15 faktov z ríše zvierat, ktoré ťa postavia zo stoličky

A bod číslo 3 ťa možno aj prinúti kúpiť si členstvo do posilky.

Stavím sa, že bod číslo tri ťa určite motivuje ku kúpe permanentky do fitka, lebo keď už aj kengura je na tom s balením báb lepšie ako ty, tak je tu niečo zle.

1.

Áno, naozaj existuje ryba, ktorá dokáže očami rotovať kolom dokola a pozerať sa cez vlastnú hlavu, ktorá je, mimochodom, priehľadná. Jej latinský názov je Micropinna microstoma.

imgur.com (https://imgur.com/gallery/Mzyb5)

2.

Skupina lemurov, ktorá spolu žije sa odborne nazýva aj sprisahanie. A naozaj, tie malé potvorky skutočne kujú zlovestné plány ako uškodiť svojim nepriateľom.

© National Geographic

3.

Ako každý samec v prírode, aj samec kengury sa snaží ohúriť samicu. A používa na to svoje perfektne vyrysované svalstvo, ktoré napína a nenápadne sa pri tom mení na Arnolda Schwarzeneggera.

twitter.com (https://twitter.com/nbharuka/status/710757244485431296)

4.

Vrany a sovy sa od prírody nenávidia. Hneď ako sa stretnú tieto dva druhy, už sú v sebe, a to aj napriek tomu, že sa možno ešte nikdy predtým nevideli. Jednoducho im to kážu ich pudy.

© Jim Neiger

5.

A keď už sme pri tých sovách – tieto vtáky sú v podstate niečo ako duchovia vo svete operencov. Ich špeciálne prispôsobené pierka „rozbíjajú“ vietor, ktorý sa im opiera do krídel, na menšie prúdiky, takže ich let nevydáva takmer žiadne zvuky.

pinterest.com (https://sk.pinterest.com/pin/509891989034482529/)

6.

Samička tarantuly s tvojou svokrou nemá spoločnú len odpudivú a esteticky nepríťažlivú náturu, ale taktiež životný štýl, ktorý sa celý točí okolo motta zlá burina nevykape. Svokru môžeš pokojne na dvadsať rokov zavrieť do chladničky a ona nielenže sa odtiaľ vyrúti úplne v poriadku, ešte aj bude mať silu dobiť ťa kabelkou. A tarantula vie zase prežiť dva roky len na čistej vode (inak mimochodom, tento pavúk sa väčšinou dožíva 40 rokov, takže na Slovensku by sa dôchodkového veku síce nedožil, ale aj tak je to úctyhodné).

depositphotos.com (https://ru.depositphotos.com/58723525/stock-photo-greenbottle-blue-tarantula.html?utm_source=Adme&utm_medium=freesub&utm_campaign=RU-brand)

7.

Ak vieš, že by sa niekde v tvojej blízkosti mohli nachádzať africké včely a zacítiš vôňu banánov, tak sa prestaň zalizovať a radšej utekaj. Tieto včely totiž tesne pred útokom vylučujú feromóny, ktoré svojou arómou naozaj pripomínajú toto žlté ovocie.

ucsdnews.ucsd.edu (https://ucsdnews.ucsd.edu/pressrelease/study_shows_africanized_bees_continue_to_spread_in_california)

8.

Jestvuje na tomto svete moľa, ktorá by nemala ústa? Jestvuje. A aký je teda zmysel jej života, keď sa nemôže ani poriadne nažrať? No predsa druhá najlepšia vec, ktorú nám život ponúka – páriť sa. Počas jej 7-dňového života sa má jednoducho len rozmnožiť a keď tak učiní, zomiera od hladu.

thespruce.com (https://www.thespruce.com/the-non-pest-luna-moth-2656240)

9.

Vačice majú 13 bradaviek. Áno, toľko. A áno, nepárny počet. Dvanásť ich je umiestnených do kruhu a jedna je uprostred.

twitter.com (https://twitter.com/bittelmethis/status/921205008061943809)

10.

Tigre majú veľmi dobrú pamäť, najmä čo sa ich nepriateľov týka. Sú známe svojou pomstychtivosťou a nikto ani nič, čo ich nejakým spôsobom poškodilo, neostane bez povšimnutia.

wildfor.life (https://wildfor.life/species/tiger)

11.

Krásy tejto planéty s nami zdieľa aj jeden zaujímavý hmyz, o ktorom si doteraz určite netušil – panda mravec. Nenechaj sa však zmiasť jeho rozkošným výzorom – ten malý chrobák dokáže zabiť kravu.

pinterest.com (https://sk.pinterest.com/pin/289989663482495838/)

12.

Štvorzubec (alebo po anglicky pufferfish), má v sebe dosť jedu na usmrtenie až 30 ľudí. A akoby toto nebolo strašidelné samé o sebe, ešte to graduje – zatiaľ na tento jed nie je žiadna protilátka.

depositphotos.com (https://ru.depositphotos.com/20014537/stock-photo-blowfish-or-puffer-fish-in.html?utm_source=Adme&utm_medium=freesub&utm_campaign=RU-brand)

13.

Medveď grizly naozaj dokáže predbehnúť koňa. Ale len pokiaľ sa beží na krátku vzdialenosť, keďže koňom nejaký čas trvá, kým naberú rýchlosť.

depositphotos.com (https://ru.depositphotos.com/27321131/stock-photo-brown-bear-hello.html?utm_source=Adme&utm_medium=freesub&utm_campaign=RU-brand)

14.

Medvedíky čistotné nemajú vôbec problém s otváraním zámkov (čiže áno, v piatok večer si na tom naozaj horšie ako mýval). Štúdia vykonaná koncom 20. storočia potvrdila, že skúmané medvedíky čistotné dokázali otvoriť 11 z 13 zámkov a potrebovali na to často menej ako 10 pokusov.

racoon.in (http://www.racoon.in/)

15.

Žralok modrý má 7 radov zubov. Niet teda divu, že vyzerajú tak hrozivo, keďže ich chrup dohromady pozostáva z 300 zubov.

foxnews.com (http://www.foxnews.com/science/2018/07/29/great-white-shark-caught-in-rhode-island-waters.html)

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: twitter.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
17
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Vtipné a pravdivé situácie zo života, ktoré pozná každý správny kávopič

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME