCIJR9BDK4&SMLS=1&RW=1366&RH=662&PN=3&POPUPPN=124&POPUPIID=2C04082DJUV1G

Rebríček bizarných súťaží otvárame kotúľaním syra. Ak si príliš pomalý, určite sa jej nezúčastníš, no za tú srandu to určite stojí. V tomto ,,športe“ platí: rýchlejší vyhráva. Súťaž sa koná každý rok na kopci Cooper v Anglicku, z ktorého sa skotúľa okrúhly syr. Pretekári za ním musia bežať. Aj keď ste si práve teraz povedali, že čo je na tom, veď idú dole kopcom, môžu sa za ním tiež skotúľať, nie je to tak. Povrch je tak nerovnomerný, že musíš byť naozaj opatrný, pretože môžeš skončiť s modrinami, či vážnejšími zraneniami. Nuž, a čo víťaz? Ten si zo súťaže odnesie syr, ktorý celú dobu naháňal.

2. Šachový box

https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Chess_boxing#/media/File:Schachboxen2.jpg

Šachový box bol vynájdený holandským umelcom Rubinghom. Pôvodne bol skôr považovaný za umenie, než za šport. V súčasnosti sa skladá z 11 kôl. Tie sú rozdelené na 6 kôl šachu a 5 kôl boxu. Súťažiaci môže vyhrať knokautom v kruhu alebo výhrou v šachu. Je to vlastne skvelá príležitosť na otestovanie vašich fyzických a duševných schopností.

3. Nalákanie červov zo zeme

https://commons.wikimedia.org/w/index.php?search=worm+charming&title=Special:Search&go=Go&searchToken=56wcmnszf39k6hrucpo64u5ey#/media/File:Willaston_-_Worm_Charming.jpg

Ide o šport, v ktorom súťažiaci dostanú svoj ,,pozemok“ s rozlohou 3 metre štvorcové a ich úlohou je vyzbierať čo najviac červov zo zeme v priebehu 30 minút. Svetový rekord patrí len desaťročnej dievčine, ktorej sa podarilo vyzbierať 567 červíkov na majstrovstvách sveta.

4. Bublinový futbal

TheUpvoteEskimo/Imgur.com ( https://imgur.com/gallery/4CDAV)

Tento futbal prináša veľa zábavy nielen pre hráčov, ale aj pre samotných divákov. Hráči sú uväznení v nafukovacích bublinách, ktoré pokrývajú hornú časť tela a hlavu. Hra vznikla v Nórsku v roku 2011. Na zápas sú potrebné dva tímy, a každý z nich pozostáva z maximálne 5 hráčov. Ďalším pravidlom je aj to, že v každom tíme musí hrať aspoň jedna žena po celý čas hry.

5. Nosenie manželiek

https://eukonkanto.fi/gallery/folder/eukonkanto_2014/

Šport, kde si zmerajú svoje sily manželské páry vznikol v mestečku Sonkajarvi vo Fínsku. Muži pretekajú, zatiaľ čo nesú na svojich chrbtoch manželky cez prekážkovú dráhu. História je založená na jednej legende z 19. storočia. Lupiči kradli jedlo a ženy z okolitých dedín, ktoré museli držať cez ich ramená, aby mohli utiecť z dedín. Víťaz tejto súťaže si odnesie pivo v takej istej váhe, ako váži jeho manželka. Takže čím ťažšia manželka, tým viac piva. Lenže, čím ťažšia manželka, tým je aj prekážková dráha omnoho náročnejšia.

6. Šnorchlovanie v bahne

https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Bog_snorkelling#/media/File:RUD_2880_resize.JPG

Tento šport je zrejme jeden z najbizarnejších na celom svete. Každý rok sa v auguste stretne stovka plavcov z celého sveta v malom mestečku Llanwrtyd Wells vo Walles na Svetovom šnorchlovacom šampionáte. Súťažiaci majú šnorchle a plutvy a musia prekonať 100 metrovú bažinu tam a späť bez toho, aby mohli aspoň kúsok odplávať. No čo môže byť lepšie, než je ponorenie do bahnitej a zapáchajúcej vody? Asi všetko ostatné…

7. Bambusové driftové preteky

https://sk.pinterest.com/pin/414401603192945807/

Bambusové preteky sú obľúbeným športom v juhozápadnej Číne. Súťažiaci stoja na bambusovej palici, ktorá je dlhá 7 metrov a druhú palicu používajú ako veslo. Na začiatku to nebol šport, ale spôsob prepravy v Číne.

8. Adrenalínové žehlenie

seriouslystrange/ twitter.com ( https://twitter.com/seriousstrange/status/596760792181145600)

Tento najnovší adrenalínový šport spája vzrušenie z vonkajšej aktivity s dobre vyžehlenou košeľou. Odvážlivci nežehlia len vo výškach, ale dokonca pod vodou či na vrchu vysokých hôr, pri lyžovaní, parašutizme alebo počas snowboardingu.

9. Pretláčanie sa prstami na nohách

https://www.flickr.com/photos/[email protected]/8199456098

Súťaž v pretláčaní prstov vznikla ešte v roku 1976 a majstrovstvá sa konajú pravidelne počas leta. Má tri kolá, počas ktorých sa prestriedajú obe nohy. Nápad na vznik tejto bizarnej súťaže dostala skupina kamarátov, ktorá chcela vymyslieť súťaž, v ktorej by jednoznačne vyhrali Briti.

10. Rolovanie brvna

https://www.swimmingworldmagazine.com/news/log-rolling-growing-from-lumberjack-game-to-olympic-sport/

Dvaja súťažiaci sa snažia stáť na plávajúcom brvne, pokým jeden z nich nestratí rovnováhu a nespadne. Účastníci môžu použiť rôzne techniky, aby toho druhého zhodili do vody. Môžu kopať do brvna, aby zmenilo smer, ale nesmú sa navzájom dotknúť a prejsť za stredovú čiaru.

11. Boxovanie pod vodou

Mick Gleisnerr Photography/ Facebook.com ( https://www.facebook.com/underwatermodels/photos/a.94238767661.88075.92659347661/95503702661/?type=3)

Vyzerá to síce vtipne, no je to skvelá možnosť začať boxovať pre tých, ktorí nechcú mať modriny. Boxeristi musia udržať dych pod vodou jednu minútu a boxovať. Až potom môžu vyliezť von, aby sa konečne nadýchli. Súťaž má tri kolá.

12. Počítanie oviec

STARWARSjustkeepsgettingworsesince1983/Imgur.com ( https://imgur.com/QKwamn3)

Nie je to len návod na to ako zaspať. Z počítania oviec sa stala súťaž, ktorá je momentálne populárna v Austrálii. Vyžaduje si veľkú pozornosť a bystré oči. Ovce sa pustia na pašu a 10 pretekárov ich musí spočítať. Ten, koho číslo sa najviac priblíži k reálnemu počtu oviec, vyhráva.

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: Darren Staples/reuters.com  


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť