15 majestátnych moderných sôch, ktoré vám svojou originalitou vyrazia dych

Väčšina je na súši, no nechýba ani vzorka tých podmorských.

Zdroj: angelinamiele / Instagram, sanatatak / Instagram

Na svete možno nájsť obrovské množstvo fascinujúcich sôch. Autorom sa v nich podarilo zachytiť jedinečnú krásu a majestátnosť, ktorá prívržencov tohto druhu umenia uchvacuje zas a znova. V tomto článku vám prinášame niekoľko originálnych sôch, ktoré vynikajú svojou kreativitou a netradičným výberom materiálu.

Socha s názvom Dážď od umelca menom Nazar Bilyk sa nachádza v ukrajinskom Kyjeve. Podľa slov samotného umelca má zobrazovať vzťah človeka k prírodným živlom.

Umelec Lorenzo Quinn svojou prácou vyjadril znepokojenie z práve prebiehajúcej klimatickej zmeny, za ktorú je do veľkej miery zodpovedné práve ľudstvo.

Autorom nasledovnej sochy je Alfie Bradley, ktorý na nej pracoval celé dva roky. Celá socha je vytvorená z približne 100-tisíc nožov. Nešlo však len o nejaké obyčajné nože – darovala ich anglická polícia. Pôvodne boli zaistené ako vražedné zbrane, a teda je jasné, že tieto nože v minulosti niekomu veľmi ublížili. Niektoré čepele nesú mená týchto obetí.

Geniálny sochár vytvoril strhujúcu sériu sôch, ktoré zobrazujú rozprávkové víly, tancujúce s púpavami. Tieto diela sa nachádzajú v Trenthamských záhradách vo Veľkej Británii.

Nádherná socha boha Colossusa od talianskeho sochára Giambologna pochádza zo 16. storočia, ale svojou majestátnosťou berie dych dodnes.

Túto obrovskú sochu môžete nájsť v maďarskom meste Budapešť a jej autorom je Ervin Hervé-Lóránth. Krása, čo poviete?

Na exotických Bahamách môžete natrafiť na túto sochu, ktorá (metaforicky povedané) nesie na svojich pleciach celý oceán. Ide o najväčšiu podvodnú stavbu na svete a jej autorom je Jason deCaires Taylor.

Vietnamský ostrov Phu Quoc Island sa pýši touto originálnou sochou.

Sochu Bliss Dance, ktorá zobrazuje tancujúcu ženu na pláži, vytvoril Marco Cochrane a nájsť ju môžete v Las Vegas.

Táto socha je dielom umelkyne Paige Bradley a nájdete ju v americkom New Yorku. Podľa svojej autorky má byť pripomienkou toho, aby sme uprostred materialistického sveta nezabúdali na vlastné vnútro a schopnosti.

View this post on Instagram

Paige Bradley, “Bronze with Electricity” (2014). Photo Credit: Anastasia Tank “From the moment we are born, the world tends to have a container already built for us to fit inside…Would we still be able to exist if we were authentically un-contained?” -Paige Bradley. Bradley’s Expansion series is a private collection located in New York City that focuses on pushing our boundaries as human beings. Her work was initially rejected from galleries and exhibitions because of its lack of innovation. As a result of her frustration, Bradley dropped her wax sculpture on the floor and it broke into pieces. Then, she reassembled the pieces using cast bronze to hold them together and included a light inside. The process of creating art is a large portion that we normally don’t see, but plays a huge role in bringing the piece to life. #chartcontemporary #bringingtogetherartandpeople #ChARTInsider #culturalconfidence #artconsulting #artadvisor #culturalproducer #artcollector #contemporaryart #nycart #newyorkart #art_spotlight #artoftheday #artist #instaart #artwork #art #arte #artsy #fineart #artistic #gallery #sculpture #PaigeBradley #expansion

A post shared by ChART Contemporary | Art Tour (@chart_contemporary) on

Autorom kombinácie sochy a maľby je český umelec Michal Trpák. Vo svojich dielach využíva špecifický priestor, do ktorého sú jeho sochy inštalované a nie sú mu cudzie ani témy súčasnej spoločnosti.

View this post on Instagram

Start paying #attention to #everything you do. Watch it, like you #watch the clouds, like you watch a movie, like the way you read these #words. Do this and you will realize that you have #always been there and now you are #aware of it. What are you doing right now? Ask yourself outloud and #answer the question outloud. Remember to listen with intent to the words that are coming out of your mouth. Use your #intelligence now. I dare you. Photo: " #EscapeIntoReality " by Michal Trpák . . #sayIwont #idareyou #wakeup #almost #there #only #me in the #way but #now we #both #know it's #looking #pathetic #gameover #never #Iamhere #always #lets #play #iam #poeticexistenc9 #poeticexistence

A post shared by poeticexistence (@poeticexistenc9) on

Pod týmto umeleckým dielom je podpísaný Jerzy Kalina. Sochy vznikli v roku 2005 a slúžia ako pamiatka na obete komunistického režimu v Poľsku.

Lorenzo Quinn sa do nášho zoznamu už dostal, tentokrát vám ale predstavíme jeho sochu s názvom The Force of Nature (sila prírody). Tá má totiž v sebe mimoriadnu silu.

View this post on Instagram

‘Force of Nature’, Lorenzo Quinn @kataraqatar amphitheater. ——————————————————— The 8.2 foot tall sculpture made of bronze, iron and stainless steel; shows Mother Nature as a woman swinging the earth around katara. It symbolizes human strength and determination against all odds. The Italian artist got his inspiration from contemplating the destructive power of tropical storms, hurricanes and typhoons around the globe. ____________________________________________ #lorenzoquinn #italian #artist #sculpture #iron #steel #bronze #katara #dohaqatar #qatarartspots #iloveart #qatarartcurator #qatarmuseums #inspiration #storms #globe #earth #mothernature #visitqatar #visitkatara #qatarliving #qatarlife #spottheart #rome #italy #wowplanet #coolart #traveltheworld #qatarblogger #qatarairways

A post shared by Qatar Art Spots (@qatarartspots) on

Zdroj: brightside.meboredpanda.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Prvý záber čiernej diery sa stal vďačným motívom pre memes

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME