Utorok 26.10.2021
sk
Demeter
cz
Erik
, Ervín

Kedy si si naposledy pri komikse povedala „kokos, to je ako vystrihnuté z môjho života“? Lebo dnes sa presne to stane. V spolupráci s naším šikovným ilustrátorom sme totiž dali dokopy niekoľko situácií zo života žien a úprimne, sme si takmer istí, že sa vo väčšine z nich nájdeš aj ty. Tak sa teda poďme na to vrhnúť.

1. Používanie verejnej toalety

Ženy. Malé, rozkošné, voňavé stvorenia s tráviacou sústavou Hulka vedia po sebe na hajzli nechať takú spúšť, až si reálne kladieš otázku, či si nevletela do zlých dverí. Na toto si nesadneš, ani keby ti zaplatili. Ešte chytíš lepru.

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Ako fotí on teba verzus ako fotíš ty jeho

Moja a čo si čakala? Že bude hodinu hľadať uhol, v ktorom nevidno, že máš tretiu bradu? Že do toho pôjde s rovnakým odhodlaním, ako keď vykladá nákup z auta a odmieta sa ísť dvakrát otočiť? Že z toho nebodaj bude tvoja nová profilovka? Ha. HA, HA, HA. Dnes to tu humorom len tak srší.

ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Červené šaty verzus akékoľvek iné šaty

Červené šaty na ženy vplývajú zhruba rovnako ako na mužov dve hodiny vo fitku. Zrazu sa cítia ako bohyne. Vykračujú si ulicami, akoby im patril svet, nenápadne sa obzerajú vo výkladoch obchodov a je im dobre. Prečo vlastne nenosievame len červené šaty?

ArtCaveManiac / EMEFKA

4. Letná dilema s vlasmi

Leto, vonku tridsať stupňov a ak do dvoch minút nevyriešiš túto dilemu, tak si tie vlasy asi radšej vyšklbeš. Čo máš akože robiť? Keď ich máš rozpustené, krk sa ti potí, že by si mohla zavlažiť Afriku, keď ich máš v drdole… no, veď vieš. Drdol, ktorý si urobíš s cieľom opustiť dom, nikdy nie je dobrý drdol. Takže čo? Čo máš teda robiť?!

ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Holenie nôh za sprchovým závesom

Hovorí sa, že pod lampou je najväčšia tma, ale ktokoľvek vymyslel toto príslovie, sa očividne nikdy nesnažil oholiť si nohy za sprchovým závesom. Tma jak v rohu. Šťastné to žienky, čo majú sprchové kúty s presklenými dverami a nenachádzajú po odchode zo sprchy chumáče chlpov, ktoré minuli.

ArtCaveManiac / EMEFKA

6. Mužská predstava o ženských prespávačkách verzus realita

Neprdia, nekakajú a na spoločných prespávačkách sa v priehľadnej spodnej bielizni ohadzujú páperovými vankúšmi. Niektoré mužské predstavy o nežnom pohlaví naozaj nemôžu byť ďalej od pravdy. Ale nevadí. Necháme ich v tom.

ArtCaveManiac / EMEFKA

7. Pekná podprsenka verzus vyťahaná podprsenka

Neznášaš ju. Vytlačí ti kozy až pod bradu, je zvodná, čipkovaná, možno tvoja najdrahšia podprsenka… A AJ TAK JU NEZNÁŠAŠ. Spätne nedokážeš pochopiť, prečo si vlastne za tento nástroj tichého mučenia vyvalila toľké prachy, keď máš doma ju. Tvojho srdca šampiónku, v ktorej síce máš vnady až na bruchu, ale aspoň môžeš dýchať.

ArtCaveManiac / EMEFKA

8. Nohavičky k frajerovi verzus nohavičky ku gynekológovi

Niežeby mal vôbec šancu ich vidieť. Niežeby si sa neprezliekala v separátnej kabínke a snaha vynaložená do výberu reprezentatívnych nohavičiek, ktoré ťa zároveň nevykreslia ako ženu ľahkých mravov, nevyjde totálne navnivoč. Ale aj tak si si dala záležať. Lebo čo ak náhodou?

ArtCaveManiac / EMEFKA

9. Topánky, ktoré „určite rozchodíš“

„To povolí,“ hovorila si si, zatiaľ čo si sa promenádovala po predajni v nádherných červených lodičkách a snažila sa potlačiť skutočnosť, že ti o chvíľu asi odpadnú nohy. Nie si včerajšia. Vedela si, že hoci trochu povolia, majú proste idiotský sklon a to sa nezmení. Budú ťa v nich bolieť nohy, aj keby si kráčala po vankúšoch, ale pre krásu sa trpí… tak si do toho išla.

ArtCaveManiac / EMEFKA

10. Čo vidí ona verzus čo sa reálne stalo

Nie. Nie, nie, nie, nie, NIE. Koniec radosti, šťastným chvíľam, koniec sveta, môžeme to tu rovno zabaliť. Zo všetkých vecí, ktoré sa mohli rozbiť, zo všetkých tých paletiek, ktoré nikdy neokúsili chuť špičky štetca, lebo ako si ich pri nakupovaní tak bytostne potrebovala, tak si ich potom jakživ nepoužila, to musela schytať práve táto? Prečo?!

ArtCaveManiac / EMEFKA

11. Nakupovanie podprseniek

Trpezlivosť, schopnosť zachovať chladnú hlavu a ľahké sklony k masochizmu. To sú vlastnosti, ktorými okrem zamestnancov v službách musí oplývať aj každá žena, čo sa s malou dušičkou zberá do nákupného centra s cieľom kúpiť si novú podprsenku.

Nie je to sranda. Fakt nie. A s každou ďalšou kosticou, čo sa jej div že nezapichne do hrudného koša, chápe čoraz menej, prečo nie je spoločensky prijateľné chodiť do konca života v tej istej jednej vyťahanej podprde, ktorá s tebou od behu na autobus až po spuchnuté krámové kozy preskákala hádam všetko.

ArtCaveManiac / EMEFKA

12. „Vtipné“ zákony schválnosti

Samozrejme. Keď si sa konečne zmierila so skutočnosťou, že tvoja riť už menšia nebude, a rozhodla sa ju odprezentovať svetu v nových bielych nohaviciach, niečo sa muselo pokaziť. Lebo to by nebol deň, aby sa ťa tvoje biologické predispozície nesnažili dohnať do šialenstva.

ArtCaveManiac / EMEFKA

13. Evolúcia ženskej tváre

V pondelok je z teba ašpirujúci mejkap guru, v utorok to odbavíš špirálou, no s každým ďalším dňom sa tvoja chuť zakrývať skutočnosť, že si do tretej rána pozerala Ženy z rodu Gilmorovcov, mení na nechuť vôbec existovať. V piatok je to už úplne pasé. Si rada, že sa vykotúľaš z postele a natiahneš na seba gaťky aj nohavice v správnom poradí.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť