Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.12.2023
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Predstav si túto situáciu. Máš pocit, že tvoj život je prázdny, emocionálne vyprahnutý a že ak sa okamžite nezačneš socializovať s niečím iným ako s kaktusom na susedovej verande, tak ti seriózne prepne. Lenže ľudia neprichádzajú do úvahy, sú príliš komplikovaní, a tak ťa čírou náhodou osud zaveje k zajacom.

Sú rozkošné, chlpaté, hýbu nosom zdola nahor a sem-tam aj opačne – skrátka dokonalé. A tak si, ako každý racionálne zmýšľajúci človek, začneš o nich niečo zisťovať. Plaché zvieratá, áno, áno, 90 % stravy by malo tvoriť seno, jasné. Nič prekvapivé, nič nepochopiteľné. Lenže to nie je všetko.

Tento ušiak so sebou totiž prináša situácie, na ktoré ťa žiadna príručka ani internetové fórum nepripraví. Aby si mal predstavu, niekoľko z nich sme ti v spolupráci s naším ilustrátorom načrtli v tomto článku. Niečo sa priučíš, rozšíriš si obzory, a ak už náhodou zaja máš, a teda toto všetko vieš, ešte stále máš šancu schuti sa zasmiať. Cez slzy.

1. Keď celá jeho existencia doslova exploduje

Binky. Tak sa tomu hovorí po anglicky a nemám pocit, že by slovenčina ponúkala vhodný ekvivalent. Možno nekontrolovateľný výbuch energie. V jednej sekunde sedí na zadku a v druhej sa valí naprieč časopriestorom, kombinuje freestyle s trojitým saltom a pri troche šťastia mu zo zadku vyletí jeden dobre mierený bobek.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Keď spí s otvorenými očami

Vedel si, že zajo vie spať s otvorenými očami? Nie? Tak už vieš.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Keď produkuje viac odpadu ako americké vojenské sily

Predstav si tú malú, maličkú, rozkošnú guľku, huňatý obláčik radosti, čo sa vznáša svetom s gráciou sebe vlastnou… no tak presne táto malá guľa s*rie ako lion. V objeme jeho čriev a množstve výsledného produktu je značný nepomer a nikto nevie, kde sa v ňom tie kvantá biologického hnojiva vlastne berú. Ale sú tam.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Keď si ťa značkuje… bradou

Králik si majetok, mimo iného, značkuje bradou. A vzhľadom na to, že by ťa mohol ešte aj od hlavy po päty ocikať, sa toto zdá byť tá prijateľnejšie a celkovo milšia alternatíva. Nie?

© ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Keď ho z bdelej kómy preberie letmé zašušťanie

Na šušťanie sáčku reaguje každé zviera, o tom niet pochýb. O dva bloky ďalej môže buchnúť atómovka a fešiho ani nehne, ale šušťanie? ŠUŠŤANIE SÁČKU?! U zajaca to ale predsa má trochu iný efekt… asi za to môžu tie gigantické uši, čo mu vzápätí vystrelia do vzduchu, div že ho neprekotí dozadu.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Keď už čokoládové cereálie nie sú tým, čo bývali

Nesquik, malé hnedé guľky, v logu zajo… už sa ti to začína spájať? Tak dobrú chuť.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

7. Keď si pochutnáva na vlastných exkrementoch

A keď už sme pri tých gastronomických šmakoch, prečo si rovno nepripomenúť, že zajo žerie vlastné hovienka? A že niekedy teplé, rovno zo zadočku? Nech „dobrú chuť“ naberie zase trošku nový rozmer.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

8. Keď nie je seno ako seno

Očividne nie je seno ako seno, aj keď je to seno ako seno. Lebo je to to isté seno, z toho istého balíka, tie isté steblá, tá istá farba, rovnako čerstvé, rovnako… senové alebo čo. To v balíku je však zákonite lepšie.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

9. Keď sa snaží sabotovať moderné technológie

Zistenie číslo jedna – králik si pomerne často mýli kábel od nabíjačky so steblom sena a robí to zákonite o druhej ráno, keď máš presne tri percentá baterky. Zistenie číslo dva – táto skutočnosť na reklamačnom nikoho nezaujíma.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

10. Keď okolo teba krúži ako satelit

Na internete sa dočítaš, že ak okolo teba zajac krúži ako zmyslov zbavený, znamená to, že ťa má rád. V praxi to funguje trošku inak. Pokiaľ nemáš v ruke mrkvu, ani ho nehne, aby okolo teba behal. Nie je predsa debil a energia je vzácna (taká produkcia črevného odpadu totiž niečo stojí).

© ArtCave Maniac / EMEFKA

11. Keď odpočíva v pokoji a ty dostávaš infarkt

Máš ty vôbec doma zajaca, ak si doň aspoň raz neštuchal prstom, aby si zistil, či to ešte dáva, alebo už otrčil kopytá? Bez srandy. Vyvalí sa na chrbát, uši rozhádže okolo seba, tentokrát preventívne aj zavrie oči, nech je sranda, a ešte má toľko chochmesu zazerať na teba, prečo jeho veličenstvo budíš. No, prepáč, tak spi ako človek!

© ArtCave Maniac / EMEFKA

12. Keď má úplne v paži tvoj spánkový režim

Ak si náhodou v stave najvyššieho pomätenia kúpil zajacovi hračku s hrkálkou vo vnútri, tak ju, prosím, rovno vyhoď do koša. Fakt to nebol dobrý nápad. Fakt nie.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.