Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie
V spolupráci s TV JOJ

14 zaujímavostí o pokračovaní seriálu Iveta. Čo bolo pre hercov najväčšou výzvou?

Tešíš sa na pokračovanie Ivety?


Trebišov sa už o pár dní stane opäť najdiskutovanejším mestom na Slovensku. Na obrazovky TV JOJ sa totiž vracia pokračovanie obľúbeného seriálu Iveta, ktoré bude plné noviniek a známych tvárí. Už tretieho marca o 20:40 sa budeš môcť presvedčiť o tom, že pokračovanie Ivety naozaj stojí za to.

Prvá séria zožala obrovský úspech a aj vďaka tomu môžeme seriál označiť za najobľúbenejší jojkársky titul. TV JOJ nám o druhom pokračovaní exkluzívne prezradila niekoľko zaujímavostí, ktoré sa dozvieš v nasledujúcich riadkoch.

TV JOJ

Fakty a zaujímavosti

1. Pokračovanie Iveta 2 bude mať 10 dielov.

2. Prvá klapka padla 7. augusta 2023 a posledná 14. novembra 2023.

3. Natáčalo sa v Bratislave a v Prahe, okrem toho ešte na letisku Dubová a Zlaté Klasy.

4. Počas natáčania bolo použitých viac akčných scén, ako napríklad výbuch auta, let helikoptérou či zbúranie seriálového trebišovského kostola alebo bitka v trebišovskej krčme.

5. Väčší herecký priestor dostali z prvej série Ivetin otec Ľubo (Marián Balog), partner Števo (Michal Kinik), farár Ján (Jevgenij Libezňuk), bordelový kráľ Braňo (Juraj Ďurdiak) alebo bývalá šľapka Bibi (Niki Dekány).

6. Pribudnú aj nové postavy, ako je napríklad Dado (Marsell Bendig), bordelmama Marta (Jana Oľhová), šľapka Klára (Dana Droppová), primátor Liška (Jiří Havelka) a pražskí pumpári (Milan Šteindler a Tomáš Babušek).

7. Dej sa bude odohrávať nielen v roku 2024, ale hlavne o tri roky neskôr v roku 2027.

TV JOJ

8. Réžiu seriálu robil opäť Jan Hřebejk, scenár napísal Petr Kolečko a hlavným kameramanom je Tomáš Juríček (ktorý pracoval aj na zahraničných filmoch ako Peacemaker, Za nepriateľskou líniou, Frankestein – ako prvý kameraman a ako hlavný kameraman vo filmoch Kandidát, Invalid, Amnestie) a Majo Žilinčan (seriál Einstein či nový film Fentasy).

9. Niektorí herci dopomohli seriálu svojimi skúsenosťami či talentom – Mišo Kinik alias Števo nepotreboval v prvom diele dabléra v rámci práce žeriavnika, keďže v minulosti pracoval aj ako žeriavnik, a tak mal všetky povolenia.

Alžbeta Zea Ferencová alias Iveta opäť bude spievať, jej hlas je dobre známy a diváci sa môžu tešiť na krásny duet s Marsellom Bendigom, ktorý hrá Dada. Okrem Zei budeme počuť spievať aj jej otca Ľuba (Marián Balog), ktorý má svoju hudobnú skupinu.

Nakoniec, v seriáli si zahrala aj malá dcéra Natálie Germani Vesa, ktorá bude hrať práve jej novonarodené bábätko. Tvorcovia tak nemuseli hľadať miniherečku.

TV JOJ

10. V epizódnych úlohách si zahrajú herci napr. Gregor Hološko, Zdeněk Godla (známy z Kolečkovho Most!), ale aj Bruno Ciberej, ktorý je rodeným Trebišovčanom.

11. V jednej scéne pôjde Iveta za kolotočiarmi. Natáčalo sa pri starom kaštieli v Podunajských Biskupiciach. Produkcia musela doviezť všetky možné atrakcie, boli tam kolotoče, maringotky, autodráha, aj strelnica. Človek sa teda cítil naozaj ako na skutočných hodoch

12. Dado alias Marsell Bendig sa musel naučiť po slovensky a dokonca východniarčinu. Bola to pre neho najväčšia drina

13. Scénu vytvoril Michal Lošonský (pracoval aj na filmoch Únos, Ostrým nožom), ktorý dostal minulý rok divadelné dosky za SND Kocúrkovo. Je tiež manželom Niki Dekány, ktorá stvárnila postavu bývalej šľapky a momentálne učiteľky v materskej škôlke, Števovej kamarátky Bibi. 

14. Hudbu pre seriál opäť vytvoril Marco Pillo, tak ako v prvej sérii.

Pokračovanie Ivety môžeš sledovať už 3. marca na TV JOJ.


Tagy:

Nikola Kulová
Aktuálne dianie mám pod palcom, novinky tu nájdeš každý deň. Okrem toho sa venujem PR článkom a rozhovorom s inšpiratívnymi ľuďmi.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.