Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Aj keď nepatríš k fanúšikom sentimentálnych filmov, nepochybne si aspoň raz za život narazil na ten o nešťastnej láske chudobného Jacka a Rose z dobrej rodiny (a ešte tam vraj ide o nejaké potopenie veľkej lode, ale to už je asi nepodstatné). Avšak tieto detaily si určite nezaregistroval.

1. Je ťažké všimnúť si to z tohto uhlu, no keď sa pozriete pozornejšie, uvidíte, že z posledného komína nevychádza toľko dymu ako z ostatných. Je to tak, pretože len prvé tri boli napojené na spaľovňu.

© Paramount Pictures

2. Keď sa Jack a Rose stretnú pri hodinách, tie akurát ukazujú čas 2:20. To je čas, kedy sa potopil skutočný Titanic.

© Paramount Pictures

3. Na začiatku filmu Jack a Fabrizio vyhrajú v kartách mimo iného aj vreckový nožík. Tento nožík následne Fabrizio použije, aby uvoľnil záchranný čln.

© Paramount Pictures

4. Keď už sme pri tých kartách, Jack pri tej poslednej nahodil naozaj vážny poker face a celá scéna pôsobila veľmi napäto. Na tejto fotke si ale môžete všimnúť, že už mal tri rovnaké karty a teda by hru vyhral tak či tak.

© Paramount Pictures

5. V jednej zo scén James Cameron okopíroval scénu z fotky, ktorá bola zachytená na skutočnom Titanicu.

© Paramount Pictures

6. V srdcervúcej scéne, kedy sa matka snaží upokojiť svoje deti, im hovorí o Tír na nÓg, čo je raj v keltskej mytológii. Iné meno pre tento raj je aj Tír fo Thuinn, čo by sa dalo preložiť ako krajina pod vlnami.

© Paramount Pictures

7. Ako si posádka reálneho Titanicu všimla ľadovec, trvalo presne 37 sekúnd, kým došlo k nárazu. James Cameron si dal záležať na tom, aby tomu bolo rovnako aj vo filme.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/titanic-oqyKz3HVhEQpO)

8. Pamätáte si tohto chlapíka? Jeho postava je založená na Charlesovi Joughinovi – mužovi, ktorý naozaj prežil katastrofu na Titanicu a bol jedným z najlepšie platených zamestnancov lode.

© Paramount Pictures

9. Aj starší manželský pár ležiaci v posteli, zatiaľ čo sa ich izba plní vodou, sú „skutoční ľudia z Titanicu“ – Isidor a Ida Strausovci, spolumajitelia obchodov Macy’s.

© Paramount Pictures

10. Zaujímavé je, že tento artefakt, zachránený zo skutočnej lode sa až príliš nápadne podobá na nechválne známe dvere, ktoré zachránili Rose.

© Paramount Pictures

11. Auto, ktoré na začiatku filmu nakladajú na loď, je 1912 Renault typ CB Coupe de Ville a je to zároveň aj auto, v ktorom si neskôr Rose a Jack užívajú spoločných chvíľ. Také auto však naozaj bolo aj na skutočnom Titanicu, dokonca bolo niekoľko pokusov nájsť ho na dne Atlantiku, no všetky nanešťastie zlyhali.

© Paramount Pictures

12. Scéna, kde si Thomas Andrews uvedomí, že loď, ktorú navrhol, sa potápa, je takmer identická s rovnakou scénou vo filme A Night to Remember z roku 1958, ktorý je taktiež o Titanicu.

© Paramount Pictures

13. V jednej scéne Jack hovorí Rose, že ju vezme do Santa Monica Pier, kde budú jazdiť na horských dráhach až dokiaľ sa nepovracajú a budú jazdiť na koňoch priamo na pláži. Neskôr sa potom mihne vo filme fotka Rose, ako naozaj jazdí na koni v Santa Monica Pier.

© Paramount Pictures

14. A na úplnom začiatku, keď stretávame starú Rose po prvýkrát, môžeme vidieť, že má na krku náhrdelník v tvare srdca. Žeby Srdce oceánu?

© Paramount Pictures

Zdroj: buzzfeed.com
Titulná fotka: © Paramount Pictures


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť