Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.3.2023
sk
Soňa
cz
Soňa
, Sonja, Sonia

Ľudia veria v existenciu rôznych vecí a jednou z nich sú aj mimozemšťania. V tomto zrejme nie sú ďaleko od pravdy, keďže aj podľa špičkových vedcov je viac než pravdepodobné, že vo vesmíre existujú planéty s inteligentným mimozemským životom. Dorazia však mimozemšťania aj na Zem? Ako uvádza portál Unilad, až 15 % Britov si to rozhodne myslí.

Okrem toho asi tretina ľudí verí, že mimozemšťania sú už medzi nami, len o tom nevieme. Prieskum sa konal pri príležitosti takzvaného „UFO týždňa“, počas ktorého televízia BLAZE vysielala rôzne programy s podobnou tematikou. Podľa 15 % britských občanov bude ľudstvo približne o 20 rokov (teda okolo roku 2040) podrobené nejakou dnes neznámou mimozemskou civilizáciou.

Shutterstock

Pozoruhodné výsledky

Nick Pope, bývalý zamestnanec britského ministerstva vnútra, ktorý sa špecializoval na skúmanie UFO, považuje výsledky za „ohurujúce“. „Nehovoríme tu o najnovšej sonde na Marse či mikrobiálnom živote, ale o skutočnej invázii. To je veľká vec,“ uviedol. Dodal, že za toto pomerne veľké číslo zrejme do veľkej miery môže stúpajúca obľuba najrôznejších konšpiračných teórií. Upozornil však, že tento scenár by sa mal brať do úvahy, hoci môže pôsobiť bláznivo.

Výsledky sú zaujímavé aj pre Philipa Mantlea, riaditeľa organizácie British UFO Research Association. „Ten prieskum odráža záujem o podobné veci v populárnej kultúre,“ ozrejmil. Podotkol, že mimozemšťania sa už stali neoddeliteľnou súčasťou nášho povedomia – vídame ich vo filmoch, seriáloch či komiksoch, čítame o nich v rôznych knihách. Podľa Mantlea však nič nenaznačuje tomu, že by sme sa mimozemskej invázie mali obávať.

Shutterstock

Podľa neho to ani nedáva príliš veľkú logiku. Na to, aby sa k nám mimozemšťania dostali, by museli mať ohromne pokročilé technológie a vyvinúť obrovskú snahu a energiu. Mantle tvrdí, že naša planéta by im za takúto námahu zrejme nestála, pretože nie je nijako zvlášť zaujímavá.

Mimozemšťania medzi nami? Svojím spôsobom to nie je vylúčené

Mantle ale dodal, že hypotéza o tom, že mimozemšťania žijú na Zemi, nemusí byť úplne nezmyselná. „Niektorí ľudia pracujú s hypotézou, že v pradávnej minulosti bol na Marse bakteriálny život, ktorý sa mohol na Zem dostať prostredníctvom meteoritu,“ ozrejmil Mantle. „Tento život sa tu mohol rozvíjať, až sa rozvinul do podoby ľudí. V takom prípade by sme, logicky povedané, boli Marťania. Takže áno, mimozemský život Zem ovládol a tými mimozemšťanmi sme my.“

Viac než invázie z vesmíru sa ale obáva nebezpečenstva meteoritov, ktoré môžu Zem ohroziť. Prezradil tiež, že práve na tieto eventuality sa už britská vláda pripravuje. Na mimozemskú inváziu podľa Mantleho nie je pripravená, pretože, ako povedal: „Ťažko sa môžete systematicky pripravovať na niečo, čo možno nikdy nenastane.“

Shutterstock

Meteoritov by sme sa ale obávať rozhodne mali. Ak by nejaký dopadol na veľké mesto, mohlo by to vyvolať aj tretiu svetovú vojnu. Milióny ľudí by zahynuli. „Mali by sme sa pripraviť na podobné situácie, akým musel čeliť aj Bruce Willis a jeho kamoši vo filme Armageddon, ktorí odleteli zachrániť Zem pred katastrofou.“ Podľa neho je – na rozdiel od mimozemskej hrozby – jasné, že meteority Zem v budúcnosti zasiahnu. „Nie je otázka či, ale kedy,“ dodal. A práve na to by sme sa mali podľa neho dobre pripraviť.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje