13 zvláštnych povier z rôznych krajín sveta, ktoré pre teba budú novinkou

Všimol si si, že ti prinášame presne 13 zaujímavých povier v článku s poverami?

Zdroj: © Shutterstock

Si poverčivý? Akým poverám veríš? Na tie klasické, akými sú čierna mačka, číslo 13 a vysypaná soľ alebo veríš na nejaké, ktoré máte len v tvojej rodine? Nepokúšať šťastenu doma je jednoduché, aj keď na povery neveríš. 

Z princípu proste ideš s davom a pre istotu popod rebrík neprejdeš. Lebo nikdy nevieš. V iných krajinách môže byť obchádzanie zubatej o niečo zložitejšie. Prečítaj si náš dnešný článok a pri svojej najbližšej ceste do sveta budeš pripravený.       

1. V Indii počas zatmenia Slnka nikto nevychádza z domu. Na chvíľu sa všetko zastaví, od cestnej premávky až po pohyby na burze. V Indii totiž veria, že slnečné lúče sú počas zatmenia pre ľudí toxické. Niektorí dokonca veria, že ak počas zatmenia Slnka svoje choré dieťa zakopú po krk do zeme, môžu ho vyliečiť 

https://unsplash.com/photos/-ueBgR5f7n0

2. V Afganistane sa číslo 39 spája, ktovie prečo, s prostitúciou. Každý, komu sa „pošťastí“ telefónne číslo alebo ŠPZ-ka s číslom 39, sa automaticky stáva spoločenským vyvrheľom. Ľudia, ktorí majú práve 39 rokov, o sebe dokonca hovoria, že majú „budúci rok 40“, len aby nemuseli vysloviť nahlas to prekliate číslo 39. 

3. V Nigérii je zakázané bozkávať dieťa na pery. Veria totiž, že takéto dieťa bude v dospelosti slintať. 

4. V Turecku ľudia nežujú žuvačku v noci. Turci vo svojej poverčivosti veria, že žutie žuvačky v noci v sebe zosobňuje žutie mäsa mŕtveho človeka.   

https://unsplash.com/photos/wPp-Moaocfg

5. Ak navštíviš Japonsko, nikdy nezapichuj svoje paličky do misky ryže v priamom uhle so stolom. Tento zvyk je totiž vyhradený len karom.  

6. Ak je v lete veľmi teplo, pravdepodobne chodíš spávať so zapnutou klimatizáciou alebo ventilátorom v spálni. Južná Kórea však predáva ventilátory len so zabudovaným časovačom, ktorý sa sám vypne, ak by si náhodou zaspal a neodpojil ho. Kórejčania veria, že môžeš zomrieť v spánku, keď budeš spať so zapnutým ventilátorom.     

7. V Španielsku sa o silvestrovskej polnoci jedia hrozná. A to konkrétne jedna bobuľa hrozna pri každom z 12 úderov zvona na kostolnej veži. Tí, ktorým sa to podarí a nezadusia sa hroznom, budú mať šťastný celý nadchádzajúci rok. 

https://www.flickr.com/photos/chrisoakley/8355711364

8. Ak dostaneš ponuku pracovať v Srbsku a pôjdeš tam na pracovný pohovor alebo sa chystáš na dlhú cestu, nezľakni sa, ak ti budú všetci liať vodu poza chrbát. Vylievanie vody symbolizuje tok a pohyb, a teda želanie, aby všetko išlo správnym smerom.   

9. Thajskí muži nosia pri sebe malý prívesok v tvare penisu pre šťastie. Takzvaný Palad Khik, v preklade čestná náhrada penisu, má svojmu nositeľovi prinášať šťastie pri hazardných hrách, chrániť ho pred zlodejmi a vraj má moc spraviť zo svojho nositeľa pre ženy neodolateľný kus chlapa.  

10. Ruský cár Alexander II. bol zavraždený chlapom, ktorý držal v rukách prázdne vedrá. Preto sa dnes v Rusku považuje nosenie prázdneho vedra za predzvesť nešťastia. Dokonca aj vidieť niekoho niesť prázdne vedro vraj prináša smolu.  

https://unsplash.com/photos/4Tjk111E4xw

11. V americkom štáte Vermont si ľudia nechávajú do svojich domov namontovať diagonálne okná. Ešte aj dnes sú presvedčení, že takto sa im do domu nedostanú zlé čarodejnice, ktoré na metle nevedia lietať diagonálne.

12. V Anglicku musíš podľa jednej povery v prvý deň každého nového mesiaca vysloviť po prebudení slová „rabbit“, „rabbits“ alebo „white rabbits (v preklade zajac, zajace alebo biele zajace). Tieto slová musia byť hneď prvé po otvorení í, inak nebudeš mať šťastie po celý mesiac.  

13. Už naše babičky nám vravievali, aby sme nesedeli na studených schodoch, lebo prechladneme. Na Islande existuje povera, podľa ktorej háčkovanie na prahu dverí do domu v zimných mesiacoch oddiali príchod teplejších jarných dní.  

https://unsplash.com/photos/aLfHUE8o5Xc
Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
6
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
18
Haha
Woow Woow
44
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
6 tragikomických situácií, ktoré sú súčasťou každého videohovoru

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME