15 historiek o príšerných svokrách, po ktorých budete vďační, že ste vlastne single

Tieto ženské sa hádam zbláznili…

Už je akýmsi zaužívaným stereotypom, že svokra a nevesta sa teda veľmi nemusia. Uštipačné poznámky, nemilé pohľady – to všetko sa dá do určitej miery tolerovať. Ale to, čo vyparatili tieto svokry, bolo už naozaj cez čiaru…

1. Nezvyknem raňajkovať, no pred dlhou cestou autom bola chyba nedať do žalúdka aspoň niečo. Cestovali sme s mužom a svokrou na rodinný výlet a mne prišlo veľmi zle. Hneď, ako sme dorazili, som si išla ľahnúť, no nevoľnosť nie a nie ustúpiť.

Nakoniec som skončila s hlavou v záchodovej mise. Vtom sa do kúpeľne prirútila moja drahá svokra. Keď uvidela, ako zvraciam do záchoda, schmatla ma za rukáv a naložila do auta. Išli sme – bez môjho zvolenia – do nemocnice, aby mi urobili tehotenský test. Bol to neskutočne invazívny zážitok…

2. Moja svokra sa rozhodla vystrojiť mojej dcére narodeninovú oslavu. Nepozvala ma.

3. Môj ex chodil s dvomi babami naraz. Keď sme na to obe prišli, dovalili sme sa k nemu domov konfrontovať ho. Nielenže vysvitlo, že jeho mama o všetkom celý čas vedela – to by som prekusla. Ale tá ženská nám otvorila dvere a s ľahkosťou prehlásila: „Tak predsa ste sa stretli. Dúfam, že si vás budeme môcť nechať obe.“

https://giphy.com/gifs/masterpiecepbs-mad-masterpiece-mother-in-law-WO7ddTuRPWKx269bwu

4. Boli sme na oslave a zhodou okolností mala (nepozvaná) suseda oslávenca tiež dieťa v našom veku. Svokra sa ponúkla, že tam s malou zbehne – predsa len sa na oslave pre dospelých asi veľmi nezabáva. Bolo to hneď vedľa, tak som si povedala: Prečo nie?

Dlho sa však nevracali a ja som začala mať veľmi nepríjemný pocit. Išla som teda skontrolovať, či je všetko v poriadku. Otvorila som dvere a skoro som odpadla – tá suseda kojila moje dieťa! Svokre bolo očividne zaťažko prejsť dva metre a nechať ma nakojiť moje vlastné dieťa, tak to vyriešila takto.

5. Som presvedčená, že sa ma mama môjho muža pokúšala otráviť. Bola som po operácii, neschopná sa o seba starať, tak nám sem-tam prišla navariť. Vždy, keď som zjedla jedlo od nej, prišlo mi neskutočne zle a celú noc som strávila na záchode. Keď varil môj muž alebo som si objednala donášku, všetko bolo v poriadku.

https://giphy.com/gifs/mother-monster-xDhhXR9pzg7LO

6. Moja svokra nikdy nedokázala pochopiť, že môj manžel nie je jej manžel. Neustále sa nám plietla do života a narúšala naše súkromie. Ešte pred svadbou som jej mala plné zuby, a to som ešte netušila, čo ma počas môjho veľkého dňa čaká.

Tá ženská trvala na tom, že príde v bielych šatách. Na MOJU svadbu. Natešená za mnou prišla do salónu s bielymi šatami v rukách a začala rozkrikovať, ako sa teší, až si ich oblečie. Dalo mi zabrať presvedčiť ju, že to skutočne nie je vhodné.

7. Môj vtedajší priateľ mi dal na narodeniny šteniatko. Najrozkošnejší pes na svete, ale o tom potom. Jeho mama si však zmyslela, že daru nie som hodná a ona sa o psa postará lepšie. Na mieste som sa s ním rozišla a psa si zobrala so sebou. On by jej ho fakt dal…

8. Mama môjho ex-manžela bola posadnutá vnúčatami. Raz, zatiaľčo som bola na večeri s jej synom, mu presondovala celú izbu. Keď sme sa vrátili z večere, sedela v obývačke ako policajt.

Prázdne obaly od kondómov boli naukladané na stole jeden vedľa druhého. „Osem,“ povedala. „Je ich osem. To znamená presne osem premárnených šancí na splodenie vnúčaťa… s týmto je koniec! Od dnešného dňa sú kondómy v tomto dome zakázané!“

https://giphy.com/gifs/sonofzorn-son-of-zorn-3o6Zt6rhWQDmkRN0fm

9. Mama môjho frajera oznámila mojej mame, že už nie som panna skôr, ako som mala šancu to urobiť ja. Hneď v tú noc, ako počula určité zvuky z frajerovej izby, si ju našla na facebooku a napísala jej.

10. Nasťahovali sme sa s mužom do nového domu a ja som veľmi túžila po krásnej záhradke. Hľadala som na internete semienka, potreby rôznych kvetov, pomôcky… a jedného dňa sa v našich dverách objavila ona. Priniesla všetko a ešte aj zahlásila: „Chcem len pomôcť a nechcem, aby si mala pocit, že robím rozhodnutia za teba.“

Lenže presne to urobila a nakoniec si MOJU záhradku zariadila podľa seba. Ako sa však hovorí, karma je zdarma. V jej záhrade nevyklíčil jediný puk. Po roku bez jedinej rastlinky som celú záhradu prerobila na svoj obraz, a teraz mi krásne kvitne.

11. Z práce chodím často na služobky, väčšinou lietadlom. Raz som pred mojou svokrou prehodila, že som mala príšerný let. Prechádzali sme cez búrku, celé lietadlo sa zmietalo v turbulenciách a ja som sa veľmi bála, že toto je náš koniec.

Nečakala som od svokry nejakú prehnanú empatiu, ale to, čo povedala, ma prinajmenšom zarazilo. „Mne by nevadilo, keby si zomrela. Aspoň by sa syn vrátil naspäť domov. A ty sa tiež nemusíš báť – o tvojho vdovca by bolo dobre postarané.“

https://giphy.com/gifs/anxiety-mental-health-painful-AdrJJVsNjFiec

12. Moja svokra sa snažila zviesť môjho otca. V tom čase boli naši už rozvedení, takže to nebol problém. Problém bol to, že otec absolútne nemal záujem a dával jej to dosť jasne najavo. Ona si však nedala povedať. Otec skúšal všetko – porozprávať sa s ňou, ignorovať ju, hovoriť o svojej imaginárnej priateľke… nič nezabralo. Nakoniec to vyvrcholilo tým, že prestal chodiť na rodinné akcie, kde bola aj ona.

13. Okrem toho, že tá ženská mojej dcére zhovadila celý šatník, ešte sa ju aj snažila donútiť, aby ju volala maminka. Neustále podrývala moju autoritu. Vedela, že plánujem ísť s dcérou cez víkend nakupovať, tak ju cez týždeň vyzdvihla zo škôlky a zobrala ju ona. O ničom som nevedela a skoro som odpadla, keď mi volali zo škôlky, že pre ňu prišla nejaká pani…

14. Moja svokra sa po mne vždy opičila, najmä čo sa zdravotných diagnóz týkalo. Bola som dva razy tehotná, dva razy sme jej to prišli oznámiť a dva razy nám povedala, že aj ona je tehotná. Nebola. Vždy, keď som bola chorá, záhadne ochorela aj ona. Neskôr mi diagnostikovali chronické migrény a hádajte čo? O pár dní bola u lekára v ordinácii na rovnaké testy aj ona.

15. Rozišla som sa s mojím vtedajším priateľom a vôbec som netušila, ako to povedať jeho mame. Mali sme celkom dobrý vzťah a bála som sa, že na mňa teraz zanevrie. Namiesto hnevu mi však povedala: „Nič si z toho nerob. Nevyšlo to s jedným, vyjde to s druhým. Ešte šťastie, že mám viac synov.“ A potom sa mi snažila dohodiť mladšieho brata môjho ex.

https://giphy.com/gifs/kanye-kim-and-kayne-west-5Crx6mEHG2R8c

Zdroj: buzzfeed.com
Titulná fotka: IMBd

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
16
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Muži internetu sa podelili o tajomstvá, ktoré bežne ženám nehovoria


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME