Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda

12 zaujímavostí o slovenskom seriáli Iveta. Aké kritériá musela spĺňať hlavná postava?

Čo všetko (ne)vieš o Ivete.


Nový slovenský seriál Iveta od televízie JOJ sa teší veľkej popularite. Rekordný prvý diel trhol sledovanosť 799-tisíc divákov, druhú časť videlo v priemere 755-tisíc divákov. Oproti tejto epizóde Iveta v druhom týždni klesla o 60-tisíc divákov. Napriek tomu hovoríme o skvelých 695-tisícoch.

O čom je vlastne seriál Iveta? O mladej žene z Trebišova, ktorá túži byť niekým a niečo dosiahnuť. Hlavná postava v podaní Alžbety Ferencovej je svojhlavá, drzá, úprimná, stopercentne autentická a nikdy si od nikoho nenechá skákať po hlave. TV JOJ nám o ňom exkluzívne prezradila niekoľko zaujímavostí, ktoré sa dozvieš v nasledujúcich riadkoch.

Fakty a zaujímavosti

1. Seriál je miniséria – má 8 dielov a na obrazovkách pobeží do 19. februára.

2. Natáčali ho slovenské a české špičky – režisér Jan Hřebejk (Pelíšky, oscarovo nominované Musíme si pomáhat, Učiteľka, Pupendo), scenárista Petr Kolečko (Most!, Cez prsty, Masaryk, Päťdesiatka) a kameraman Martin Žiaran (Učiteľka, Vlastníci, Správa, Čiara).

3. Hoci sa spomína seriálový Trebišov, mesto je umelecká fikcia. Príbeh sa začína v Trebišove, ale v seriálovom, nie v konkrétnom. Preto sa seriál natáčal v Bratislave (časť Rendez, prievoz, Istrochem, Staré Mesto, A4 Studio) a v Skalici. Napríklad dom, kde býva Diana s Ivetou, bol interiér domu v Prievoze, ktorý predtým namaľovali a prerobili na seriálové účely.

Iveta, seriál, fakty a zaujímavosti
TV JOJ

4. Päť dní sa natáčalo aj na ostrove Rodos a v meste Lindos.

5. Pre Hřebejka bola Bety Ferencová ako hlavná postava prvá voľba. Nečakal, že ju nájde tak rýchlo. Musela spĺňať tieto podmienky: rómske korene, vedieť spievať, tancovať, hrať a zároveň byť krásna, mať skúsenosti s modelingom.

6. Aj herec Milan Ondrík bol režisérovou prvou voľbou. Zavolal mu, že má pre neho úlohu a že ju nemôže odmietnuť. Milan sa, pravdaže, potešil, keďže je herecký chameleón a „homosexuálny modelingový guru“ bola pre neho skvelá výzva. Ondrík sa musel naučiť chodiť na podpätkoch, zaujímavý je aj jeho hlas. Vraj sa inšpiroval kolegom z brandže, ale nepovedal ktorým.

Iveta, seriál, fakty a zaujímavosti
TV JOJ

7. Zuzana Mauréry bola najväčším otáznikom. Keďže je rodená Bratislavčanka, Hřebejk sa obával, či zvládne „východňarčinu“. Nakoniec si povedal, že stvárnenie úlohy je dôležitejšie ako dialekt. Mauréry si aj tak vyžiadala pre správnosť výslovnosti a vierohodnosť postavy jazykovú koučku. Tou bola zároveň dramaturgička seriálu Dáša Haraksinová, ktorá pochádza z Trebišova.

8. Zaujímavé sú aj vedľajšie postavy ako Mako Hindy (ktorý sa objaví v elastických legínach), Jaro Beker (ktorý mal úlohu choreografa a aj vytváral choreografiu pre súťaž Miss), missky ako Jasmína Taty, Vlado Voštinár ako porotca v súťaži, Libor Bouček a Jasmina Alagič ako moderátori.

Iveta, seriál, fakty a zaujímavosti
TV JOJ

9. Aj herečky modeliek mali skúsenosti s modelingom.

10. Seriál Iveta dal možnosť novým hereckým tváram – najväčšiu úlohu bude mať Michal Kinik, ktorý stvárni kamaráta Števa. Ďalej je to Sophia Korčušková (zákerná modelka Linda), Niki Dékány (prostitútka z Trebišova), Dominik Györgyi (Adriánov partner).

11. Niektoré kostýmy do seriálu ponúkli slovenské dizajnérske špičky – Lenka Sršňová, Veronika Lokajíčková. Milan Ondrík bol celú dobu vo veciach dizajnéra Pavla Denisa.

12. V úvode zaznie skladba od Katarzie a na Miss zase krásna rómska skladba, ktorú si Alžbeta Ferencová zložila sama.

Iveta, seriál, fakty a zaujímavosti
TV JOJ

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť