12 typov ľudí, ktorých stretneš v každom fitku

Niekto chodí do fitka cvičiť, niekto sa chodí pofotiť a iní už premýšľajú, čo budú mať na obed.

Čo je to najčastejšie predsavzatie do nového roka? No predsa „začnem cvičiť“! Január a február vo fitness centre… to je smrť pre všetkých pravidelných fitkárov. Potom ale nadšenie opadne a dá sa cvičiť už normálne.

Cvičíme, lebo chceme vyzerať dobre. Lebo chceme schudnúť. Lebo chceme mať v lete tehličky na bruchu na všetkých fotkách z Egypta. Chceme, aby sa nám prestal triasť tuk na ruke pri kývaní (mega nepriateľ). Jednoducho, cvičíme pre lepší pocit.

Ako sa hovorí, sto ľudí, sto chutí a nejak podobne sa to nesie aj v posilňovni. Týchto 12 typov nájdeš v každom fitku. Už sa len naskytá otázka, ktorý typ si ty? 🙂

1. Nabúchanci

Trávia vo fitku deň aj noc. Pozná ich celý personál, a bohužiaľ, aj všetci ostatní menej pravidelní návštevníci. Majú božské telá. Pri cvičení sa im napína každý jeden sval a úprimne, každý na nich pozerá s troškou závisti (ženy aj muži). Či sypú alebo nie… to je otázne. Najčastejšie nosia tielká s uzučkými ramienkami, ktoré viac odhaľujú, ako zahaľujú. Alebo sa na to úplne vykašlú a idú bez trička.

2. Selfíčkári

Ženy aj muži. Pri cvičení majú pravidelné pauzy na fotky. Selfíčko pri kardiu akože som hrozne spotený. Selfíčko s činkou, kde vidno ten krásny napnutý biceps. Fotečka pri drepoch v „seksi“ legínkach (hlavne ženská špecialitka). Samozrejme, nesmie chýbať fotka PO cvičení v šatni o zrkadlo. Alebo po sprche v uteráku. Celý svet musí vedieť, že som si práve odmakal svoju chvíľku vo fitku.

3. Nováčik

Prvýkrát vo fitku. Chudák je taký zmätený, že sám ani šatňu nenájde. Kým sa odhodlá vyjsť, strávi 15 motivačných minút v šatni. Potom pomaličky sleduje okolie a sadne na prvý voľný stroj, ktorý uvidí. Má pocit, že ho všetci sledujú, ale úprimne, väčšina ľudí má dosť sledovať samých seba, takže na nejakých nováčikov úplne neostáva čas.

4. Micka

Presná tá tip top babena, ktorá vytáča všetky ženy do nepríčetnosti (od závisti) a u mužov spôsobuje prekrvenie v dolnej časti tela. Je od prírody chudá, takže jej stačí trikrát zdvihnúť činku a už sa nejaký ten mini svalík rysuje.

Vždy je perfektne oháknutá (rozumej mini podprsenka alebo crop top a k tomu super tesné obtiahnuté legíny – samozrejme, všetko zladené). Tip top micka necvičí bez make-upu. Vždy má spravenú dokonalú vizáž, ako keby šla na super rande.

https://media.giphy.com/media/1441zlMyzrOs9y/giphy.gif

5. Kardio nadšenec

Príde a behá na páse. Potom chodí na páse. Behá do kopca. Z kopca. Kluše. Šprintuje. Na páse je minimálne hodinu a tečie z neho ako z vodopádu. V mobile má super kardio playlist a ide ako píla. Všetko pre nadbytočné kalóóórie!! O to predsa ide.

6. Víkendový jazdec

Má síce kúpenú permanentku na celý mesiac, ale chodí tak raz do týždňa. Už zo začiatku je jasné, že mu chýba motivácia a chuť a je tam viac-menej nasilu. Cviky robí tak napol a v hlave premýšľa, čo si dá na obed.

https://media.giphy.com/media/kQ6LloFKVlxte/giphy.gif

7. Pán múdry

Všade bol, všetko videl, počul, zažil…preto neváha a keď vidí, že niekto necvičí presne tak, ako sa má, hneď priskočí a poradí. Potom sa ho už väčšinou nezbavíte a dáva vám rady ku každému cviku a stroju.

Čo, samozrejme, nie je na škodu, ak to naozaj robíte zle a chce vám poradiť. Ale keď sa to deje vždy, keď sa vo fitku vidíte, tak vás pomaly prejde motivácia a radšej zmeníte fitko (ale nezabúdajte, aj v novom fitku určite existuje podobný premúdrený týpek).

8. Naťahovač

Človek, ktorý príde do malej miestnosti s karimatkou a hodinu strečuje, naťahuje svaly, pilatesuje a joguje. Zen a vnútorné čakry v tom preplnenom fitku asi úplne nenájde, ale aj naťahovačka je fajn. Raz za čas by si to mali dať aj nabúchanci. Možno by im to zaštartovalo jemné prekrvenie v hlave.

9. Fero z dediny

Fitko ho veľmi baví. Rád behá, cvičí, hrozne sa potí a nepoužíva antiperspirant. Cvičí „se vším všudy“, takže tá zlatá reťázka a prsteň musia byť aj vo fitku. Po čase sa zistí, že zlatá reťázka nie je až taká zlatá, pretože začne púšťať farbu… ale to sme odbočili. Jeho obľúbená fitková obuv sú šľapky alebo cvičí rovno bosý. Uterák tiež nenosí, ale hlavné je, že ho to celé baví, všakže.

https://media.giphy.com/media/3oEduVI94O3u3Q9ZXG/giphy.gif

10. Očumovač

Má rád pekné babenky. Respektíve, má rád všetky babenky. V podstate vo fitku nič nerobí, iba sa presúva z jedného stroja na druhý, utiera sa uterákom, pije, presúva činky z bodu A do bodu B a pritom všetkom očumuje! Očumuje z každého uhla.

11. Žena muž

Babenka, ktorá cvičí tak veľa, že sa postupne vytrácajú jej ženské rysy a ty potom už ani nevieš, či sa bavíš s mužom, či so ženou. Nenápadne čakáš, do akej šatne po cvičení vlezie. Najčastejšie sa baví s nabúchancami a spolu riešia všetky debatky okolo vitamínov, jedla a doplnkov stravy.

https://media.giphy.com/media/3nI4DTtOQfd28/giphy.gif

12. Fanatik na skupinové lekcie

Nerád cvičí sám a potrebuje poriadne komandovanie. Zumba, jumping, box. Vyskúšal už všetky skupinové lekcie, ktoré fitko ponúka. Väčšinou sa nikde neohreje príliš dlho, ale aspoň sa hýbe, takže palec hore!

Titulná fotka: pexels.com


Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
8
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Veci, ktoré na sebe nemáme radi, ale opačné pohlavie ich miluje

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME