14 emotikonov, ktoré používa zle úplne každý. A áno, aj ty!

Vedel si, že niektoré z týchto smajlíkov majú celkom iný význam, ako si si pôvodne myslel?

Žijeme v dobe, kedy emócie nahradili emotikony. Množstvá emotikonov. Emotikony šťastné, smutné, zvieracie a tie, ktoré nikdy nikto nepoužil dobre. A áno, určite ani ty.

1. Smutná tvár, ktorej sa práve uľavilo

Ak si doposiaľ používal tohto smajlíka na vyjadrenie smútku či plaču, tak si ho používal zle. Smutný síce je, ale tá slzička je pravdepodobne slzou šťastia, keďže podľa Unicode je táto tvár smutná, no zároveň sa jej práve uľavilo.

2. Tvár, ktorá mlčí

Nie si jediný, kto používal túto žltú tváričku s pootvorenými ústami ako odpoveď na informáciu, ktorá ťa prekvapila. Robili sme to všetci, robíme to všetci a nech si tvorcovia emotikonov hovoria a robia, čo len chcú, budeme ho naďalej používať rovnako. Len už s vedomím, že je to nesprávne. Smajlík totiž znázorňuje mlčanie. Áno, nepochybne všetci bežne mlčíme s otvorenými ústami. Len tak, na vysušenie sliznice alebo čo…

3. Unavená tvár

Doteraz si si pravdepodobne myslel, že ktokoľvek stojí za návrhom tohto smajlíka, ťa nepochybne sleduje každé ráno v momente, ako ti zazvoní budík. No len sa naňho pozri. Veď to je výraz čistého utrpenia… Alebo aj nie. Lebo Unicode hovorí, že toto je výraz čistej únavy. Len by ma naozaj veľmi zaujímalo, kto v tej firme zíva do obráteného písmena U.

4. Bozkávajúca tvár

Takto si určite už neraz virtuálne pískal na všetky tie čajky, čo po večeroch obaľuješ a až teraz zisťuješ, že si pískal zle. Respektíve si vôbec ani nepískal, ale namiesto toho si posielal pusinku. Tak sa potom, feši, nediv, že sa namotali.

5. Triumf

Predstavte si, že vyhráte majstrovstvá sveta v behu na dlhé trate alebo konečne po rokoch nad skriptami držíte v ruke vytúžený diplom. Iba si to predstavte… No je toto ten výraz, ktorý máte na tvári? Je para, valiaca sa z neexistujúcich nosných dierok, znakom neskutočnej radosti?! Samozrejme, že nie. V normálnom svete plnom bežných smrteľníkov, ktorí tento žltý ksicht používajú zakaždým, keď ich niekto do nepríčetnosti vytočí, nie. Ale vo svete Unicode je predsa všetko inak…

6. Pochutnávať si na jedle

Nie, tento emotikon nie je len upgradnutou verziou „:P“. Emotikon nie je tvojou jedinou záchranou, keď posielaš babe nemiestne správy s výrazným sexuálnym podtónom, aby si to v prípade neúspechu mohol otočiť na srandu. Žltá tvárička si len vychutnáva nebíčko v papuľke.

7. Žena znázorňujúca OK

Bum. Dievča s rukami vo vzduchu, ktoré vyzerá ako balerína, balerínou vlastne nie je? Nabral tvoj život nový smer? Pôjdeš o rok voliť? Nie? Tak aspoň si zase o jednu úplne bezvýznamnú informáciu múdrejší.

8. Chrobák

Máme mravca, slimáka, lienku, včielku, motýľa, mravca, lúčneho koníka a pavúka. Ale stonožka? Stonožka je proste len chrobák. A to si stonožka rozhodne nezaslúži.

9. Pečený batat

A cenu za najneužitočnejší emotikon, ktorý nikdy nikto nikde v živote nepoužil, vyhráva… Fanfáry poprosím. Pečený batat. Neexistuje smajlík, ktorý by znázorňoval cupcake alebo muffin. Ale existuje smajlík pečeného batatu, rozkrojeného na polovicu. Svet je skvelé a spravodlivé miesto.

10. Víťazstvo

Nie znak „peace“, nie číslo dva, ale víťazstvo. Takže až jedného dňa naozaj vyhráš tie majstrovstvá alebo dokončíš vysokú, nezabudni z nosa vyfúknuť chumáčik dymu ako drak a vytvoriť prstami na oboch rukách písmeno V.

11. Horúci nápoj

Ako sa cítiš? Ako sa ti žije s vedomím, že tvoja káva nemusí byť nutne len kávou, ale pokojne aj čajom, horúcou čokoládou alebo čo ja viem – aj vareným vínom. Chcel si mame zdeliť informáciu, že si chronický kávopič a namiesto toho si bude myslieť, že si vlastne notorik. Zužitkuj teda ten momentálny príval hnevu, choď na stránku „neexistujucepeticie.org“ a podpíš sa za to, aby v najbližšom update, káva dostala konečne správne meno.

12. Založené ruky

Žabomyšie vojny medzi tými, čo sú presvedčení, že to je high-five a tými, čo tvrdia, že to je modliaci sa človek, skončili remízou 0:0. Lebo Unicode tvrdí, že sú to založené ruky. A tie lúče naokolo nijako neobjasňuje, lebo načo.

13. Hamburger

Keby sa ťa niekto opýtal, aký je rozdiel medzi hamburgerom a cheeseburgerom, čo by si mu povedal? Z oboch ti črevo skrúti rovnako, oba sú rovnako mastné a nezdravé, oba stoja v mekáči euro… Tak potom to asi musí byť tým syrom, nie? No podľa návrhárov smajlíkov určite nie. Alebo žeby bol ten žltý plátok len veľmi symetrický fŕkanec horčice? Alebo decentne hnilobou šmahnutý šalát? Ktovie…

14. Kôpka h*vna

NIE JE TO KOPČEK ČOKOLÁDOVEJ ZMRZLINY!!! Teda môže byť, ale nie v takej podobe, ako si ho predstavuješ. Je to h*vno. Kopa strávenej a vylúčenej potravy. H*vno. Bodka.

Zdroj: unicode.org
Titulná fotka: pixabay.com

Reagujte!
Grr Grr
7
Grr
Fuuj Fuuj
9
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
7
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
48
Haha
Woow Woow
10
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
V Poprade o post primátora zabojuje aj čierna mačka! Vo svete už niekoľko z nich vyhralo voľby.


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME