15 malicherností, ktoré vedia rozplakať nejednu ženu

Frustrácie žien. Aké maličkosti stoja aspoň za jednu slzu?

Zdroj: pixabay.com (https://pixabay.com/en/headache-woman-sad-cry-unhappy-2058476/)

Preplávaš oceán, ulovíš obživu, vlastnými rukami by si zabil medveďa a vyliezol aj na Mount Everest. Jediné, čo ťa dokáže vyviesť z miery, sú ženské slzy. V tej chvíli máš chuť utiecť, ale nerob to. Ženy plačú často a tebe sa to môže zdať bezdôvodné, ale nie je to tak. Žena slzami vyjadruje to, čo v tej chvíli nedokáže povedať – radosť, smútok, dojatie, zlosť, ľútosť alebo frustráciu. Raz darmo, ženy sa riadia emóciami a sú labilnejšie. A za otázku ,,žíííš prečo zase reveš?“ očakávaj nenávisť, žiadne jedlo a polročný celibát. Čo pomôže? Empatia, chlapi! Objatie a kúsok čokolády.

Aké maličkosti vedia rozplakať niektoré ženy? Okrem normálnych a smutných vecí, ktoré sa dejú každému na svete, sú tu ešte takéto malichernosti:

1.  Nedostane kyticu/ Dostane kyticu

Iba žena, ktorá nikdy nedostala obrovskú kyticu pozná ten skľučujúci pocit. Je to maličkosť, hlúposť, veď aj tak zvädnú, láska sa dá vyjadriť aj inak bla bla bla…Ale aj tak ju proste ženy chcú! A bodka. A ktorá ju má, plače od šťastia. Ak ti žena povie, že by chcela dostať na narodeniny 25 ruží a ty prídeš s jednou…skončil si kámo.

2. Nechutí mu večera

Celý deň pri sporáku, fungujeme pokus – omyl. Polievka, hlavný chod a ešte aj dezert. A on sa tvári akoby práve ochutnal pomyje. Poznámka o tom, že mama by to urobila lepšie, je jasné znamenie, že si môžeš začať baliť kufor. Slzy tečú potokom. Nabudúce oceň aspoň snahu a skúste navariť niečo spolu.

3. Film

Okrem romantických a sladkých filmov, kde pri každej top scéne zazerá na teba, či sleduješ a učíš sa, sú tu filmy, pri ktorých nedokážeš pochopiť, ako je možné, že zase reve. Ale videl si, ako v tom dokumentárnom filme ten hnusný orol roztrhal toho chudáčika zajačika? Videl si to?!

giphy.com (https://giphy.com/gifs/girl-sad-crying-dDCARfgGBQShq)

4. Zlomený necht

Vypestovať si svoje krásne dlhé nechty nie je samozrejmosťou pre všetky ženy. Len pár vyvolených má pevné a rýchlo rastúce nechty. Ale keď sa jeden z nich (preboha len nie všetky) začne štiepiť, katastrofa je na svete. Nedajbože sa zlomí. Okrem toho, že to bolí fyzicky, bolí to aj psychicky. A keď si konečne na šiesty pokus dokonale nalakuje nechty a hneď na to si to pokazí, lebo ti musela odpísať na správu, tak to je konečná!

5. Jedno kilo hore

Ženská váha kolíše aj v závislosti od menštruačného cyklu, ale to žiadnej žene nevysvetlíš. Ručička ukazuje o jedno, dve kilá hore a už nastáva plač a vyhadzovanie vecí zo skrine, do ktorých sa už ,,určite“ nezmestí. Potom to zakončí čokoládou a pohárom vína. No a čo, veď lepšie to nebude. A keď skonštatuješ, že či je toto správna cesta, ktorá jej pomôže, tak si sa práve dobrovoľne a sám pochoval.

6. Zafarbené prádlo

Nie je nutné nikoho oboznamovať s tým, koľko je žena schopná minúť na oblečenie. Tá krásna biela košeľa akosi zmenila farbu a najhoršie na tom je, že sa to nestalo prvýkrát. Ak sú to ťažko zarobené peniaze tak poputujú do koša aj s tvojou vierou, že sa raz naučíš prať. Táto téma sa týka aj všeobecného poriadku v byte, či dome. Nikto nemá rád, ak jeho práca vyjde na zmar a keď už po stýkrát neumyješ poriadne riad, nabudúce ho budeš umývať v slzách tvojej ženy.

7. Dva centimetre od kaderníčky

Za prvé, ani si nevšimneš, že má nový účes. Za druhé, ani nemusíš, lebo sama príde s revom, že kde sú jej krásne vlasy. A za tretie, nikdy jej nehovor, že aj tak vyzerali ako slama a trebalo ich upraviť. Dva centimetre u kaderníčky znamená minimálne šesť až osem. Tebe to vôbec neprekáža, vyzerá úplne normálne, ale jej sa zrútil svet. Vlasy sú korunkou krásy.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/hair-the-mindy-project-kaling-14cBQyDpV6J8yc)

8. Nemá si čo obliecť

Najzáhadnejšie tajomstvo doslova pretekajúcich skríň plného oblečenia. Presne v ten moment sa jej nič nehodí, nestíha, skúša, prezlieka a vyhadzuje všetko na posteľ. Ak netrpezlivo stepuješ na chodbe a prevraciaš očami, prichádza plač a výčitky, že na ňu tlačíš a ona si kvôli tebe rozmazala oči.

9. Donesieš zlý nákup

A už plače, lebo jej tak veľmi záležalo, aby dokončila večeru a ty somár si namiesto desiatich vajec a jedného pretlaku, doniesol kečup a mrazené kura. Často tu nejde ani tak o druh potravín, ako o to, že ju nepočúvaš, nevážiš si čo robí a frustrácia každým dňom rastie a rastie…

10. Keď ju nastrašíš

Doberanie a podpichovanie niekedy môže vypáliť aj celkom inak, ako by si chcel. Ak nemá rada klaunov a ty ju vydesíš, keď príde večer z práce, ver tomu, že ju zalejú potoky sĺz a teba potoky nadávok.

11. Nemáš čokoládu a nemáš ani víno

Okrem toho, že si zle nakúpil, ani tieto život zachraňujúce veci si nedoniesol. Nemôžeš len tak prísť a nemať čokoládu alebo víno. Ako má teraz skrotiť svoje emócie?

flickr.com (https://www.flickr.com/photos/psycho-pics/9744010884)

12. Muž za volantom

Lebo muž je najlepší šofér a tak sa bude na teba lepiť a vytrubovať ako blázon. Agresívnych šoférov, čo chcú niekomu dodrbať celý deň je viac než dosť. Aj toto je dôvod pre nejednu ženu, aby vypustila slzičku. Stres a panika za volant nepatrí, preto ani nadávky a výkriky hrôzy spolujazdca nie sú ideálne pre ženskú psychiku.

13. Starí ľudia prejavujúci si lásku

Je to krásne, je to dojímavé a aj vďaka presladeným filmom a telenovelám majú ženy často nereálne predstavy o romantike. A potom to uvidia v skutočnosti. Nádherné. Idú po ulici a držia sa za ruky. A títo tu spolu pili kávičku a potom jej pomohol vstať. No komu by nepookrialo srdiečko? Žene nevysvetlíš, že možno mu babka povedala, že mu nedá euro na pivo a tak dedko nemá na výber, ale aj o tom je láska, počúvať svoju ženu!

14. Hmyz

Akýkoľvek nechutný bzučiaci, plaziaci, visiaci, blikajúci, či smrteľne nebezpečný tvor v ženskej blízkosti evokuje bezradnosť a boj o holý život. Špeciálne pavúk je nežiadaným spolubývajúcim a to divadlo, čo žena dokáže spraviť ti nestojí o ďalšiu hádku. Zabi to, umuč to, spáľ to, hlavne nech sa to nikdy nevráti naspäť.

15. Po sexe

Áno, aj to sa niekedy stane. V tom najhoršom prípade si spomenula na svojho ex alebo si bol fakt príšerný a uvedomila si, že sa s tebou vyspala z ľútosti. Postkoitálna dysfória je stav, keď žena po sexe cíti úzkosť a melanchóliu, teda plače a cíti sa beznádejne. A potom tu je plač – dlho som to nerobila a toto mi vyrazilo dušu. Emócie sú skrátka emócie. To nezastavíš.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/g1ki47MSEyZIQ)

Titulná fotka: pixabay.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
10
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Facebook zaviedol Prieskumníka – EMEFKA a iné stránky už tak ľahko neuvidíte

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME