Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 8.2.2023
sk
Zoja
cz
Milada
Zdroj: ©Shutterstock

12 veľkých míľnikov, ktoré budú povedomé všetkým v dlhodobom vzťahu

Prvý bozk je o ničom. Toto sú veci, na ktorých fakt záleží.

Obvykle ľudia považujú za vzťahové míľniky veľmi klasické veci – prvý bozk, milovanie, večera s rodičmi, hádka so svokrou, hádka s drahou polovičkou o tom, prečo svokra nemôže aspoň raz držať ústa a nechať si poznámky o tvrdej ryži a prachu na policiach pre seba… je toho dosť.

No ľudia v dlhodobom vzťahu nám určite dajú za pravdu, že tie pre vzťah skutočne významné udalosti občas tkvejú v tých najväčších banalitách.

1. Uvoľňovanie miesta v kúpeľni

Hádku so ženou nevyhráš a hádku so ženou o dôležitosti jej krémiku na ksicht číslo jedna a niečím, čo si machlí každé ráno nad lícne kosti číslo dvestotrinásť, už tobôž nie.

Všetky sú potrebné, všetky udržujú jej telesnú schránku v rovine prijateľnej pre oči jej okolia a všetky majú v tom chaose svoju špeciálnu pozíciu ako figúrky na šachovnici. Takže, ak je ochotná presunúť kráľa či vežu len preto, aby si sa mal čím umyť a oholiť, tak ver, že ťa miluje.

2. Skutočná spodná bielizeň

Nie všetko je čierne, čipkované a úhľadne obopínajúce jej zvodné polky… vlastne, čierne a čipkované sú len dvoje – tie na prvé rande a tie na deň nesúci sa v nálade „som nasr*tá, netuším prečo, tak mu aspoň ukážem, čo dnes večer rozhodne mať nebude“.

Ak je žena pred tebou ochotná priznať, že polovica jej spodnej bielizne je v ťažkom štádiu rozkladu, kde-tu (rozumej všade) trčí nitka a infantilné motívy sú stále jej favoritom, tak to už naozaj čosi znamená.

Shutterstock

3. Bez mejkapu

Niektoré slečny tieto magické produkty z drogérie neriešia vôbec, iné si nevedia predstaviť, že by svetu dennodenne čelili len s takou tvárou, akú im nadelila matka príroda. Pre tie, ktorých sa týkala druhá polovica predchádzajúcej vety, je prvé ráno po boku ich novej polovičky jednoznačne neľahké (a to, či to rovnako neľahko trávi aj druhá strana, väčšinou závisí od množstva, ktoré na seba večer predtým jeho milovaná nakydala).

4. Hádka o domácnosti

Nikde si neuvedomíte lepšie, ako ďaleko váš vzťah pokročil, ako nad balením dvojvrstvového toaletného papiera, ktorý si z tejto neplodnej debaty odnesie minimálne komplex menejcennosti.

Človek si málokedy uvedomí, čo všetko je treba zosynchronizovať pri spoločnom bývaní, a niekedy je sám v šoku, kam ho celá situácia vlastne zavedie. V tomto prípade je to väčšinou veta: „Len totálny žgrloš šetrí na vlastnej riti!“, buchnutie dverí a poznámka do debilníčka, že občas sa tvoj milostný život môže odrážať od kvality základných hygienických produktov.

Shutterstock

5. Prvá zmienka o deťoch

Chceš dieťa? Deti? Kedy? A prečo? Máme naň čas? Chuť? Peniaze? Energiu? Trpezlivosť? Ak riešite tieto otázky (a je celkom jedno, či sa vám z nich stále točí hlava a zviera žalúdok), už ste pravdepodobne dávno za fázou cítenia sa trápne, keď pod perinou vypustíte prd, ktorý je hlasnejší, ako sa plánovalo.

Mohlo by ťa zaujímať:

Stíhačka či radikálna feministka. 6 typov žien, od ktorých treba dať čo najrýchlejšie ruky preč

6. Prvý plač

Ženy sú emocionálne klbko pobláznených hormónov, preto nie je žiadnym prekvapením, že prvé slzy vyjdú na povrch pomerne rýchlo (obvykle v momente, keď jedinou ďalšou možnosťou okrem plaču je tresnúť chlapa panvicou po hlave, a je to predsa tefal, doparoma).

U mužov však tento prejav smútku nie je veľmi bežný, a keď naň príde, je to bolestné, sopľavé a úprimné. Nič pekné ani príjemné, no jednoducho súčasť života, a verte, že ak sa pred vami takto otvorí, posunie to celý vzťah na celkom iný level.

7. Prvá žiarlivosť

Kto miluje a verí, ten nežiarli. Ha. Ha. Ha. Jasné.

Shutterstock

8. Prvé oblečenie, ktoré mu kúpite

Aj napriek tomu, že ho vidíte každý boží deň, stále si nie ste istí, či práve toto je ten kúsok, ktorý by si vaša polovička obliekla. Lebo hoci sa veľmi podobá na väčšinu jej šatníka, možno je predsa len trošku ružovší, kratší a užší (a vlastne, prosím, nekupujte nič, čo okolo ružovej čo i len prešlo), možno by sa jej naozaj viac páčilo niečo iné… kašlite na to.

Je milión iných vecí, ktoré urobia vašej polovičke radosť. Keď si nie ste istí presným štýlom a veľkosťou, aj darčeková karta poteší viac ako ohava, ktorá zaberá v skrini veľa miesta, no z ľútosti ju nevyhodí.

9. Prvýkrát, keď sú vaše mená napísané na jednom papieri

Možno je to len nájomná zmluva, dočasný papierik na zvonček alebo zošit na výdavky. Je to banálne, možno detinské, no v určitom momente si nemôžete pomôcť… a len sa spokojne pousmejete.

Shutterstock

10. Prvý raz, čo niekto z vás zaplatí naozaj veľkú položku za vás oboch…

…len tak, bez slov. A nečaká žiadne peniaze naspäť. Lebo to už nie je len o peniazoch, ale aj o vzájomnej dôvere, ktorú do vás ten druhý vkladá, pretože vie, že nabudúce to isté bez mihnutia oka urobíte vy. A nie preto, že sa to patrí a slušnosť káže… no preto, že jednoducho chcete.

Na pohrebe známeho Čecha sa spievalo a tancovalo. Nechýbalo čapované pivo a rum

Odporúčame prečítať:

Na pohrebe známeho Čecha sa spievalo a tancovalo. Nechýbalo čapované pivo a rum

11. Prvá esemeska v reálnom vzťahu

Neromantická, praktická a stručná. „Kup mi pls vlozky. Tie zelene, co maju tri kvapky na obale.“

12. Prvý spoločný seriál

Svadba? Pfff. Začať spolu pozerať jeden seriál – to je skutočný záväzok. Plný číreho utrpenia, keď musíte polhodinu čakať, kým sa drahá osprchuje a rozčeše, aby ste si konečne mohli pozrieť ten diel spred týždňa, na ktorý ste mali čas striedavo najprv ty, potom ona, no nikdy nie naraz. Teda až doteraz.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť