Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

Ľudia sú schopní kvôli kráse či zdraviu vymyslieť takmer čokoľvek. Nemáme na mysli lieky, ale rôzne liečebné procedúry či terapie, na ktoré musíte mať aj dostatok odvahy. Veď kto z vás by si nechal na svojom tele dobrovoľne plaziť niekoľko hadov? Veľa by sa vás zrejme nenašlo.

Existujú však aj také alternatívne liečby, ktoré sú príjemné. V zozname 15 kozmetických a zdravotných procedúr, ktoré sa reálne dejú na celom svete, nájdete napríklad aj pivný kúpeľ.

1. Slimáky

https://www.instagram.com/p/BkjRPA2A1W9/?utm_source=ig_embed

Len si to predstavte, že prídete za svojou kozmetičkou a tá vám namiesto rôznych krémikov „nacápe“ na tvár slimákov. Namiesto voňavých krémov budete mať na tvári nechutný sliz a po nose či lícach sa vám budú pomaličky prechádzať slimáky. Takáto forma skrášľovania je populárna v thajských kúpeľoch, no jej pôvod by sme mohli hľadať až v starovekom Grécku.

2. Apiterapia

https://www.instagram.com/p/Bpz3B9uhPe4/?utm_source=ig_embed

Zo včiel majú mnohí z nás doteraz veľký strach, iní to zase nazývajú rešpekt. Včely sú však malými lekármi, pretože ich účinná liečba dokáže človeka dostať z rôznych ochorení, akými môže byť artritída, infekčné ochorenia či skleróza. Apiterapia je moderná liečba včelími produktami, pri ktorej sa využíva aj včelí jed.

3. Terapia s delfínmi

https://www.instagram.com/p/BlLHgxsBZI0/

V súčasnosti je známe, že zvieratá sa používajú ako vhodná terapia na rôzne choroby. V Peru sa plávanie s delfínmi osvedčuje vďaka ich vysokofrekvenčnému zvuku. Túto liečbu využívajú najmä ženy, ktoré čakajú dieťa. Hovorí sa, že zvuk delfínov stimuluje mozog dieťaťa. Okrem toho sú delfíny prospešné pri liečbe detskej mozgovej obrny a mnohých iných ochorení.

4. Hadia masáž v Izraeli

https://www.instagram.com/p/Bh_9t7LBOjL/?utm_source=ig_embed

Aj izraelské kúpele používajú na masáže zvieratá. Ich pomocníkmi sa stali hady. Masáž prebieha tak, že na vaše telo položia niekoľko hadov, ktoré sa kĺžu po celom vašom tele, vrátane hlavy. Na hadov dávajú počas celej masáže pozor pracovníci kúpeľov. Klienti tvrdia, že takáto masáž pomáha s migrénami aj bolesťami svalov.

5. Placenta na tvári

https://www.instagram.com/p/BmZikX0nYFl/?utm_source=ig_embed

Ľudia s kožnými problémami vedia, že na akné či psoriázu sa používa aj placenta. Predstavte si, že v Holandsku je dokonca známe, že futbalisti si liečia natrhnuté členkové väzy konskou placentou.

6. Pivné kúpele v Európe

https://www.instagram.com/p/BpaYhQhFnNE/?utm_source=ig_embed

Hovorí sa, že príjemný horúci kúpeľ dokáže pomôcť upokojiť akúkoľvek bolesť. Ľudia však hľadajú rôzne alternatívy. V Čechách, Nemecku a Rakúsku nájdete mnoho hotelov a kúpeľov s možnosťou namočiť sa do piva. Takáto liečba vraj pomáha s kožnými problémami a vie si poradiť aj so stresom.

7. Kúpele s vulkanickým pieskom

Dudley Cruea/ Facebook.com (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10204693910345028&set=a.1352510510193&type=3)

O bahenných kúpeľoch ste už určite počuli, no vedeli ste, že aj sopka môže byť dobrý zdroj liečby? Postačí vulkanický piesok a kúpeľná liečba je na svete. Takýto pieskový oddych zažijete priamo v budove kúpeľov Yamakawa Sand Baths.

8. Kryoterapia

https://www.instagram.com/p/BqcxHfHBiLO/?utm_source=ig_embed

Ľudia si zvykli na to, že ich vylieči teplo. Veria, že im pomôže len teplá polievka, horúci čaj či teplé prikrývky. Takže používanie chladu na liečbu rôznych ochorení bolo donedávna novým postupom. Kryoterapia je metóda založená na princípe pôsobenia nízkej teploty (-100 °C a viac) po krátky čas (2 – 3 minúty). Predpokladá sa, že pobyt v takejto mrazivej nádrži dokáže zlepšiť duševné zdravie človeka, ba dokonca predĺžiť jeho život.

9. Liečba senom v severnom Taliansku

The Beauty Mark Medical Spa/ facebook.com ( https://www.facebook.com/thebeautymarkmedspa/photos/a.386293068204506/953689141464893/?type=3)

Hotel Heubad v Taliansku láka turistov na kúpeľnú liečbu. Namiesto vody však vo vani nájdete vlhké, fermentované seno. Táto myšlienka pochádza z čias poľnohospodárov, ktorí spávali v sene a ráno sa zobúdzali plní energie. Liečba pomáha uvoľniť svalové kŕče, stuhnuté kĺby, ba dokonca pomáha bojovať s obezitou.

10. Liečba pomocou koní a ich energie

https://www.instagram.com/p/BpDPUerHvf8/?utm_source=ig_embed

Reiki je tradičná japonská liečebná metóda resp. spôsob relaxácie. Existuje však aj „konská“ reiki, ktorá je v Austrálii veľkým trendom. Klienti ležia na masážnej posteli alebo sedia na stoličke, zatiaľ, čo sa okolo nich pohybujú kone, ktoré na nich prenášajú svoju energiu.

11. Kati Basti

https://www.instagram.com/p/BlX9Q-ch7D8/?utm_source=ig_embed

Ak ste už niekedy boli na masáži, tak ste sa určite cítili ako cesto alebo hlina, ktorú niekto tvaruje a mieša. Vedeli ste o tom, že masáž sa v niektorých častiach sveta praktizuje naozaj s cestom? Zmes sa vytvaruje do kruhu a položí sa na bolestivé miesto, zvyčajne na chrbát. Do vnútra sa naleje teplý liečivý olej, vďaka ktorému by sa vám malo uľaviť od bolesti.

12. Terapia mäsom

https://www.instagram.com/p/Bbz8dHPFSZD/?utm_source=ig_embed

Keď sa povie terapia mäsom, mnohí z nás si hneď predstavia jeho konzumáciu, potieranie jeho šťavou alebo prikladanie na telo. V Taliansku sa však využíva práve jeho vôňa. Vyzerá to akoby ste sa naparovali, akurát nie nad vodou, ale nad perfektne prepečeným kúskom mäsa.

13. Polievkový kúpeľ v Japonsku

https://www.instagram.com/p/BEJ4ZPvkOx0/?utm_source=ig_embed

Ramen je typická japonská rezancová polievka. Stala sa tak kultovou, že bolo len otázkou času, kedy sa stane kúpeľnou liečbou. No a tak sa ku liečivému kúpeľu s pivom či slamou pridáva aj bravčový vývar. Podľa Japoncov táto procedúra zlepšuje stav pokožky aj metabolizmus.

14. Joga v spoločnosti kôz

https://www.instagram.com/p/BqdINRBB6G9/?utm_source=ig_embed

Určite sa všetci zhodneme, že masáž chrbta, je tou najlepšou vecou na svete. Je jedno, či vám ju robí frajer, kamoška, odborník alebo koza. Áno, vidíte dobre. V niektorých miestach na jogu nepotrebujete len podložku, ale aj spoločnosť kôz a najlepšie tých najmenších. Počas toho, ako sa budete usilovať cvičiť jogu v kruhu ostatných, na vaše chrbty vylezú mladé kozy. Vraví sa, že takáto kozia masáž pomáha so stresom a úzkosťou.

15. Banková masáž

https://www.instagram.com/p/BpDBxwwgfuc/?utm_source=ig_embed

Bankovanie patrí medzi jednu z najstarších metód používaných v tradičnej čínskej medicíne a je dobre známa aj u nás. Kúzlo je v tom, že sa nahriate sklenené poháre (banky) umiestnia na chrbát. Tento spôsob liečby pomáha s mnohými zdravotnými problémami napríklad aj so svalovými kŕčmi. Nevýhodou je len to, že po odstránení pohárikov vznikajú na tele modriny a fľaky.

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: dr.lamis.khas / instagram.commademoisellebee06 / instagram.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.