14 detailov z filmu Titanic, ktoré si si určite doposiaľ nevšimol

Alebo mnoho skrytých drobností, ktoré odkazujú na reálnu udalosť a James Cameron sa s nimi naozaj vyhral

Zdroj: Paramount Pictures / moviestillsdb.com

Aj keď nepatríš k fanúšikom sentimentálnych filmov, nepochybne si aspoň raz za život narazil na ten o nešťastnej láske chudobného Jacka a Rose z dobrej rodiny (a ešte tam vraj ide o nejaké potopenie veľkej lode, ale to už je asi nepodstatné). Avšak tieto detaily si určite nezaregistroval.

1. Je ťažké všimnúť si to z tohto uhlu, no keď sa pozriete pozornejšie, uvidíte, že z posledného komína nevychádza toľko dymu ako z ostatných. Je to tak, pretože len prvé tri boli napojené na spaľovňu.

© Paramount Pictures

2. Keď sa Jack a Rose stretnú pri hodinách, tie akurát ukazujú čas 2:20. To je čas, kedy sa potopil skutočný Titanic.

© Paramount Pictures

3. Na začiatku filmu Jack a Fabrizio vyhrajú v kartách mimo iného aj vreckový nožík. Tento nožík následne Fabrizio použije, aby uvoľnil záchranný čln.

© Paramount Pictures

4. Keď už sme pri tých kartách, Jack pri tej poslednej nahodil naozaj vážny poker face a celá scéna pôsobila veľmi napäto. Na tejto fotke si ale môžete všimnúť, že už mal tri rovnaké karty a teda by hru vyhral tak či tak.

© Paramount Pictures

5. V jednej zo scén James Cameron okopíroval scénu z fotky, ktorá bola zachytená na skutočnom Titanicu.

© Paramount Pictures

6. V srdcervúcej scéne, kedy sa matka snaží upokojiť svoje deti, im hovorí o Tír na nÓg, čo je raj v keltskej mytológii. Iné meno pre tento raj je aj Tír fo Thuinn, čo by sa dalo preložiť ako krajina pod vlnami.

© Paramount Pictures

7. Ako si posádka reálneho Titanicu všimla ľadovec, trvalo presne 37 sekúnd, kým došlo k nárazu. James Cameron si dal záležať na tom, aby tomu bolo rovnako aj vo filme.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/titanic-oqyKz3HVhEQpO)

8. Pamätáte si tohto chlapíka? Jeho postava je založená na Charlesovi Joughinovi – mužovi, ktorý naozaj prežil katastrofu na Titanicu a bol jedným z najlepšie platených zamestnancov lode.

© Paramount Pictures

9. Aj starší manželský pár ležiaci v posteli, zatiaľ čo sa ich izba plní vodou, sú „skutoční ľudia z Titanicu“ – Isidor a Ida Strausovci, spolumajitelia obchodov Macy’s.

© Paramount Pictures

10. Zaujímavé je, že tento artefakt, zachránený zo skutočnej lode sa až príliš nápadne podobá na nechválne známe dvere, ktoré zachránili Rose.

© Paramount Pictures

11. Auto, ktoré na začiatku filmu nakladajú na loď, je 1912 Renault typ CB Coupe de Ville a je to zároveň aj auto, v ktorom si neskôr Rose a Jack užívajú spoločných chvíľ. Také auto však naozaj bolo aj na skutočnom Titanicu, dokonca bolo niekoľko pokusov nájsť ho na dne Atlantiku, no všetky nanešťastie zlyhali.

© Paramount Pictures

12. Scéna, kde si Thomas Andrews uvedomí, že loď, ktorú navrhol, sa potápa, je takmer identická s rovnakou scénou vo filme A Night to Remember z roku 1958, ktorý je taktiež o Titanicu.

© Paramount Pictures

13. V jednej scéne Jack hovorí Rose, že ju vezme do Santa Monica Pier, kde budú jazdiť na horských dráhach až dokiaľ sa nepovracajú a budú jazdiť na koňoch priamo na pláži. Neskôr sa potom mihne vo filme fotka Rose, ako naozaj jazdí na koni v Santa Monica Pier.

© Paramount Pictures

14. A na úplnom začiatku, keď stretávame starú Rose po prvýkrát, môžeme vidieť, že má na krku náhrdelník v tvare srdca. Žeby Srdce oceánu?

© Paramount Pictures

Zdroj: buzzfeed.com
Titulná fotka: © Paramount Pictures

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
22
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Milé ilustrácie, v ktorých sa zaručene nájde každý hanblivec

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME