Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana
Zdroj: ©Shutterstock

12 zamestnaní, ktoré vôbec nie sú také zábavné, ako sa ľudia nazdávajú

Práca v útulku nie je len o hraní sa so psíkmi...

Čím si chcel byť ako malý? Zverolekárom, aby si mohol liečiť zvieratká? Alebo pracovníkom útulku, aby si sa s nimi mohol len hrať? Či letuškou, aby si preskúmal svet? Nuž, možno si to časom zistil a možno ťa teraz sklameme, ale tieto profesie a mnohé ďalšie, ktoré si ľudia idealizujú, vôbec nie sú také zábavné, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Ľudia na Reddite pracujúci v rôznych oblastiach sa podelili o útrapy, ktoré vo svojich zamestnaniach zažívajú. Väčšinou sú to práce, ktoré si aspoň raz za život chcel vyskúšať hádam každý, no v skutočnosti nemá ani páru, čo všetko to zahŕňa. Napríklad teda tieto.

1. Zamestnanec zoologickej záhrady

Aby sme sa pochopili, je úžasné byť v prítomnosti toľkých zaujímavých zvierat, ktoré bežný človek z takej blízkosti nikdy neuvidí, ale ten smrad? To je niečo neskutočné. Niekoľko zamestnancov kvôli tomu odišlo.

Mám silný žalúdok a aj napriek tomu mám čo robiť, aby som nehodil tyčku. Keď som začínal, hovoril som si: Pracoval som so psami. Viem, ako smrdí h*vno, a nie je to také hrozné. Omyl. Nemal som ani tušenie, o čom hovorím. – wekoo9/Reddit 

Shutterstock

2. Knihovníčka

Nie je to len ticho a kopec krásne voňajúcich kníh. Sú to aj tabuľky. Kvantá, kvantá tabuliek. – math-yoo/Reddit 

Shutterstock

3. Letuška

V práci si prakticky nonstop. Nemáš ustálený režim, niekedy spíš osemnásť hodín v kuse a inokedy si dva dni neľahneš. Nemáš žiaden spoločenský život a prvých päť rokov zarábaš žalostne málo. Samozrejme, záleží od krajiny a konkrétnej spoločnosti, ale legislatíva niektorých štátov je vyslovene postavená na vykorisťovaní letušiek.

Napríklad Spojené štáty. Letecká spoločnosť zo zákona nemusí zaplatiť letuške za určitý čas, čo strávi v práci, aj napriek tomu, že tam musí byť. To jest napríklad počas toho, ako pasažieri nastupujú do lietadla alebo kým je lietadlo v gate. Som tam, pracujem, usmerňujem pasažierov, zdravím ich, usmievam sa, kývam… ale nemám za to ani cent. – y0r0bin/Reddit 

Shutterstock
Vianočné trhy v krajských mestách Slovenska sú v plnom prúde. Dokedy ich môžeš navštíviť?

Odporúčame prečítať:

Vianočné trhy v krajských mestách Slovenska sú v plnom prúde. Dokedy ich môžeš navštíviť?

4. Zamestnanec útulku

Veľa dobrovoľníkov sa k nám hlási v domnienke, že sa budú celý deň hrať so šteniatkami, a veľmi rýchlo zistia, že takto to nefunguje. V podstate si zvierací sluha. Staráš sa o všetky zvieratá bez rozdielu – niektoré sú agresívne, iné sa boja, majú hnačku, rady si rozlejú misku, takže ju sedemkrát do dňa dopĺňaš, upratuješ v koterci pre mačky a desať z desiatich z nich sa ti snaží zožrať mop a do toho po tebe akési decko vrieska, že sa im v hale pogrcal pes a JA to musím ísť upratať. HNEĎ TERAZ.

Počas leta, keď sa rodí najviac šteniatok a mačiatok, útulok praská vo švíkoch a namiesto 500 zvierat ich máme zrazu 750. Ani si nepamätám, kedy som si za posledných šesť dní sadla. A to nehovorím o tom, že útulky jednoducho nemajú peniaze, a keďže tie psy jesť musia, občas sa to odrazí na mojej výplate. Milujem svoju prácu, aj napriek tomu, že si bežne necítim nohy a dnes mi z nohavíc vypadlo mačacie h*vno, ale rozhodne to nie je prechádzka ružovou záhradou. – highschoolvevo/Reddit 

Shutterstock

5. Morský biológ

Celý minulý týždeň som strávil meraním rozmrazených rybích hláv. – smileedude/Reddit 

Shutterstock

6. Fotograf

Najprv to bolo hobby, potom som začal podnikať a zrazu sa z toho vytratila všetka radosť. Ženská príde, že sa jej nepáči, ako na fotkách vyzerá, takže chce celý set zadarmo, opravné fotenie zadarmo a, pochopiteľne, ešte aj tie fotky zadarmo. Potom dobehnú dvaja pubertiaci, čo mali včera 18, že sa idú brať a chcú, aby som im fotil svadbu, ale budget je 40 eur.

Potom opäť volá prvá ženská, že sa jej nakoniec moje fotky páčia a rada ku mne príde zas, ale len pokiaľ nafotím jej kamošku. Zadarmo. Potom mi zavolá nevesta z poslednej svadby, čo som fotil. Už sú to dva týždne, kde sú jej fotky?! Pošlem jej ich a ona nezaplatí.

Ako čerešnička na torte sa mi ozve nejaká influencerka s tromi sledovateľmi, čo chce, aby som jej spravil fotky, na ktoré si ona hodí filter, aby sa mohla tváriť, že ich fotila jej kamoška, a platiť, samozrejme, nebude. Začal som to zase robiť ako koníček. Mám totiž len jedny nervy. – [deleted]/Reddit 

Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.