Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 20.6.2024
sk
Valéria
cz
Květa, Květuše
, Kveta

Pracuješ v kancelárii, a hoci máš svoju prácu rád, miestami ťa doháňa do zúfalstva? Tak to si na tom správnom mieste – minimálne ak sa chceš pobaviť na svojom nešťastí, tak určite. S naším šikovným ilustrátorom sme dnes totiž dali dohromady niekoľko situácií zo života kancelárskej krysy, ktoré nemá rád naozaj nikto. A pokiaľ do tejto kategórie spadáš aj ty, je len veľmi malá šanca, že si ich ešte nezažil.

1. Keď sa kancelária zmení na debatný krúžok

„A potom som jej tú špatnú fejkovú kabelku skoro otrepala o hlavu,“ hovorí jedna kolegyňa druhej a ešte si na drzovku oprie lakeť o tvoje operadlo na stoličke. „Panebože. A čo ona na to?“ pýta sa druhá a očividne jej vonkoncom netrhá žily, že už desiatykrát prepisuješ jedno a to isté okienko v tabuľke, ktorú máš mať do desiatich minút hotovú. Pred polhodinou si prišli k tvojmu stolu vypiť kávu, asi aby ti nebolo smutno, a odvtedy sa odtiaľ ani nehli. Dychové cvičenia nikdy neboli užitočnejšie.

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Keď má tvoj kolega problém s termoreguláciou

V každej škôlke bolo jedno decko, čo si naškrečkovalo do kúta všetky hračky a hádzalo šušne po každom, kto sa priblížil na menej ako dva metre. Nuž, čuduj sa svete, to decko vyrástlo. Teraz sedí oproti tebe v kancelárii, rovno pod oknom, a hoci so šušňami sa už trochu krotí, kto sa odváži vykročiť k jame levovej, beztak príde o ruku. Lebo to je jeho okno. A ostane otvorené, aj keby ste tam mali všetci pomrznúť.

ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Keď si niekto donesie smradľavý obed

Niektorí ľudia majú zarezervované miesto v pekle rovno pod Satanovými guľami a ktokoľvek, kto sa dnes ráno zobudil s presvedčením, že dovliecť si do práce na obed kvargle je dobrý nápad, do tejto skupiny spadá tiež. Bože, to je smrad, že by aj koňa porazilo. Prečo nemôže mať kura s ryžou ako normálny človek?

ArtCaveManiac / EMEFKA

4. Keď z každej strany hučí niečo iné

Z jednej strany kolegovci na obednej pauze rozoberajú nesmrteľnosť chrústa, z druhej si niekto pohmkáva melódiu, ktorú zase týždeň nedostaneš z hlavy. Vonku trúbia autá, niekomu zapípa telefón a potom je tu ešte tá kolegyňa, čo s nechtami ako dračie pazúry trieska do klávesnice, akoby zabudla, že písacie stroje už nejaký ten piatok nie sú v móde. A ty? Ty máš hlavu ako balón a slzy na krajíčku.

ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Keď zistíš, že „kamoška“ platia rovnako ako teba

Nič. Nerobí absolútne nič. Keď nefajčí za budovou, tak sa zašije na hajzeľ a hodinu hrá nejakú stupídnu hru. Keď netróni na záchode, s prstom pichnutým v nose čumí do obrazovky a tvári sa, že niečo robí… len keby sa mu aspoň raz za pätnásť minút pohli zrenice, všakže. Niežeby mu človek nedoprial takej idylickej pohodičky, ale keď zistíš, že tento exemplárny príklad stelesnenej lenivosti zarába mesačne rovnako ako ty, ide ťa od jedu rozdrapiť.

ArtCaveManiac / EMEFKA

6. Keď si niekto vyberie tú najlepšiu chvíľu

Samozrejme. To by nebol deň, aby si sa mohol v pokoji najesť, že? Lebo nestačí, že sa osem hodín nepohneš zo stoličky a niekedy ťaháš aj nadčasy, v momente, ako ti zapípa mikrovlnka s teplým obedom, si zrazu všetci uvedomia, že im horí pod riťou. „Môžem ťa poprosiť? Bude to len sekundička,“ dovalí sa niekto a ty by si dal ruku do ohňa za to, že to bude najdlhšia „sekundička“ v tvojom živote. Ale na dobré sa čakať oplatí, však?

ArtCaveManiac / EMEFKA

7. Keď niekomu neustále pípa telefón

Dovalí sa do kancelárie ako veľká voda, mobil šmarí na stôl a potom ho hodinu nie je. Píp. Nevadí, jedna správa hore-dole, povieš si a ideš ďalej. Píp. Hlboký nádych, hlboký výdych… Píp. Píp. PÍP, PÍP, PÍP. Ako dlho musíš toto tolerovať, aby bolo spoločensky prijateľné a trestne nestíhateľné vyšmariť mu ten krám z okna?! Kiežby táto moderná srandička disponovala režimom, ktorý by všetky otravné upozornenia umlčal, že? Kiežby.

ArtCaveManiac / EMEFKA

8. Keď si niekto sprivatizuje prívod vzduchu

Vonku je tridsať stupňov, vo vašej kancelárii aspoň štyridsaťpäť. Prečo? Snáď preto, že by si pracoval na stavbe bonusovej pyramídy v Gíze? Alebo preto, že všetci skupinovo testujete, ako dlho si môže človek fúkať fénom do ksichtu, kým skape na prehriatie?! Nie. Ani jedno nie je správne. Také nekresťanské teplo tam máte, prosím pekne, preto, že kolegyni číslo sedemnásť je stále zima a otvoriť okno alebo, nedajbože, zapnúť klimatizáciu… to jej rovno môžete zavolať pohrebák.

ArtCaveManiac / EMEFKA

9. Keď niekto šťuká perom…

…alebo podupkáva nohou. Alebo poťahuje nosom. Alebo klopká perom, podupkáva nohou a poťahuje nosom zároveň. Bohvie, kde sa flákal, keď rozdávali pud sebazáchovy, ale ešte chvíľu v tom bude pokračovať a stane sa mu to osudným.

ArtCaveManiac / EMEFKA

10. Keď vypadne wifi

Vesmír zistil, že po rokoch života na tejto planéte ťa už len tak niečo z miery nevyvedie, a keďže si mu už dlho nepredviedol privátny stand-up, rozhodol sa staviť na istotu. Vyhodil ti wifi. Dobre, možno je to trochu pritiahnuté za vlasy a možno za to na rozdiel od vesmíru môže váš IT-čkár, ale čert to ber. Výsledok je ten istý. Sedíš za počítačom, desať deadlinov za rohom a internet sa odpratal kamsi do teplých krajín. Paráda. Fakt paráda.

ArtCaveManiac / EMEFKA

11. Keď ti spadne počítač

Aha, takže ty si si myslel, že to bude dobrý deň? Mal si pekné ráno, stihol si sa vysr*ť ešte pred siedmou, a dokonca ti nikto nevyfúkol obľúbený hrnček na kávu? Tak to môže znamenať len jediné. Do polhodiny ti počítač vyhodí modrú smrť a práca za posledné dve hodiny, ktorú si promptne zabudol uložiť, bude fuč. Vedel si, že až šesťdesiat percent dospelej časti populácie aspoň dvakrát za deň plače? Nikdy nie je neskoro pridať sa k nim.

ArtCaveManiac / EMEFKA

12. Keď nájdeš záchod v dezolátnom stave

Asi nikdy nepochopíš, ako sa partia distingvovane tváriacich dospelých ľudí za zavretými dverami toalety mení na totálne prasce. Ale každý deň to vidíš v priamom prenose. Bermudský trojuholník, Jack Rozparovač, Atlantída… všetky tieto nevyriešené záhady berieš a kvituješ. Ale aby po sebe človek s vysokoškolským titulom nevedel spláchnuť hajzeľ, to už je naozaj nad tvoje ľudské chápanie.

ArtCaveManiac / EMEFKA

13. Keď sa všetko proti tebe spriahne práve vtedy, keď sa ponáhľaš

Technika vie vždy vycítiť, keď sa najviac ponáhľaš. Presne vie, že je piatok poobede a ty sa snažíš chytiť autobus, aby ste o dve hodiny mohli s drahou chrúmať pukance pri béčkovom filme, a ako na potvoru sa rozhodne štrajkovať. Všetko ide proti tebe. Všetko. Tlačiareň sa zasekne, internet odíde do teplých krajín, počítaču zrazu všetko trvá trikrát dlhšie… a ty reálne zvažuješ, či nie je načase hodiť si slučku.

ArtCaveManiac / EMEFKA

14. Keď niekto iný zlizne všetku smotanu

Je to obyčajný zmrd. Posledné tri týždne, čo ste makali na spoločnom projekte, ani prstom nepohol, do práce chodil o polhodinu neskôr a domov sa dral div že nie rovno po obednej prestávke, a potom? Potom mal toľko chochmesu tváriť sa, že bez neho by ste dnes nemali hotovú ani čiarku. No najradšej by si mu hlavu odhryzol.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.