14 detailov z filmu Titanic, ktoré si si určite doposiaľ nevšimol

Alebo mnoho skrytých drobností, ktoré odkazujú na reálnu udalosť a James Cameron sa s nimi naozaj vyhral


Aj keď nepatríš k fanúšikom sentimentálnych filmov, nepochybne si aspoň raz za život narazil na ten o nešťastnej láske chudobného Jacka a Rose z dobrej rodiny (a ešte tam vraj ide o nejaké potopenie veľkej lode, ale to už je asi nepodstatné). Avšak tieto detaily si určite nezaregistroval.

1. Je ťažké všimnúť si to z tohto uhlu, no keď sa pozriete pozornejšie, uvidíte, že z posledného komína nevychádza toľko dymu ako z ostatných. Je to tak, pretože len prvé tri boli napojené na spaľovňu.

© Paramount Pictures

2. Keď sa Jack a Rose stretnú pri hodinách, tie akurát ukazujú čas 2:20. To je čas, kedy sa potopil skutočný Titanic.

© Paramount Pictures

3. Na začiatku filmu Jack a Fabrizio vyhrajú v kartách mimo iného aj vreckový nožík. Tento nožík následne Fabrizio použije, aby uvoľnil záchranný čln.

© Paramount Pictures

4. Keď už sme pri tých kartách, Jack pri tej poslednej nahodil naozaj vážny poker face a celá scéna pôsobila veľmi napäto. Na tejto fotke si ale môžete všimnúť, že už mal tri rovnaké karty a teda by hru vyhral tak či tak.

© Paramount Pictures

5. V jednej zo scén James Cameron okopíroval scénu z fotky, ktorá bola zachytená na skutočnom Titanicu.

© Paramount Pictures

6. V srdcervúcej scéne, kedy sa matka snaží upokojiť svoje deti, im hovorí o Tír na nÓg, čo je raj v keltskej mytológii. Iné meno pre tento raj je aj Tír fo Thuinn, čo by sa dalo preložiť ako krajina pod vlnami.

© Paramount Pictures

7. Ako si posádka reálneho Titanicu všimla ľadovec, trvalo presne 37 sekúnd, kým došlo k nárazu. James Cameron si dal záležať na tom, aby tomu bolo rovnako aj vo filme.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/titanic-oqyKz3HVhEQpO)

8. Pamätáte si tohto chlapíka? Jeho postava je založená na Charlesovi Joughinovi – mužovi, ktorý naozaj prežil katastrofu na Titanicu a bol jedným z najlepšie platených zamestnancov lode.

© Paramount Pictures

9. Aj starší manželský pár ležiaci v posteli, zatiaľ čo sa ich izba plní vodou, sú „skutoční ľudia z Titanicu“ – Isidor a Ida Strausovci, spolumajitelia obchodov Macy’s.

© Paramount Pictures

10. Zaujímavé je, že tento artefakt, zachránený zo skutočnej lode sa až príliš nápadne podobá na nechválne známe dvere, ktoré zachránili Rose.

© Paramount Pictures

11. Auto, ktoré na začiatku filmu nakladajú na loď, je 1912 Renault typ CB Coupe de Ville a je to zároveň aj auto, v ktorom si neskôr Rose a Jack užívajú spoločných chvíľ. Také auto však naozaj bolo aj na skutočnom Titanicu, dokonca bolo niekoľko pokusov nájsť ho na dne Atlantiku, no všetky nanešťastie zlyhali.

© Paramount Pictures

12. Scéna, kde si Thomas Andrews uvedomí, že loď, ktorú navrhol, sa potápa, je takmer identická s rovnakou scénou vo filme A Night to Remember z roku 1958, ktorý je taktiež o Titanicu.

© Paramount Pictures

13. V jednej scéne Jack hovorí Rose, že ju vezme do Santa Monica Pier, kde budú jazdiť na horských dráhach až dokiaľ sa nepovracajú a budú jazdiť na koňoch priamo na pláži. Neskôr sa potom mihne vo filme fotka Rose, ako naozaj jazdí na koni v Santa Monica Pier.

© Paramount Pictures

14. A na úplnom začiatku, keď stretávame starú Rose po prvýkrát, môžeme vidieť, že má na krku náhrdelník v tvare srdca. Žeby Srdce oceánu?

© Paramount Pictures

Zdroj: buzzfeed.com
Titulná fotka: © Paramount Pictures


Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
17
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

14 detailov z filmu Titanic, ktoré si si určite doposiaľ nevšimol

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME