Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

Zaujímavosti, pikošky či informácie zo zákulisia. To je presne to, čo nás na filmoch vždy najviac zaujímalo. No a keďže sme milovníci filmov presne tak ako aj vy, prinášame vám 15 faktov, ktoré sa spájajú s tými najslávnejšími filmami všetkých čias.

1.

Vo filme Pretty Woman, Julia Roberts odmietla scény, kde by mala hrať nahá. Režisér sa však vynašiel a do filmu obsadil aj profesionálnu tanečnicu Shelley Michelle, ktorá tieto scény hravo zvládla namiesto obľúbenej herečky. Dokonca, na oficiálnom plagáte k filmu vidíme len Juliinu hlavu, telo patrí dvojníčke. No a ak sa lepšie prizriete, vlasy Richarda Gerea sú na plagáte tmavé, pričom vo filme už bol šedivý.

touchstonepictures.com ( https://www.youtube.com/user/TouchstonePictures)

2.

Natáčanie scény pri večeri, na palube najslávnejšej lode všetkých čias, Titanicu, trvalo takmer dva dni. Tvorcovia potrebovali natočiť mnoho detailov či scén zblízka. Na ďalší deň toho mali herci už dosť a tak sa smiali a robili rôzne grimasy. Leonardo sa vtedy pozrel na herečku Kathy Bates, ktorá si zahrala Molly a spýtal sa jej, či vie, ktorá vidlička sa zvyčajne používa na lobotómiu.

foxstudios.com ( https://www.foxstudios.com)

3.

Pamätáte si na scénu z filmu 40 rokov panic, keď Steveovi Carellovi odstraňovali chlpy na hrudníku? Táto scéna sa stala naozaj. Režisér chcel, aby emócie boli skutočné a keďže scénu museli natočiť na prvýkrát, použil päť kamier, aby sa uistil, že všetko prebehne tak, ako má.

universalstudios.com (http://www.universalstudios.com)

4.

Vo filme Vo štvorici po opici sa odohrala scéna, pri ktorej si jeden zo štvorice kamarátov vybil svoj zub. Tvorcovia filmu však v tomto prípade nemuseli použiť žiadny falošný make-up. Herec Ed Helms má v skutočnosti zubný implantát a tak stačilo, keď si pri tejto scéne svoj zub jednoducho vybral. Dosť dobré, však?

warnerbros.com ( https://www.warnerbros.com)

5.

Rozmýšľali ste nad tým, ako je možné, že do filmu Zbaľ prachy a vypadni, vtedy ešte neznámy režisér Guy Ritchie obsadil presláveného speváka Stinga? Trudie Styler, žena tohto speváka, bola vedúca produkčnej agentúry. V minulosti videla krátkometrážny film The Hard Case, ktorý tiež režíroval Ritchie a zaujal ju natoľko, že sa rozhodla, že do jeho ďalšieho filmu investuje svoje peniaze. Dokonca sa jej podarilo presvedčiť svojho manžela, aby si v ňom zahral malú rolu. Sting si zahral majiteľa baru a otca hlavnej postavy. No a bol to práve tento film, ktorý urobil z režiséra Guya Ritchieho svetového filmára.

domainmarket.com ( https://www.domainmarket.com/buynow/handmadeplc.com)

6.

Rozprávku V hlave ste zrejme videli všetci. Všimli ste si však jeden detail? Všetky postavy majú rovnakú farbu očí ako ich emócie, okrem Radosti a Smútku. Tie majú modré oči a symbolizuje to skutočnosť, že radosť a smútok do nášho života patria rovnako.

pixar.com (https://www.pixar.com)

7.

Režisér filmu Osvietenie, Stanley Kubrick je známy ako perfekcionista. To malo za následok, že namiesto plánovaných 17 týždňov natáčania, sa film natáčal 51 týždňov. Len pre zaujímavosť – dialógová scéna medzi Shelley Duvallom a Jackom Nicholsonom bola natočená až 127-krát. Na nakrútenie známej scény, v ktorej Jack rozbíja dvere sekerou, boli potrebné tri dni a 60 dvier.

warnerbros.com ( https://www.warnerbros.com)

8.

Vo filme Odpočítavanie tvorcovia nechceli komplikovať veci a tak sa rozhodli, že ukážu, ako zneškodniť bombu tak trochu inak. Pomohol im na to obyčajný Microsoft Excel.

cinando.com ( https://cinando.com/en/Company/chubbco_film_co_6730/Detail)

9.

V jednom z rozhovorov sa člen štábu slávneho Matrixu, Simon Whiteley, vyjadril aj k tomu, prečo do filmu zakomponoval slávne zelené línie kódov na obrazovkách. Povedal, že len použil japonské hieroglyfy, ktoré sa nachádzali v kuchárskej knihe jeho manželky.

warnerbros.com ( https://www.warnerbros.com)

10.

V jednej zo scén filmu Osem hrozných rozbije postava, ktorú si zahral Kurt Russel, gitaru. Múzeum s gitarami požičalo práve na túto scénu vzácnu gitaru, ktorá bola vyrobená v roku 1870. K dispozícii však mali aj niekoľko replík. Predpokladalo sa, že sa použije práve nejaká replika a nie originál. Niekde však nastala chyba, Russel nebol upovedomený o hodnote historickej gitary a tak počas nakrúcania zničil originál. Múzeum v tejto súvislosti vyhlásilo, že už nikdy do žiadneho filmu nepožičia gitaru.

weinsteinco.com (http://www.weinsteinco.com)

11.

Vykúpenie z väznice Shawshank patrí bezpochyby k najlepším filmom všetkých čias. Scéna, keď Andy a Red spolu prvýkrát prehovoria sa natáčala takmer deväť hodín. Morgan Freeman v nej chytal baseballovú loptičku a ani raz sa nesťažoval na opakované zábery. Na druhý deň však prišiel s bolesťami a bandážou na ruke.

warnerbros.com (https://www.warnerbros.com/landing/index.html)

12.

A máme tu aj niečo pre milovníkov čarodejníckeho učňa Harryho Pottera. V úvodnej scéne filmu Harry Potter a Ohnivá čaša sa objavil Voldemortov had Nagini. Pohyboval sa na logu spoločnosti Warner Bros a jeho umiestnenie bolo vysvetlené úplne jednoducho. Had sa totižto objavil v úvodných minútach filmu. Kto z vás si to všimol?

warnerbros.com (https://www.warnerbros.com )

13.

Výtvarníčka Margaret Keane, o ktorej je film Big Eyes, sa objavila vo filme celkom nenápadne. Zahrala si ženu na lavičke, ktorá číta knihu za chrbtom hlavnej postavy. Na obrázku vidíte aj spoločný záber, ktorý sa objavil na konci filmu.

weinsteinco.com (http://www.weinsteinco.com )

14.

Rozpočet na natáčanie filmu Klub poslednej nádeje bol veľmi malý. Napríklad, počas celého natáčania filmu sa minulo len 250 dolárov na make-up. Najzaujímavejšie na tom všetkom je však to, že maskérky Adruitha Lee a Robin Mathews, získali Oscara za najlepší make-up a účes.

truthentertainment.us (https://truthentertainment.us)

15.

Najlepšie na filmoch sú prepojenia. Vo filme Najväčší showman môžeme v úvodných minútach filmu vidieť pazúry Wolverina. Už asi tušíte, prečo. Hlavnú úlohu si zahral Hugh Jackman, ktorý sa preslávil filmovým stvárnením tejto známej komiksovej postavy.

foxstudios.com (https://www.foxstudios.com)

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: Pretty Woman / Touchstone Pictures 


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.