10. Ľudská koža je v skutočnosti pokrytá pruhmi, ktoré sa odborne nazývajú Blaschkove čiary alebo línie. Voľným okom nie sú viditeľné, no možno ich pozorovať pod UV svetlom.
11. Každý z nás je v priemere o jeden centimeter vyšší ráno ako večer. Dôvodom sú chrupavky. Počas bežných aktivít sa dôsledkom gravitácie postupne stláčajú. Keď si však v noci ľahneme, začnú sa pomaly vracať do pôvodného stavu.
12. Množstvo slín, ktoré človek za život vyprodukuje, by dokázalo naplniť dva plavecké bazény. Možno sa ti zdá, že veľa neslintáš, no opak je pravdou. Za hodinu človek vyprodukuje zhruba 30 mililitrov slín, vynásob to priemernou dĺžkou života a dostaneš 20-tisíc litrov.
13. Informácie z mozgu cestujú rýchlosťou až 431 kilometrov za hodinu. Po stimulácii neurón vypustí elektrický impulz, ktorý cestuje z jednej bunky do druhej. Prerušenie tohto procesu môže vyvrcholiť epileptickým záchvatom.
14. Každá krvná bunka má inú životnosť. Červené krvinky cirkulujú telom zhruba štyri mesiace, krvné doštičky 9 dní a biele krvinky niekedy len zopár hodín. Zaujímavosťou o červených krvinkách je aj to, že na rozdiel od ostatných buniek v tele, tieto nemajú jadro.
15. Keď ti po jedle škvŕka v bruchu, príčinou je väčšinou teplý vzduch prechádzajúci črevami. Ten sa do tráviaceho traktu dostane pri prehĺtaní, najmä ak počas jedla piješ. Škvŕkanie v bruchu môže byť veľmi hlučné, no pokiaľ ho nesprevádzajú pocity nevoľnosti, hnačka či krvácanie z konečníka, nie je nutné utekať k lekárovi.