13 filmových pokračovaní, ktoré sa nemali nikdy stať

Naozaj by bolo lepšie, keby ich nenatočili

Vo všeobecnosti sa hovorí, že prvý film je vždy najlepší. Niekedy sa však zadarí a aj tie ostatné sú minimálne obstojné a na zabitie večernej nudy postačia. O týchto filmových pokračovaniach sa však nedá povedať ani to.

1. Pitch Perfect (Ladíme)

Obe pokračovania tejto hudobnej záležitosti boli mimo. Prvý film bol vtipný a neskutočne jedinečný. Druhý vyzeral, že sa len priživuje na popularite svojho predchodcu, no a ten tretí… ten už naozaj nemusel byť vôbec. Vtipy boli prvoplánové, miestami zaváňali rasizmom a tvorcovia by nepochybne urobili lepšie, keby to po jednotke nechali tak.

Brownstone Productions

2. Mean Girls (Protivné baby)

Jednotka, v ktorej hlavné úlohy obsadzovali herecké kapacity ako Lindsey Lohan (ešte viac-menej triezva a rozkošná), Rachel McAdams a Amanda Seyfried, zožala veľký úspech. Dvojka bola totálny prepadák.

Nielenže vymizli z obrazovky originálne tváre, ešte aj dejová línia nabrala na stupidite, prvoplánovosti a s realitou, čo sa stredoškolských vzťahov týka, nemala nič spoločné.

Paramount Famous Productions

3. Toy Story

Na prvej a druhej časti tejto hračkárskej trilógie sme vyrastali hádam všetci. Namiesto toho, aby časť číslo tri v milom príbehu pokračovala, nám zničila detstvo a dolámala srdce.

Andy si mal Woodyho pekne krásne zobrať so sebou na vysokú a neskôr ho podarovať svojim deťom. To, že ho chladnokrvne opustil, vôbec nebol dobrý ťah a rozprávka si týmto pohnevala nejedného diváka.

Walt Disney Pictures

4. Legally Blondes (Pravá blondínka)

Nahradiť jedinečnú Reese Witherspoon mladými blonďavými dvojičkami by bol možno dobrý ťah v oblasti pornografie. V skutočnej kinematografii slečny nemali šancu.

Samotný koncept nebol zlý a keby ho scenárista správne uchopil, mohla z toho vzniknúť celkom humorná tínedžerská komédia. To sa však nestalo a namiesto toho pribudlo na trhu len ďalšie obrovské klišé. 

Brookwell-McNamara Entertainment

5. The Hunchback of Notre Dame (Zvonár u Matky Božej)

Originál bol krásne spracovaný. Dej mal hlavu a pätu, záporák mal to „pravé orechové“, čo má mať a po animovanej stránke nebolo čo vytknúť. To sa o pokračovaní rozhodne povedať nedalo – animácie boli slabé a záporný hrdina bol všetkým divákom na smiech. 

Walt Disney Feature Animation

6. Mamma Mia! Here we go again

Príšerný vtip. Na prvý pohľad sa zdalo, že tvorcovia náhodne vybrali zopár songov od skupiny ABBA a za jedno popoludnie okolo nich napísali dej. Problém nebol v príležitostnom gýči či častom riešení banalít… no ako celok to spolu jednoducho nehralo.

Universal Pictures

7. Shrek

Jednotka bola skvelá – mala humor, na tú dobu bravúrne animácie, myšlienku o tom, ako na vzhľade v láske nezáleží… proste rozprávka, ktorá si nájde milovníkov v kruhoch veľkých i malých.

No s každým ďalším dielom to išlo z kopca. Keď nastaví prvá časť latku tak vysoko, ako sa to podarilo tomuto zelenému zlobrovi, robiť pokračovania je prinajmenšom zbytočné. Niekedy dokonca kontraproduktívne.

DreamWorks

8. Despicable Me (Ja, zloduch)

Mimoni. Hádam niet človeka, ktorý by netušil, čo táto malá žltá upišťaná sranda vlastne je. Po prvom filme, v ktorom sa títo banánoví krpci objavili, sa okolo nich strhlo strašné haló. Zrazu boli všade.

Pre tvorcov prvotného filmu by bolo hriechom, keby si nechali ujsť takúto príležitosť, ukuchtili preto divákom dvojku. A trojku. S prehľadom sa však dá povedať, že slúžili len na naplnenie vreciek, lebo okolo dobrej rozprávky ani nešli.

Illumination Entertainment

9. Lion King (Leví kráľ)

Akoby nestačilo, že nám jednotka zlomila srdce, museli prísť s dvojkou – Simbova pýcha… tá síce nechala srdce na pokoji, no zato poriadne potrápila rozum.

Bolo v nej plno dejových nezrovnalostí, ktoré boli absolútne v rozpore s prvým filmom. Okrem toho vymenili niektoré hlasy a všetci vieme, ako divák „miluje“ zvykať si na to, že známe tváre zrazu hovoria cudzími hlasmi.

Walt Disney Animation Australia

10. The Hunger Games (Hry o život)

Prvé dva filmy boli nabité akciou, emóciami a v skratke sa dá povedať, že mali všetko, čo mať mali. Drozdajky boli naprd. V poslednej dobe sa akosi nosí rozdeliť poslednú časť na dve a dať priestor deju, aby sa naplno vyvinul a uzavrel.

V tomto prípade to bolo skôr na škodu ako na úžitok. Celý dej sa len naťahoval ako guma v trenkách a nič prevratné sme sa vlastne nedozvedeli. 

Lionsgate

11. Magic Mike (Bez nohavíc)

Prvý film bol prekvapivo naozaj dobrý a skutočne zabrdol do problémov, s ktorými sa mužskí striptéri musia potýkať. Druhý film bol o niečom celkom inom.

Zjednodušene by sa dalo povedať, že sa chcel niekto rýchlo a ľahko nabaliť. Tak mladým nadržaným fanúšičkám poskytol dve hodiny neškodného zízania na pekných hercov bez trička. Skvostné. Jednoducho skvostné.

Iron Horse Entertainment

12. Home Alone (Sám doma)

Prvé dva filmy z tejto série sa stali nielen vianočnou klasikou, ale aj srdcovkou divákov so zmyslom pre humor. To sa o ďalších dvoch pokračovaniach povedať nedá. Zobrať kompletnú skupinu nových hercov a zasadiť ich do prostredia rovnakých filmových postáv nebolo správne.

Twentieth Century Fox

13. Sex and the City (Sex v meste)

Prvý diel bol skvelý, o tom niet pochýb – postavy mali charakter, dej mal hlavu aj pätu a celé to bolo tak príjemne nenásilné. Ak existuje presný opak predošlých slov, tak ním bola práve časť číslo dva.

Humor nemal úroveň, móda stála za prd, o urážke moslimov a celej tamojšej kultúry ani nehovoriac. Lepšie je predstierať, že sa tento prepadák nikdy nenatočil.

Darren Star Productions

Titulná fotka: Darren Star Productions

Reagujte!
Grr Grr
18
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Chlapec, ktorý sa rozťahoval v metre, dostal príučku od spolucestujúceho


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME