15 lží, ktorými sa pravidelne snažíme samých seba oklamať

Bezúspešne…

Zdroj: Wikimedia Commons

Keby si bol Pinocchio, tak by si mal vďaka týmto klamstvám nos odtiaľto až do Ugandy. To je vzdušnou čiarou zhruba deväť tisíc kilometrov. A to je šialené dlhý nos…

1. To si budem pamätať

Počas dňa, keď by bola aká-taká produktivita celkom vítaná, tvoj mozog stagnuje. Ale o tretej ráno, keď sa zakuklený v perinke prehadzuješ zo strany na stranu, a silou mocou sa snažíš zaspať? Vtedy vnútro lebečnej dutiny vykazuje najvyššie známky aktivity a dobrými nápadmi sa to tam len tak hemží. Zapísať si ich však nemusíš, ráno si určite budeš pamätať. Nie si predsa akváriová rybička.

2. Už som sa cez neho dávno preniesla

Ten vzťah bol jeden veľký omyl a po množstve prebdených nocí a slzavého údolia si si konečne uvedomila, že za tvoj smútok chalanisko vlastne vôbec nestojí. Vybavené, koniec, už si s ním nadobro skončila. A jasným dôkazom toho je fakt, že si eliminovala stalkovanie jeho profilov na sociálnych sieťach na sedem hodín týždenne. To je dobré, nie?

Riccardo Fissore / Unsplash (https://unsplash.com/photos/zJeLWKkDLJU)

3. Ešte jedno video/epizódu a pôjdem robiť niečo produktívne

No môžeš ty za to, že každá jedna končí tak napínavo? Veď by ti od zvedavosti bok vyvalilo, keby si to teraz nechal tak a koniec-koncov, aj tak by si sa na nič iné nedokázal sústrediť. Tak načo sa trápiť? Život je príliš krátky na to, aby si dobrovoľne absolvoval takýto druh negativity.

4. Za chvíľu to upracem

Nebolo to tak dávno, čo si nad kopou špinavých riadov chrlila jeden vulgarizmus za druhým a zaprisahala sa všetkému existujúcemu aj neexistujúcemu božstvu, že s týmto je už nadobro koniec. Že už to nikdy nenecháš zájsť do takéhoto štádia a pekne krásne po sebe umyješ každý tanier hneď, ako doješ. Lenže teraz tu sedkáš s „tehotenským“ bruškom a rozopnutou gombičkou… a komu sa chce s plným žalúdkom pucovať nejaké poondiate riady, že?

Le Creuset / Unsplash (https://unsplash.com/photos/8Hwo-w-5VfU)

5. Ešte mám čas

Z domu musíš vyraziť za hodinu. To ešte stíhaš pozrieť jednu 58-minútovú epizódu a ostanú ti solídne dve minúty k dobru. Na sprchu, obliekanie, hľadanie kľúčov, a veď vieš… všetky tie ostatné zbytočnosti.

6. Čakám na ten správny moment

To nie je prokrastinácia, ale strategické vyčkávanie. Nebudeš sa predsa do niečoho vrhať po hlave. Na to predsa ešte aj tatko apeloval, že dvakrát meraj a raz rež, tak ty poslušne meriaš, meriaš, meriaš a meriaš.

7. Do leta schudnem

Z prvého „smútička“ ťa riadne prehnalo, to druhé, kelové, chutilo ako… kel. A kel nie je žiadna sranda. Porekadlo „do tretice všetko dobré“ si sa v tomto prípade rozhodla ignorovať a tomuto živinami nabitému magickému drinku si ďalšiu šancu už preventívne nedala. Ešteže si nešpecifikovala, o ktoré konkrétne leto pôjde.

Jose Soriano / Unsplash (https://unsplash.com/photos/qCjDp-esKEE)

8. Zajtra skoro vstanem

Nepriamo spojené s bodom číslo tri. A s číslom jedna. A tak trochu aj s tým, že posteľ je vždy ráno pohodlnejšia ako večer. No fakt, má to niečo s melatonínom. Americkí vedci na to určite niekde majú akúsi duchaplnú štúdiu.

9. Možno to je iba prd

Autobus zapadol v zápche, domov je to ešte dlhá cesta. Skôr by si vytrénoval svoje črevo, aby z odpadu modelovalo výstavné lietadielka, ako tento náklad vyložil na benzínke či v reštaurácii. Ostáva ti len veriť, že to je planý poplach.

10. Viem s tým kedykoľvek prestať…

Ja nefajčím, pretože musím, ja fajčím, pretože chcem. A pretože môžem. Mám na to peniaze, vyzerá to štýlovo a žlté zuby či riziko rakoviny sú oproti kvantám výhod len zanedbateľnými drobnosťami. Keď budem chcieť, tak s tým prestanem. Ale dnes sa mi ešte nechce.

Irina Iriser / Unsplash (https://unsplash.com/photos/Pdty4SxW-2E)

11. Veď on nie je zas až taký idiot

Kontroluje mi telefón, zakazuje chodiť von so slobodnými kamarátkami, vyberá mi oblečenie a pritom sám otáča gebuľu za každou sukňou, ktorá prejde okolo ako slnečnica. Nedá sa s ním baviť, lebo každú debatu zmení na emocionálne vydieranie, po ktorom máš sto chutí hodiť si slučku. Celý deň sedí vyvalený na sedačke a čaká, že mu žienka pivko nielen donesie, ale naň v prvom rade aj zarobí. Ale inak je to fasa týpek, fakt.

12. Ešte päť minút

Päť minút je veľmi abstraktný pojem. Môže trvať hocikoľko v rozmedzí od piatich minút až do ôsmich hodín. Ale to ty predsa vieš.

13. Zomriem opustený a sám

Toto je jedna z tých lží, pri ktorých je človek rád, že je to vlastne len lož. Nesmela tu chýbať, pretože ju skloňuješ pomerne často. Zomrieš opustený, sám s desiatimi mačkami na krku a tvoje telo objavia až potom, čo susedia kvôli príšernému smradu zavolajú políciu. V tom čase už budeš vo finálnom štádiu rozkladu, takže ťa možno ani neidentifikujú. Bude to, akoby si nikdy ani nežil. A to všetko len preto, že si… čo? Trochu škaredý? Máš dvadsať, preboha! Niekto sa napokon ulakomí.

Noah Silliman / Unsplash (https://unsplash.com/photos/EBB45rCSjrU)

14. Je mi to jedno

Naprd známky sú ti jedno, zlá práca ti je jedno, tučné brucho je ti jedno… všetko ti je jedno. Tak prečo potom každú chvíľu reveš do vankúša?!

15. Možno sa z toho predsa len nedos*riem

Áno, kamoško s laktózovou intoleranciou, tento je pre teba. Ľudia s inými alergiami a intoleranciami sa štítia produktov, ktoré im nerobia dobre ako čert kríža. Ale ty? Ty máš rád adrenalínové športy, rád hazarduješ a ešte radšej si nahováraš, že ti z tejto syrovej pochutiny to črevo možno predsa len neskrúti.

Nicole Honeywill / Unsplash (https://unsplash.com/photos/XJnjN1eRSEk)

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ilustrácie, v ktorých sa nájde každý, kto bol už v živote zamilovaný

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME