15 konverzácií, ktoré vedie so svojím mozgom úplne každý

„Hej, počuj… Čo keby sme dnes išli spať skôr?“

Všetci sa rozprávame sami so sebou. Všetci v hlave vedieme dialógy určené výhradne pre naše uši. A o čom sa zväčša rozprávame?! To zrejme vieš aj ty sám, no ak náhodou nie…

„Drahý mozog, nepos*r to prosím.“

Ty ako pozitívne zmýšľajúci a optimisticky naladený tvor možno vidíš svet ako zhluk neobmedzených možností, no tvoj mozog je na tom celkom inak. Ten vidí zhluk neobmedzených možností, ako všetko posr*ť. Niekedy dokonca viac svojou neaktivitou ako aktivitou.

https://giphy.com/gifs/fallontonight-jimmy-fallon-tonight-show-nbc-l3fQlKw0TcyXuqkqQ

Nechá ťa visieť uprostred rozhovoru, naprázdno otvára ústa, no akosi do nich zabúda vkladať slová, takže vo výsledku vyzeráš ako hendikepovaná ryba s rečovou vadou. Ale jemu je to fuk. On totiž nemusí znášať všetky tie nechápavé pohľady a vlastne sa na nich ešte aj škodoradostne škerí.

„Môžeš mať na mňa trochu lepší vplyv? Fakt by to sem-tam bodlo!“

Aby sme si to ujasnili – ty nie si blázon. To len centrum tvojej nervovej sústavy neustále prichádza s nápadmi, pri ktorých normálnym ľuďom dochádzajú slová. Len normálne kráčaš ulicou, pohupuješ hlavou do rytmu pesničky v slúchadlách a zrazu ako blesk z jasného neba – BUM.

https://giphy.com/gifs/pqfWqFtq5oTS

Aké by to bolo, chytiť tamtú sochu na hlavnom námestí za bradavku? Ako by sa prdelo do zapaľovaču po dvoch porciách maminho fazuľového prívarku s čili? A skúšal už predtým niekto jazdu na lyžiach po eskalátore?!

„Upokoj sa! A sústreď sa! Kriste, veď hovor so mnou!“

Nič. Nula bodov. Funíš ako ježko, srdce ti ide vyskočiť z hrude a namiesto odpovede na kvadratickú rovnicu, mozog doručil len panický záchvat sprevádzaný štikútkavkou. Výborne. Z tohto testu určite vyletíš, mama ti stopne vreckové a na konci roka budeš musieť pomáhať s prípravou nástenky pre budúcich prvákov, aby profesorka ušetrila tvoju dušu. Dá sa tento orgán reklamovať?

https://giphy.com/gifs/sailor-moon-sailormoon-9TA8eo1jJzDwc

„Počuj, dnes by som sa fakt rád vyspal…“

A tvoj mozog by zase veľmi rád povyťahoval všetky trápne situácie, ktoré sa ti za život stali. Pamätáš si tú odpoveď pred tabuľou, keď si namiesto organizmu povedal slovo orgazmus, skončil v kancelárii zástupcu a celá trieda na teba hromadne vzdychala ešte dva týždne?

https://giphy.com/gifs/hot-summer-sleep-PGuy8qLhVIrw4

To sa ti fakt podarilo. Och, a vtedy, keď sa ti prihovorila baba, do ktorej si bol blázon, a ty si si zo stresu na plnú hubu grgol? To bola zábava! Už sa cítiš ako totálny idiot a chuť na spánok zdrhla do krajiny zabudnutia? Super, tak môžeme ísť scrollovať sociálnymi sieťami do tretej ráno.

„Odteraz žijeme zdravo, kamoško.“

Žiadne čokolády, keksíky, hranolky či sladké nápoje. Žiadne leňošenie pred telkou s pohárom arašidového masla a obrovskou lyžicou. Žiadne „radšej umriem tlstá, ale šťastná“. Len mrkva, šalát a trikrát do týždňa fitko.

https://giphy.com/gifs/the-office-kevin-diet-14hmBhqTX0kSTm

Zdravá životospráva je základ, bude sa nám lepšie spať, lepšie žiť a hlavne sa konečne vopcháme do tých motivačných nohavíc, ktoré naozaj motivačne už tri roky hnijú v skrini. Aj tebe bude lep- Hej. Heeeej. Prečo ma zase ťaháš k regálu s chrumkami? Počúvaš ma vôbec?! No okej, z jedného balíku predsa ešte nikdy nikto nepribral…

„Naozaj by si mohol lepšie selektovať veci, ktoré si rozhodneš zapamätať.“

Text vulgárnej pesničky, ktorá fičala pred desiatimi rokmi, o čajke z baru a jej telesných otvoroch? Pche, ešte stále ho vieš odrecitovať aj o polnoci. Recept na najlepšie varené vínko z mimibazaru? Áno, aj to tam niekde je. Ako riešiť zapareniny na detských zadočkoch?

https://giphy.com/gifs/reaction-fNlRJ7Gwr4Lba

Samozrejme, že to vieš. Aj keď nemáš deti. Aj keď si sa nikdy so žiadnou zapareninou v tejto oblasti nikdy nestretla. Proste to vieš. Ale krajiny figurujúce v druhej svetovej vojne, vzorec na výpočet frekvencie či odborný názov žalúdočnej kyseliny? Čo si blázon, veď tvoj mozog nie je encyklopédia!

„Toto meno je dôležité, to fakt memor-„

Ani to nestihneš dohovoriť a milé dôležité meno vyletí z hlavy opačným uchom von. Fakt díky. Teraz budeš musieť najbližší týždeň striehnuť na to, kedy danú osobu osloví menom niekto iný a zároveň vymyslieť skvelú bojovú stratégiu, pri ktorej nikto nezistí, že si ho zabudol. Toľko zbytočne vynaloženej energie a úsilia… Naozaj si si ho proste nemohol zapamätať?!

https://giphy.com/gifs/men-in-black-memory-no-worries-374pcIBVEGb6g

„Ako sa môžeme vyhnúť tejto konverzácii, ideálne bez toho, aby to bolo okaté a trápne?“

Aspoň v týchto prípadoch mozog kooperuje so zvyškom tela a snaží sa ho nakonfigurovať na bleskurýchly únik. V tom momente si ozaj vďačný za to, že ho máš a že aspoň teraz sa mu podarilo správne odhadnúť situáciu a začať si robiť svoju prácu.

https://giphy.com/gifs/larryjune-larry-june-the-scale-26gsntZzjrt6rHIgo

Skenuje okolie, hľadá možné únikové cesty, prepočítava, analyzuje, vyhodnocuje riziká, predpovedá katastrofické scenáre a… Hop – prichádza s brilantnými nápadmi. Aha, tam, skrč sa za to auto a tvár sa, že si zaväzuješ šnúrku!

„Dnes fakt nechcem byť dospelý. Dnes chcem byť mačka alebo čo…“

Keď ti toto oznámi mozog hneď z rána vieš, že dnešok máš prehratý. Nemá cenu sa hádať. On sa už jednoducho rozhodol, preložil všetky stretnutia z diára na iné desaťročie, zababušil sa do deky a začal ťa drzo ignorovať.

https://giphy.com/gifs/FmUKHJUPaeQRa

Ty sa však nemôžeš zababušiť do deky a preložiť život na iné desaťročie. Ty musíš normálne fungovať, či sa to tvojmu rozumu páči alebo nie. Tak doňho dvojitým pressom vleješ trošku záujmu a empatie a dúfaš, že sa potom začne aspoň tváriť, že pracuje.

„Nechaj ma užívať si život!!!“

On to predsa chcel. On ťa dohnal do obchodu, donútil ťa kúpiť kopu nezdravých ultrakalorických vecí, minúť peniaze ušetrené na celkom iné veci a teraz robí čo? Prská na teba jednu výčitku svedomia za druhou, vyhráža sa postavením na váhu a sype soľ do otvorených rán.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/Obama–michelle-obama-oprah-3otPoFNIFKbna9u9hu)

Videla si, ako ti pretekali šunky cez tie nohavice v obchode? A vieš, že naposledy, keď si si dala priliehavé tričko, sa ti postavil v autobuse pán, lebo mal pocit, že si v požehnanom stave? Naozaj by si to nemala žrať… Tak nech sa už preboha rozhodne!

„Môžeš ma prestať fyzicky týrať?!“

Bohužiaľ, mozog má kontrolu nad celou tvojou existenciou a niekedy sa až príliš vyžíva v tom, že si do teba môže kopnúť z ktorejkoľvek strany. Stres, sebaľútosť, hanba a výčitky svedomia? To nestačí – veď keď už sa s*re, tak poriadne.

Pre istotu ti teda dopraje aj dávku migrény a keď ti náhodou nebude stačiť, zavolá na pomoc tetušku menštruáciu, nech ťa už úplne dorazí. A prečo? No lebo môže!

https://giphy.com/gifs/filmeditor-christmas-movies-muppets-3o6wrkaNQQCdT1cxe8

„Teraz si rob, čo chceš, hlavne sa ubráň chorobe.“

Na stole sa ti kopí robota, naplánovaných máš asi milión pracovných meetingov, sestra má pozajtra narodeniny a psa treba zobrať na veterinu. No nie je teraz presne ideálny čas na chrípku? Podľa teba rozhodne nie, no riadiacemu centru nerozkážeš a imunite tiež nie.

https://giphy.com/gifs/daria-ooErYnXTDjfTW

Takže tie kvantá neodkladných vecí budú najbližší týždeň sprevádzať sople, hompáľajúce sa pod nosom, kašeľ na štýl tuberáka a možno aj horúčka. Podľa toho, ako veľmi ťa vesmír nenávidí a ako veľmi to bude tvoj mozog chcieť zneužiť.

„Budeš sa tentokrát správať normálne?“

Odpoveď je nie. Vždy je odpoveď nie. Aj keď si milý a slušne vychovaný chalan, aj keď vieš, čo sa patrí… Nikto iný sa to nedozvie, lebo hlava má plán na sebadeštrukciu a prísne sa ho drží. Spraví z teba nedistingvované hovado a ty s tým nemôžeš absolútne nič urobiť.

https://giphy.com/gifs/filmeditor-horror-blaxploitation-blacula-3otPoxouMuAgONfJcc

Nikdy v živote si nevypotil sexuálnu narážku smerovanú na dievča, ktoré sa ti páči, no všetko je raz po prvýkrát, a tak ich na návšteve u jej rodičov utrúsiš hneď niekoľko. Do toho začneš tárať do politiky, vypadne z teba, že si volil Kotlebu, a potom si už rovno môžeš začať kopať vlastný hrob.

„Už po tebe nebudem nikdy nič chcieť, len to dnes so mnou vydrž.“

To je presne to isté, ako keď si dvadsať rokov dozadu hovoril otcovi v hračkárstve, že ak ti kúpi túto bábiku, už ti nikdy nemusí dať žiaden darček. Lenže tvoj otec nebol súčasťou tvojej telesnej schránky, jeho jedinou povinnosťou nebolo nesabotovať každý aspekt tvojho života a tá poondiata bábika nemala absolútne vplyv na tvoju budúcnosť.

Tento pohovor ale má. Myslíš však, že to niekoho zaujíma? Konkrétne ten zhluk nervových buniek v tvojej lebečnej dutine? Ani omylom.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/Filmeditor–halloween-ashley-olsen-3otPoEaA4G9rEVgVUY)

A na záver – „Prečo mi toto robíš?“

Prečo ťa tak veľmi nenávidí? Čo si mu kedy urobil, že má potrebu zruinovať všetko, na čom ti záleží? Veď by si mu dal aj modré z neba – od tabletiek s ginko bilobou až po štýlovú zimnú čapicu… Tak prečo? No prečo asi… Len tak. Lebo môže. A lebo je to zábava.

https://giphy.com/gifs/why-the-nutty-professor-3o6gE8ckqfTuPL3i5a

Vieš si predstaviť, aká je s tebou väčšinu času nuda?! Veď aj ty si radšej pozrieš seriál, akoby si mal sedieť len tak nasucho sám so sebou. Tvoj mozog si ale nemôže zapnúť seriál, a tak si urobí jeden naživo a náramne sa na ňom baví.

Titulná fotka: freepik.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Príbehy zo zákulisia obľúbených filmov, ktoré sú síce pravdivé, no nebudete im chcieť veriť

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME