Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.4.2024
sk
Marek
, Marko, Markus
cz
Marek

Čo si robil v trinástich ty? Akurát s tebou začínala plieskať puberta, svojich rodičov si neustále otravoval s tým, že si chcel byť dlhšie vonku a vymýšľal si všelijaké možné bláznovstvá. Tento chlapec svoje pobehovanie po ihrisku vymenil kvôli svojmu bratovi za sedenie doma. Avšak nesedí len tak nečinne, zarába totiž peniaze, aby mohol prispieť na jeho liečbu. 

Príbeh, ktorý je prekvapujúci hneď z niekoľkých dôvodov

Tento chlapec je jednoznačne príkladom skvelého brata. Ako sa hovorí, nie všetci hrdinovia nosia plášte. Trinásťročný Arulat Mukhametkali z Kazachstanu je toho skvelým príkladom. Zatiaľ čo mnohí z nás v jeho veku ani nechyrovali o tom, že by si zarábali nejaké peniaze svojpomocne, on zarába peniaze vo svojom nechtovom štúdiu.

Už samotný záujem trinásťročného chlapca o nechtový dizajn je veľmi prekvapivý. Okrem toho je prekvapivý aj samotný fakt, že má trinásť rokov a už zarába peniaze. Tie však nemíňa na nejaké neduhy tínedžerského života. Zarába peniaze pre svojho brata, ktorý po úraze hlavy zostal odkázaný na pomoc svojich rodičov. Arulat takýmto spôsobom prispieva do rodinného rozpočtu.

Profimedia.sk

Má trinásť rokov a už je žiadaný medzi ženami

Byť žiadaným medzi ženami je snom mnohých trinásťročných chlapcov. Arulat je však žiadaný vďaka svojej šikovnosti nechtového dizajnéra. Prešiel kurzom, vďaka ktorému sa naučil robiť nechtový dizajn, získal osvedčenie a v provizórnom domácom salóne sa stará viacerým zákazníčkam o nechty. Tie sa k nemu opätovne vracajú a sú s chlapcovými službami spokojné.

Profimedia.sk

Zarobené peniaze potom putujú na liečbu jeho mladšieho brata, keďže rodina ich nemá toľko, koľko by potrebovala. Nečudo, že Arulat svojho brata nadovšetko ľúbi, obetovať sa takto pre súrodenca v tak mladom veku je rozhodne príkladom človeka s dobrým srdcom.

Profimedia.sk

Zdroj: profimedia.sk 


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.