13 strastiplných momentov zo života seriálového fanatika

Seriály sú úžasné, no aj úžasné veci majú svoje muchy…

Seriály sú radosť, láska, šťastie, forma duševného relaxu… Občas ale so sebou prinášajú aj útrapy a bolesti. Napríklad, aj takéto.

Hľadanie

V prvom rade je treba oddeliť šafran od buriny a nájsť v tom oceáne päťkorunových stereotypných hovadín niečo použiteľné. Hľadať seriál, v ktorom sa omnoho viac ako š*kačke a nafukovaniu drobných nedorozumení do astronomických rozmerov, venujú nejakej reálnej pointe, je poriadny záhul.

A tento záhul sa mení na doslovné hľadanie ihly v kope sena v momente, kedy si už totálne presýtený všetkých upírov, vlkolakov a tínedžerov, ktorí sa snažia hrať na dospelých a nikomu zodpovednému z ich okolia to nepríde ani trochu divné.

https://giphy.com/gifs/quintavseverything-season-1-episode-3oxHQoT94Lpjyr2dpu

Titulky

Aj keď rozumieš anglicky hovoriacim ľuďom, sem-tam sa naskytne moment, kedy nechceš oškrabávať zvyšky tejto jazykovej zručnosti z poslednej mozgovej bunky, ktorá ešte ostala pri živote. Vtedy prichádzajú na scénu, v kostýme superhrdinu záchrancu, titulky a z teba sa stáva bezcharakterné nevďačné hovado.

Ale môžeš ty za to, že zo seba nevyžmýkaš kvapôčku vďaky pre človeka, ktorý tvoj seriál preložil ako hluchonemý analfabet z krajiny tretieho sveta a polovica textu sa absolútne nestotožňuje s dianím na obrazovke?

https://giphy.com/gifs/reaction-mrw-friday-75EXaAgj4G4us

Čakanie…

Po tom, čo posledná uverejnená séria skončila katastrofálne a vyvrátila tvoje vnútro aj s tenkým črevom hore nohami, je predstava čakania na tú novú celý rok, naozaj nepredstaviteľná. Najradšej by si si hneď teraz kúpil letenky a s bičíkom v ruke nabehol na pľac popoháňať štáb, nech to zbúcha rýchlejšie. Veď haló – už máš nechty obžraté až po lakte a za chvíľu ti od zvedavosti bok vyvalí.

https://giphy.com/gifs/ndr-time-waiting-l0ExtLXXJ5FiBozPa

…ktoré sa nevyplatilo

V tom lepšom prípade sa po ročnom čakaní usalašíš pred notebook a nasledujúcich štyridsaťpäť minút si užívaš kinematografický orgazmus. V tom horšom prípade sa tvoje obavy naplnia a potvrdí sa to, o čom sa vo svete seriálov len potichučky šepká. Prvá séria je vždy najlepšia. A potom to už ide len dole vodou…

https://giphy.com/gifs/hvWDIIcbeO5Fe

Dabing

Nie že by sa v dnešnej dobe ešte našlo toľko odvážlivcov, ktorí dobrovoľne obetujú vlastné nervy komerčnej televízii a jej reklamám, ale predsa… Ten dabing je katastrofa. A ako čerešnička na torte figuruje skutočnosť, že na Slovensku máme očividne až troch ľudí bez rečovej vady, ktorí sú schopní odrecitovať filmové dialógy. A teda sa títo traja ľudia striedajú dookola. V každom jednom seriáli.

https://giphy.com/gifs/funny-reaction-britney-spears-a0deUH6CoiwSY

Cliff-hangers

Žiadny diel seriálu nemôže skončiť normálne. Jednoducho nie. Veď kto by si už len pozrel ďalšiu časť, keby tá posledná skončila úplne idylicky? Žiadne nevypovedané slová, žiadne tajuplné záhady, žiadne otázniky, čakajúce na svoje bodky. Len božtek na dobrú noc a suché „pokračovanie nabudúce“. Ha, lenže takto to nefunguje.

https://giphy.com/gifs/americanidol-american-idol-xiii-to-be-continued-f1QlW2ckEc61a

Spánkový deficit

A fakt, že to takto nefunguje, značne ovplyvňuje množstvo spánku, ktoré si na úkor svojej zvedavosti ochotný obetovať. Tebe by ten spánkový deficit ani tak veľmi neprekážal – predsa len máš svoje každodenné činnosti už natoľko zautomatizované, že vyžadujú naozaj minimálnu pozornosť a takmer nulové množstvo energie.

Len tvojmu šéfovi akosi nie je jedno, že namiesto svojej klasickej aktivity, tráviš celú pracovnú dobu tlačením viečok smerom nahor. A ešte aj neúspešne.

https://giphy.com/gifs/bored-sleepy-boring-LTYT5GTIiAMBa

Spoilery

Ich revírom je… Prakticky celý svet, lebo číhajú naozaj všade. Na nástenkách tvojich priateľov, v náhľadoch youtube videí a dokonca ešte aj ukecaná tetucha v autobuse ti občas môže prezradiť niečo, čo si vedieť nechcel. A to sa ani nerozprávala s tebou!

Najnebezpečnejšie sú vtedy, keď prepasieš premiéru dlhoočakávaného dielu veľmi populárneho seriálu. Vtedy je jedinou účinnou protilátkou prestrihnutie internetového kábla.

https://giphy.com/gifs/boss-netflix-sweater-SJ1wg9NZa30Xe

Smrť

Smrť nepatrí len k životu reálnych ľudí, ale aj fiktívnych seriálových postáv. Jediným možným spôsobom, ako sa obrniť pred bolesťou zo zlomeného srdca, keď dá režisér tvojej obľúbenej postave zbohom, je nezamilovať sa. Lenže to je prakticky nemožné. S tými ľuďmi predsa tráviš štyri hodiny z každého dňa a už ich poznáš od hlavy až po päty – od zmyslu pre humor až po historky z vysokej.

Nie je možné nevybrať si obľúbenca a nevyčleniť mu v srdiečku špeciálne miesto, na ktorom ostane len hnilobou a slzami zapáchajúca diera, keď zistíš, že už ho na obrazovke nikdy neuvidíš.

https://giphy.com/gifs/boss-netflix-sweater-SJ1wg9NZa30Xe

Nepozorovaná výmena

Jasné, určite si nikto nevšimne, že jedna z postáv sa medzi dvomi sériami zmenila na nepoznanie. Až tak veľmi, že by bol jeden povedal, že ho hrá iný herec. Ale to by produkcia nedopustila, aby sa človek s takou obrovskou fanúšikovskou základňou z ničoho nič vyparil a bol nahradený celkom neznámym ksichtom. Však? VŠAK?!

https://giphy.com/gifs/reactiongifs-ha5EeXrfx3xxC

Obezita

Aha. Vidíš, čo to tam číha za rohom. Áno, presne tam, kde sa pozeráš. To sú tvoje problémy s nadváhou. Nemusel by si ich mať, keby si oplýval zdravou láskou k športu. Lenže ty sa namiesto hodiny zumby s kamoškami utáboríš pred laptopom a svoju závislosť na životoch neexistujúcich postáv ešte aj zajedáš dvomi balíkmi zemiakových lupienkov.

Pôžitok zo seriálu je totiž vždy lepší, keď máš pri ňom čo chrúmať, ale neboj… My ťa nebonzneme. My vieme, že máš len ťažké kosti.

https://giphy.com/gifs/adventure-time-forever-jake-J4YPmudRtGG52

Niečo tu nesedí

Aj majster tesár sa občas utne a aj v tom najlepšom seriáli na svete sa občas vyskytnú scény, pri ktorých si chceš zaklopkať na čelo. Či už je to robenie somára z komára alebo zlaňovanie budovy na záclone, aj napriek tomu, že dva metre od hlavnej postavy bola obrovská šípka s nápisom „požiarne schodisko“. Vždy sa nájde niečo, čo nedáva absolútne žiaden zmysel.

https://giphy.com/gifs/orchfilms-nick-thune-people-you-may-know-xUPN3EK0kcM6OmcXo4

Veľké finále

Všetko pekné sa raz končí. To platí aj o vašom spoločnom živote. Prežili ste veľa krásnych chvíľ, máte spolu množstvo zážitkov a spomienok, na ktoré nezabudneš. Stáli ste pri sebe v dobrom aj v zlom, v zdraví aj v chorobe, v šťastí i nešťastí.

Spolu ste sa smiali, spolu ste plakali, no teraz je načase povedať si posledné zbohom. Tak trochu sa tešíš, lebo vieš, že posledná epizóda bude pecka, tak trochu ti to láme srdce a jedno je isté – na vaše spoločné momenty budeš vždy s radosťou spomínať.

https://giphy.com/gifs/finally-atlast-itsover-Lh64zicwrgvOU

Titulná fotka: fineartamerica.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Oslík očaril internet svojím "operným spevom". Vie spievať lepšie než niektorí Superstaristi.

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME