Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 4.2.2023
sk
Veronika
cz
Jarmila

Čo si robil v trinástich ty? Akurát s tebou začínala plieskať puberta, svojich rodičov si neustále otravoval s tým, že si chcel byť dlhšie vonku a vymýšľal si všelijaké možné bláznovstvá. Tento chlapec svoje pobehovanie po ihrisku vymenil kvôli svojmu bratovi za sedenie doma. Avšak nesedí len tak nečinne, zarába totiž peniaze, aby mohol prispieť na jeho liečbu. 

Príbeh, ktorý je prekvapujúci hneď z niekoľkých dôvodov

Tento chlapec je jednoznačne príkladom skvelého brata. Ako sa hovorí, nie všetci hrdinovia nosia plášte. Trinásťročný Arulat Mukhametkali z Kazachstanu je toho skvelým príkladom. Zatiaľ čo mnohí z nás v jeho veku ani nechyrovali o tom, že by si zarábali nejaké peniaze svojpomocne, on zarába peniaze vo svojom nechtovom štúdiu.

Už samotný záujem trinásťročného chlapca o nechtový dizajn je veľmi prekvapivý. Okrem toho je prekvapivý aj samotný fakt, že má trinásť rokov a už zarába peniaze. Tie však nemíňa na nejaké neduhy tínedžerského života. Zarába peniaze pre svojho brata, ktorý po úraze hlavy zostal odkázaný na pomoc svojich rodičov. Arulat takýmto spôsobom prispieva do rodinného rozpočtu.

Profimedia.sk

Má trinásť rokov a už je žiadaný medzi ženami

Byť žiadaným medzi ženami je snom mnohých trinásťročných chlapcov. Arulat je však žiadaný vďaka svojej šikovnosti nechtového dizajnéra. Prešiel kurzom, vďaka ktorému sa naučil robiť nechtový dizajn, získal osvedčenie a v provizórnom domácom salóne sa stará viacerým zákazníčkam o nechty. Tie sa k nemu opätovne vracajú a sú s chlapcovými službami spokojné.

Profimedia.sk

Zarobené peniaze potom putujú na liečbu jeho mladšieho brata, keďže rodina ich nemá toľko, koľko by potrebovala. Nečudo, že Arulat svojho brata nadovšetko ľúbi, obetovať sa takto pre súrodenca v tak mladom veku je rozhodne príkladom človeka s dobrým srdcom.

Profimedia.sk

Zdroj: profimedia.sk 


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť